úterý 16. července 2024 Luboš

FOTO: Vratné kelímky v Olomouci bude nově zdobit dominanta města

Do Olomouce se chystají inovované vratné kelímky na kávu. Jako první město v republice se totiž bude moci pochlubit kelímky potištěnými panoramatem města. Tato novinka je výsledkem spolupráce Magistrátu města Olomouc a projektu Otoč kelímek.

„Jsme moc rádi, že první město, které se rozhodlo s námi spolupracovat je právě naše domovská Olomouc. Spolupráce na nových kelímcích byla výborná a rychlá. Aktuálně je distribuujeme k našim více než 20 partnerům, které ve městě máme. Těšíme se až budou kolovat po celé republice. Po vzoru Olomouce bychom postupně chtěli na kelímky tisknout dominanty i z dalších měst,“ pochvaluje si Jan Havránek z projektu Otoč kelímek.

Grafický návrh zpracovala olomoucká grafička Alice Břečková, která bude spolupracovat i na grafikách dalších měst. O potisk kelímků se pak stará společnost Aroja Xorfex s.r.o. z nedalekého Ústína.

„Já tomuto projektu fandím a vnímám ho jako prospěšný z více důvodů,“ říká Markéta Záleská, náměstkyně primátora Olomouce. „Pro značku města je samozřejmě přínosné, když se takto marketingově pracuje s panoramatem Olomouce. Ještě podstatnější je ale přínos pro ekologii a pro naše vnímání životního prostředí. A je skvělé, když je v tomto ohledu Olomouc napřed.“ 

Projekt Otoč kelímek už rok nabízí systém vratných kelímků a za tu dobu má více 350 partnerů po celé České republice a na Slovensku. V projektu Otoč misku pak nabízí vratné misky na jídlo u několika desítek partnerů. 

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky kelímky, vratné, eko, otoč kelímek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.