Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V nových volbách v Huzové budou o zastupitelská křesla opět usilovat lidé ze třech kandidátek

 
čtvrtek, 10. října 2019, 07:30

O hlasy voličů v nových volbách v Huzové na Olomoucku, které se musí opakovat po rozpadu tamního zastupitelstva, budou usilovat opět zástupci tří sdružení, která kandidovala v předchozích volbách. Kandidátní listinu předložili dnes do 16:00, kdy jim skončila lhůta, pověřenému úřadu ve Šternberku na Olomoucku. Zastupitelstvo se v obci rozpadlo v létě, kdy počet klesl pod zákonem daných nejméně pět členů. Volby v obci, kde žije téměř 600 obyvatel, se uskuteční 14. prosince.

„Byly podány tři kandidátní listiny a všechno jsou to sdružení nezávislých kandidátů. Kopíruje to kandidátky, které byly podány v minulých volbách," řekla vedoucí odboru vnitřních věcí šternberské radnice Martina Horáková.

O hlasy voličů se bude znovu ucházet sdružení SOVA, Huzová lepší a vstřícnější a sdružení Sportem k prosperitě obce. Loni sdružení SOVA získalo dva mandáty stejně jako sdružení Huzová lepší a vstřícnější. Tři mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu získalo sdružení Sportem k prosperitě obce, které skončilo v opozici. Jeho členové však nakonec odstoupili, a zastupitelstvo se tak rozpadlo.

„Tři opoziční zastupitelé složili mandáty stejně jako všichni jejich náhradníci. Počet zastupitelů klesl pod zákonem daných pět a tím pádem se musí konat nové volby," uvedla dosavadní starostka Huzové Yvona Jirušová ze sdružení Huzová lepší a vstřícnější.

Podle starostky současná situace obci nesvědčí, téměř na půl roku byl omezen chod obce. „Není zastupitelstvo, které by mohlo cokoliv schválit. V tuto chvíli může schválit pouze rozpočtové opatření nebo rozpočtové provizorium, nic jiného. To, co se nestihlo do té doby, se nemůže vůbec realizovat. Jsme v takovém útlumu," doplnila starostka.

Nové volby se v prosinci uskuteční i na dalších místech republiky, a to v Nučicích u Prahy, Adamově na Kutnohorsku, v obci Chuderov na Ústecku, Nebanice na Chebsku, Korolupy na Znojemsku, Zelená Hora na Vyškovsku, Lesní Hluboké a Bukovice na Brněnsku. Opakované volby jsou plánovány ve Strakonicích.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Revitalizace romského ghetta v Přerově spěje do finále, do dvou týdnů...

středa, 9. října 2019, 20:30

Lokalita, kde před dvěma lety opuštěné bytové domy srovnal se zemí demoliční bagr, má novou parkovou úpravu. Stavbaři ve Škodově...

Jak to bude s čipováním psů? Nevyhnou se mu ani psí senioři. O...

středa, 9. října 2019, 19:30

Bude se čipování vztahovat i na staré psy? Naočkuje vám veterinář neočipovaného psa? Takové otázky si nyní s blížícím se povinným...

Den lidí bez domova je opět tady. Výtěžek z prodeje polévky podpoří...

středa, 9. října 2019, 17:00

Ve čtvrtek 10. října proběhne od 11 hodin dopoledne na Horním náměstí v Olomouci tradiční akce v rámci Dne lidí bez domova. Koupí...

V Olomouci proběhne sbírka pro nevidomé s názvem Bílá pastelka

středa, 9. října 2019, 16:30

Ve středu 16. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 20. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.