Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Smetanovy Sady po dobu konání Flory musíme stihnout projít za 15 minut pod kaucí 150 korun

 
úterý, 24. dubna 2018, 12:50

Jarní Flora začíná ve čtvrtek 26. dubna a končí v neděli 29. dubna. V této době budou pro veřejnost Smetanovy Sady přístupné jen pod podmínkou, že u pokladny zaplatí 150 korun a stihnou projít park do patnácti minut. Pokud tak neučiní, na konci trasy nedostanou své peníze zpět.

„Smetanovy sady jsou součástí jarní květinové výstavy Flora Olomouc 2018, bez vstupenky tudíž nemohou návštěvníci v parku pobývat. Pro všechny, kteří potřebují skrze park přece jen projít má Výstaviště Flora Olomouc připraven systém průchodek fungující na principu vratné kauce. Průchodku s časovým omezením si procházející návštěvník zakoupí na pokladně v plné výši vstupného, tedy za 150 korun. Tyto peníze mu pak budou proti platné průchodce beze zbytku vráceny," popisuje princip tisková mluvčí Výstaviště Flora Michaela Nováková.

Na otázku, co se stane, když chodec překročí 15 minut a stále nebude na konci parku, odpovídá mluvčí, že při hrubém překročení limitu nebude u východu vrácena kauce.

Spolu s akcí na Floře probíhá na několika místech ve městě od úterý 24. dubna Academia Film Olomouc. Na otázku, zda-li návštěvníci festivalu přijdou o krásy Smetanových Sadů, odpověděl ředitel festivalu Jakub Ráliš: „Návštěvníci s akreditací na Academia Film festival mají vstup na jarní etapu Flory o padesát procent levnější," řekl ředitel.

Na sociálních sítích se na téma "průchodek" rozjela vášnivá diskuze. „Proč vlastně nevybíraj vstupný jen do pavilonů? Venku jsou jen komerční stánky. To je stejný, jako kdyby u vstupu do Lidlu vybírali vstupný," píše na facebooku Stefan.

„Když bude vstup do pavilonů, zásadní podíl návštěvníků je vynechá. Chodím na Floru, vidím motivaci těch lidí. Jedou na trh, ne na výstavu," píše do stejné diskuze prorektor pro vnější vztahy na Univerzitě Palackého Petr Bilík.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto čtenářka Bára

Kam dál?

V Arcibiskupském paláci vznikne nové infocentrum

úterý, 24. dubna 2018, 07:30

Nové městské informační centrum bude na konci dubna otevřeno v Arcibiskupském paláci v historickém jádru Olomouce. Turisté v...

Helfštýn se tuto sobotu otevře vyjímečně i večer, chystají se večerní...

pondělí, 23. dubna 2018, 19:30

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku se tuto sobotu otevře zájemcům výjimečně večer. Správa hradu chystá pro zájemce tradiční...

Dnes je Den Země, letos je zaměřen na boj proti plastovým odpadům

neděle, 22. dubna 2018, 16:00

Den Země, který se od roku 1971 slaví 22. dubna, je v letošním roce zaměřený na celosvětové znečištění přírody plasty. Jeho téma...

Na dopravním hřišti Semafor přibylo téměř půl kilometru nových cest

sobota, 21. dubna 2018, 10:09

Téměř půl kilometru nových cest přibylo na dopravním hřišti Centra Semafor v Olomouci, na kterém si děti, školáci i dospělí můžou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezident Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.

Lidé vidí přínos EU pro Česko, osobní prospěšnost ale vnímají méně

Češi si myslí, že členství v EU je pro naši zemi přínosné, osobní prospěch pro vlastní život ale vnímá jen menší část z nich. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

PRŮZKUM: Babiš zůstává nejoblíbenější, jeho popularita ale oslabuje

Nejlépe hodnoceným politikem ze členů vlády a předsedů parlamentních stran zůstává premiér a šéf ANO Andrej Babiš, jeho popularita ale dál oslabuje, uvedla agentura STEM na základě červnového průzkumu. Babiše kladně hodnotí 45 procent dotázaných, zatímco v lednu to bylo 48 procent a loni v říjnu polovina. Na druhém místě v žebříčku popularity skončila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), které vyjádřilo podporu 40 procent respondentů. Na třetím místě je s 39 procenty pozitivních hodnocení lídr Pirátů Ivan Bartoš.