úterý 5. prosince 2023 Jitka

Kraj podpoří dobrovolníky, kteří pečují o životní prostředí

Olomoucký kraj uvolnil osm a půl miliónů korun na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství. Dotace mohou být použity na podporu zájmových sdružení, výsadbu zeleně, vzdělávací akce a výstavbu naučných stezek.

Spolky a jednotlivci, kteří se věnují ochraně přírody ve svém volném čase, mohou čerpat z nových krajských dotací. Olomoucký kraj uvolnil osm a půl milionů korun v Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství.

„Věřím, že dobrovolnická činnost si pomoc zaslouží, a ta v oblasti životního prostředí a zemědělství obzvlášť. Ať už jsou to spolky, které se věnují chovatelství či zahrádkářství nebo organizace působící přímo v osvětě a ochraně životního prostředí,” uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro životní prostředí, odpady a zemědělství.

Kraj podpoří zájmová sdružení částkou jeden a půl miliónu korun, která se věnují péči o zatoulaná zvířata, myslivosti, rybářství atd. Sedm miliónů korun z druhého dotačního titulu bude určeno na podporu vzdělávacích a osvětových akcí a aktivit, které přispívají k ochraně a obnově biologické rozmanitosti krajiny. Žádosti mohou podávat i obce.

„Mezi podporované akce patří například výsadba zeleně, zakládaní květnatých pásů a motýlích či včelích louček nebo budování a údržba studánek v krajině. Budeme rádi, když peníze poslouží také různým zájmovým kroužkům či soutěžím nebo na výstavbu naučných stezek a informačních tabulí s přírodovědnou tématikou,“ dodal radní Šmída.

Je mnoho projektů, které lze z programu financovat. Žádosti o dotace lze podávat do 6. dubna. Všechny relevantní informace týkající se pravidel, podávání žádostí a výše finančních prostředků jsou k dispozici na této webové stránce.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.