pátek 1. prosince 2023 Iva

Nedodržování nařízení chtějí policisté Olomouckého kraje řešit domluvou

Především domluvou se budou snažit policisté v Olomouckém kraji řešit o silvestrovské noci případné nedodržování vládního nařízení, které kvůli pandemii koronaviru zakazuje v nočních hodinách pohyb venku. "Hlídky budou posíleny podobně jako v předchozích letech," řekl dnes policejní mluvčí František Kořínek.

Konec roku Česko zastihne v pátém, nejpřísnějším protiepidemickém stupni opatření. Mimo jiné znamená zákaz vycházení od 21:00 do 05:00, uzavření restaurací a omezení počtu účastníků hromadných akcí na dva lidi. Na veřejně přístupných místech je také zakázáno pití alkoholu.

„V rámci výkonu běžného hlídkové činnosti budeme samozřejmě dohlížet i na dodržování vládních opatření. Pokud zjistíme jejich porušení, tak se to budeme snažit vyřešit domluvou a připomínáním vládních nařízení," uvedl Kořínek.

Pokud domluva na místě nepomůže, tak podle Kořínka může přijít na řadu předání přestupku správnímu orgánu nebo pokuta až 10 000 korun. Policie v Olomouckém kraji podle Kořínka o silvestrovské noci neplánuje rozsáhlé kontrolní akce zacílené na dodržování vládních opatření.

Silvestrovskou a novoroční oblohu nad městy v Olomouckém kraji letos kvůli pandemii koronaviru neozáří tradiční ohňostroje objednané radnicemi, které jsou nedílnou součástí oslav konce roku. V předchozích letech města do ohňostrojů a programu oslav příchodu nového roku každoročně investovala desítky tisíc korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zábava, koronavirus, policie, Silvestr, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.