středa 29. března 2023 Taťána

V Olomouci je první Family point, přibudou i v dalších městech

Family Point, nové kontaktní místo pro rodiče a děti, byl otevřen v Olomouci. Rodinné centrum OLIVY nabízí rodičům bezplatné služby jako péči o dítě, odpočinek a nabídku volnočasových aktivit.

Rodiče, kteří potřebují během dne své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout, mohou od prvního únorového dne využívat Family Point. V prostorách rodinného centra OLIVY v Olomouci ho společně s jeho provozovateli slavnostně otevřeli zástupci kraje, města Olomouce a Centra pro rodinu a sociální péči v Brně.

„Kraj má od letošního roku v platnosti novou Koncepci rodinné politiky. Ta má za cíl podporu prorodinných opatření, která budou podmínky pro rodiny nejen zlepšovat, ale i zpřístupňovat. Jsem rád, že Family Point pomůže rodičům a jejich dětem v každodenním životě, a to po celém kraji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Olomoucký Family Point na ulici 8. května je kontaktním místem. Po celou dobu otevření ve všedních dnech od 10 do 13 hodin bude tedy rodinám k dispozici pracovnice. Prostor i služby mohou lidé využívat zdarma. V dalších městech a místech, kde kraj tuto službu zajistí, budou Family Pointy bezkontaktní. Zázemí pro péči o dítě a odpočinek však zůstane.

„Záměrem Olomouckého kraje je, aby Family Pointy působily i v dalších částech kraje, například při městských či obecních úřadech, v knihovnách, nemocnicích, centrech volného času či na nádražích,“ uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast.

V budoucnu vznikne v kraji dalších 10 Family Pointů ve všech městech. V krajském centru bude také k dispozici široká nabídka volnočasových aktivit a poskytování potřebných informací pro rodiny.

Ohodnoť článek

Autoři | Zdroj Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.