Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Smetanovy Sady po dobu konání Flory musíme stihnout projít za 15 minut pod kaucí 150 korun

 
úterý, 24. dubna 2018, 12:50

Jarní Flora začíná ve čtvrtek 26. dubna a končí v neděli 29. dubna. V této době budou pro veřejnost Smetanovy Sady přístupné jen pod podmínkou, že u pokladny zaplatí 150 korun a stihnou projít park do patnácti minut. Pokud tak neučiní, na konci trasy nedostanou své peníze zpět.

„Smetanovy sady jsou součástí jarní květinové výstavy Flora Olomouc 2018, bez vstupenky tudíž nemohou návštěvníci v parku pobývat. Pro všechny, kteří potřebují skrze park přece jen projít má Výstaviště Flora Olomouc připraven systém průchodek fungující na principu vratné kauce. Průchodku s časovým omezením si procházející návštěvník zakoupí na pokladně v plné výši vstupného, tedy za 150 korun. Tyto peníze mu pak budou proti platné průchodce beze zbytku vráceny," popisuje princip tisková mluvčí Výstaviště Flora Michaela Nováková.

Na otázku, co se stane, když chodec překročí 15 minut a stále nebude na konci parku, odpovídá mluvčí, že při hrubém překročení limitu nebude u východu vrácena kauce.

Spolu s akcí na Floře probíhá na několika místech ve městě od úterý 24. dubna Academia Film Olomouc. Na otázku, zda-li návštěvníci festivalu přijdou o krásy Smetanových Sadů, odpověděl ředitel festivalu Jakub Ráliš: „Návštěvníci s akreditací na Academia Film festival mají vstup na jarní etapu Flory o padesát procent levnější," řekl ředitel.

Na sociálních sítích se na téma "průchodek" rozjela vášnivá diskuze. „Proč vlastně nevybíraj vstupný jen do pavilonů? Venku jsou jen komerční stánky. To je stejný, jako kdyby u vstupu do Lidlu vybírali vstupný," píše na facebooku Stefan.

„Když bude vstup do pavilonů, zásadní podíl návštěvníků je vynechá. Chodím na Floru, vidím motivaci těch lidí. Jedou na trh, ne na výstavu," píše do stejné diskuze prorektor pro vnější vztahy na Univerzitě Palackého Petr Bilík.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto čtenářka Bára

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Ledová krychle na Horním náměstí zve na AFO i na Floru

úterý, 24. dubna 2018, 11:09

Pracovníci specializované firmy na tvorbu ledových soch v úterý 24. dubna dopoledne instalovali na Horním náměstí ledovou...

VIDEO: Tento muž kradl telefony v Šantovce, Hané, ale i v Galerii...

úterý, 24. dubna 2018, 08:54

Od 16. dubna šetří policisté z přerovského obvodního oddělení krádež mobilního telefonu, která se stala v obchodní Galerii v...

V Arcibiskupském paláci vznikne nové infocentrum

úterý, 24. dubna 2018, 07:30

Nové městské informační centrum bude na konci dubna otevřeno v Arcibiskupském paláci v historickém jádru Olomouce. Turisté v...

Letošní AFO nabídne filmaře a vědce světového formátu

pondělí, 23. dubna 2018, 16:30

Již za pár dní, přesně 24. - 29. 4. 2018, se uskuteční #AFO53 neboli 53. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?

Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.