Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dopravním hřišti Semafor přibylo téměř půl kilometru nových cest

 
sobota, 21. dubna 2018, 10:09

Téměř půl kilometru nových cest přibylo na dopravním hřišti Centra Semafor v Olomouci, na kterém si děti, školáci i dospělí můžou v sedle kola či na koloběžce vyzkoušet své znalosti dopravních předpisů. Díky rozšíření, které si vyžádalo zhruba milionovou investici, nabízí hřiště i simulaci jízdy po cestách mimo obec, řekl dnes novinářům manažer Centra Semafor Josef Línek.

Plocha dopravního hřiště Centra Semafor se díky nové části zdvojnásobila. „V nové části dokážeme modelovat dopravní situace, s nimiž se na silnicích mimo obec mohou děti i veřejnost reálně setkat," uvedl Línek. Podle něj má nová část dopravního hřiště méně dopravních značek než starší část, která má i železniční přejezd a navozuje dopravní situace zejména na území města.

Rozšířená plocha hřiště, kde vzniklo i nové zázemní a sklad pro uložení kol, si vyžádala úpravu dopravního značení v jeho okolí. Zvětšení dopravního hřiště odklonilo část cyklostezky, která nyní vede kolem rampy plaveckého stadionu.

Centrem Semafor, které provozuje olomoucká radnice, ročně projde zhruba 3500 žáků škol, dalších 150 dětí se pravidelně účastní prázdninového příměstského tábora a šest stovek seniorů získá znalosti v zimních kurzech. „Celková roční návštěvnost Centra Semafor se pohybuje kolem 25.000 lidí," podotkl Línek.

Napsal(a) ČTK | Foto Blanka Martinovská (olomouc.eu)

Kam dál?

Závory u vjezdu do fakultní nemocnice můžou mít kvůli opravám příští...

pátek, 20. dubna 2018, 21:00

Možná jste si toho už všimli. Vedle rozsáhlých stavebních úprav spojených s novou budovou II. interní kliniky a oddělení...

Schody do Bezručových sadů znovu ožijí festivalem Michalský výpad....

pátek, 20. dubna 2018, 20:30

Letos popáté vdechne festival Michalský výpad život schodům vedoucí mezi secesní vilou Primavesi a barokním chrámem sv. Michala v...

Na nájezdu na Tovární blikejte vpravo, i když je to méně bezpečné,...

pátek, 20. dubna 2018, 19:30

Křižovatka na Tovární ulici v Olomouci je specifická svým uspořádáním a pro některé řidiče je problematické rozhodnout, který...

Řidič nedal v křižovatce přednost. Výsledkem nehody je zraněná osoba...

pátek, 20. dubna 2018, 15:00

Ve čtvrtek 19. dubna se na křižovatce u Zábřehu srazila dvě osobní auta. Příčinou nehody bylo to, že řidič nedal přednost autu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.