pondělí 17. června 2024 Adolf

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Špičkové nanomasky plzeňské firmy WPA dostal darem i Český červený kříž

PR článek

Nejmodernější nanomasky od plzeňské firmy WPA Nanotechnologies začal využívat pro své potřeby také Český červený kříž. Organizace prostřednictvím svých kurzů teď vysvětluje veřejnosti, jak s těmito ochrannými pomůckami co nejlépe zacházet.

„Spolupráce s Českým červeným křížem původně začala  na úrovni oblastního spolku Plzeň a Rokycany. Oslovili nás, zda bychom jim mohli poskytnout naše WPA nanomasky pro kurzy použití osobních ochranných pracovních prostředků,“ informovala Veronika Tůmová z firmy WPA.  

Kurz se úspěšně uskutečnil a výrobce WPA nanomasek se  následně rozhodl podpořit i všechny oblastní spolky Českého červeného kříže. „Oslovili jsme hromadně všechny tyto spolky v České republice a nyní s nimi postupně domlouváme předávání našich nanomasek. Počítáme, že od nás získají až 300 těchto špičkových ochranných pomůcek,“ uvedla Tůmová. 

Vedle už zmíněných kurzů použití osobních ochranných prostředků budou pracovníci Českého červeného kříže nanomasky využívat například při návštěvách sociálních zdravotnických zařízení i při své další činnosti. Zástupci Českého červeného kříže si mohou vybírat nanomasky z deseti barev. Preferují hlavně červené provedení, které odpovídá barvě loga organizace.  

Před koncem loňského roku převzali přímo od výrobce dar téměř 60 WPA nanomasek také zdravotničtí záchranáři z Plzeňského kraje. 

Maska je z měkého a lehkého certifikovaného materiálu, aby byla pohodlná i při dlouhodobém nošení. Dva nádechové filtry na bocích zajišťují snadné dýchání a jeden výdechový ventil vpředu odvádí vydýchaný vzduch z masky. „Nanomasky plzeňské firmy WPA Nanotechnologies mají podle certifikace účinnost vyšší než 99,995 procent, což je o dva řády výše než respirátory FFP3," uvedl vývojář WPA Jan Saibert.

Další výhodou nanomasek je podle WPA dlouhá životnost v řádu let.  U filtrů je závislá primárně na prašnosti prostředí, tedy na zanášení filtrační tkaniny. Při normálním použití vydrží několik měsíců. Výhodou, hlavně pro nemocnice, je možnost dekontaminace celé masky. Ta se pak dá opakovaně používat i v prostředí s vysokým rizikem výskytu virů.

„Díky tomu WPA nanomaska výrazně snižuje provozní náklady. V ročním srovnání vyjde až padesátkrát levněji než FFP3 respirátory," dodal Saibert. Masky WPA používá například interní klinika v Motole, Fakultní nemocnice v Plzni a desítky jednotek hasičů.

Ohodnoť článek

Štítky WPA, nanomasky, červený kříž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.