Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dopravním hřišti Semafor přibylo téměř půl kilometru nových cest

 
sobota, 21. dubna 2018, 10:09

Téměř půl kilometru nových cest přibylo na dopravním hřišti Centra Semafor v Olomouci, na kterém si děti, školáci i dospělí můžou v sedle kola či na koloběžce vyzkoušet své znalosti dopravních předpisů. Díky rozšíření, které si vyžádalo zhruba milionovou investici, nabízí hřiště i simulaci jízdy po cestách mimo obec, řekl dnes novinářům manažer Centra Semafor Josef Línek.

Plocha dopravního hřiště Centra Semafor se díky nové části zdvojnásobila. „V nové části dokážeme modelovat dopravní situace, s nimiž se na silnicích mimo obec mohou děti i veřejnost reálně setkat," uvedl Línek. Podle něj má nová část dopravního hřiště méně dopravních značek než starší část, která má i železniční přejezd a navozuje dopravní situace zejména na území města.

Rozšířená plocha hřiště, kde vzniklo i nové zázemní a sklad pro uložení kol, si vyžádala úpravu dopravního značení v jeho okolí. Zvětšení dopravního hřiště odklonilo část cyklostezky, která nyní vede kolem rampy plaveckého stadionu.

Centrem Semafor, které provozuje olomoucká radnice, ročně projde zhruba 3500 žáků škol, dalších 150 dětí se pravidelně účastní prázdninového příměstského tábora a šest stovek seniorů získá znalosti v zimních kurzech. „Celková roční návštěvnost Centra Semafor se pohybuje kolem 25.000 lidí," podotkl Línek.

Napsal(a) ČTK | Foto Blanka Martinovská (olomouc.eu)

Kam dál?

Vandal poničil sochu svatého Jana Nepomuckého, ulomil jí pěst

čtvrtek, 19. dubna 2018, 08:49

Během uplynulého víkendu mezi 13. a 16. dubnem 2018 poničil vandal sochu svatého Jana Nepomuckého v Prostějově. Ulomením pěsti...

Rozhledna na Kosíři prochází opravami, otevřít by mohla v létě

středa, 18. dubna 2018, 20:30

Dělníci zahájili opravu rozhledny na vrchu Velký Kosíř u Slatinek na Prostějovsku, z jejíž vyhlídkové plošiny by se lidé mohli...

Radio Haná hledá objev roku, nabízí mladým kapelám promo

středa, 18. dubna 2018, 15:00

Do soutěže s Radiem Haná se mohou zapojit mladí muzikanti a nadějné kapely. Hlavní cenou talentové akce je exkluzivní promo v...

Ve Vaultu 42 se konal první Startup Weekend Olomouc, vítězem je...

středa, 18. dubna 2018, 12:00

Plni očekávání odstartovali organizátoři uplynulý pátek první olomoucký Startup Weekend. Účastníci měli 54 hodin na to...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.