Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jarní Floru navštívilo od čtvrtka do neděle 60 tisíc lidí

 
pondělí, 30. dubna 2018, 07:29

Jarní etapu mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc si během uplynulých čtyř dnů prohlédlo přes 60.000 návštěvníků. Oproti loňskému roku prošlo letos branami Výstaviště Flora zhruba o 15.000 lidí více. Na zvýšeném zájmu návštěvníků se podepsalo především nádherné počasí, řekla mluvčí výstaviště Michaela Nováková. Hlavní expozice tentokrát nesla jméno Pugét pro Floru a odkazovala na 60 let pořádání přehlídek květin v Olomouci. Mezi návštěvníky vyvolala velké emoce.

„I díky slunečným jarním dnům branami jarní Flory prošlo přes 60.000 návštěvníků. Ve srovnání loni prošlo branami při jarní etapě přes 45.000 návštěvníků, ale to bylo především kvůli počasí. Loni jsme chodili po výstavišti v zimních bundách," doplnila Nováková.

Jarní etapa květinové výstavy prolomila podle pořadatelů tradici ve výstavnictví. Sami pořadatelé přiznávají, že novodobé pojetí hlavní expozice podle krajinářské architektky Lucie Radilové vzbudilo mezi návštěvníky emoce. Nad hlavami návštěvníků "levitovalo" zhruba 600 kytic; lidé přitom měli možnost přivonět si, dotýkat se jich, ale kytice také roztočit či rozhoupat. „Mnohými bylo přijato s nadšením, s úsměvem na tváři, s vráskou zamyšlení na čele, ale i s nevolí a s nesplněným očekáváním," uvedla mluvčí výstaviště k modernímu pojetí expozice.

Podle autorky expozice Lucie Radilové byla mottem instalace kytice, symbol jedinečnosti i pomíjivosti, který člověka provází po celý život. "Každá zavěšená kytka v prostoru je originál. Líbí se mi surová architektura pavilonu spojená s křehkostí květin. Návštěvníci se ocitají v mraku kytic a mají absolutní svobodu, jak mohou do expozice vstoupit," podotkla architektka. Veškeré vystavené pugéty si závěrem výstavy dnes odpoledne mohli návštěvníci netradičně vytančit a odnést s sebou domů, doplnila mluvčí výstaviště.

Návštěvníci se na výstavě mohli potěšit například i pohledem na nové expoziční záhony s 24.000 tulipány, narcisy, krokusy a hyacinty. Nové záhony byly vysázeny jako součást oslav 60 let výstavnictví v Olomouci v okolí pavilonů G a H. Součástí jarní etapy Flory byl také veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Celkově vystavovalo na 350 vystavovatelů na ploše více než 9000 metrů čtverečních.

Napsal(a) ČTK | Foto Jakub Wittka

Kam dál?

FOTO: Lomená galerie ožila novými výtvory

neděle, 29. dubna 2018, 16:00

Lomená galerie se v pátek 27. dubna začala vybarvovat novými uměleckými díly. V rámci třiapadesátého ročníku Academia Film...

FOTO/VIDEO: Z Horního náměstí vyjely v poledne stovky motorkářů,...

neděle, 29. dubna 2018, 12:20

Stovky motorkářů na rozličných strojích vyjelo dnes v poledne na svou pouť kolem Olomouce. Touto akcí tak oficiálně započala...

Olomoucká zoo zve na třetí ročník předsletové čarodějnické konference

sobota, 28. dubna 2018, 10:00

Co mají čarodějnice společného třeba se slonem? V průběhu staletí se staly ohroženým druhem. Ale protože jsou velmi chytré,...

Za nedodržení bezpečnosti při pálení čarodějnic hrozí pokuta až...

pátek, 27. dubna 2018, 09:00

Třicátý duben je spojen s pálením čarodějnic a s ním spojenými zásahy hasičů. Nezapomínejme na povinnosti, které vyplývají ze...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.