Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Láska k hudbě, jídlu i dobré zábavě, to byla letošní Májová slavnost v Olomouci

 
středa, 2. května 2018, 10:30

Ve znamení krásného slunečného počasí, ale taky lásky, a to především k dobré zábavě, se nesla letošní Májová slavnost, která proběhla v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci v úterý 1. května. Sluníčko ve spojení s bohatým programem pro děti i dospělé vykouzlily úsměv na tváři tisícům spokojených návštěvníků.

„Je to nádhera, to počasí, program, všechny ty atrakce. A vůbec, moct si sednout tady do trávy s něčím dobrým na chuť a poslouchat naše oblíbené písničky od Olgy Lounové, děti se zatím vydovádí, to je prostě 1. máj podle našeho gusta,” těší se z akce návštěvnice Lenka, pro kterou jsou Májová slavnost, ale taky Pálení čarodějnic, které se na Korunní pevnůstce konalo o den dříve, každoroční tradicí.

Kromě talentované herečky, zpěvačky a závodnice rally Olgy Lounové, se kterou si na pódiu zazpívalo hit Láska v housce i několik dětí, vystoupila v rámci nabitého programu také kapela Všichni svatí, dále pak talent Radia Haná 2017 Milo a užít jste si mohli i ty největší hity Karla Gotta, a to díky Revivalu Jana Mlčocha. U srdíčka pak zahřály také koncerty Kapely Dětského domova Olomouc či dětského pěveckého sboru Music Bodo. A chybět nemohly ani dětmi milované zpívánky strýčka Líčka.

Součástí programu byla také oblíbená vystoupení sokolníků z hradu Sovince a protože se slavil lásky čas, připravena byla i rozkvetlá slavobrána, pod níž jste se mohli třeba se svou drahou polovičkou políbit, nechat se zvěčnit a odnést si z akce krásnou památeční fotografii. A nouze nebyla ani o atrakce a bohaté občerstvení. „Stejně jako loni, i letos bylo naším přáním, abychom co nejlepším programem pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi oslavili 1. máj a maximálně si ho užili, k čemuž je samozřejmě potřeba i to hezké počasí, a to nám letos prostě přálo. Zároveň jsme tu měli Olgu a spoustu dalších výborných hudebníků a účinkujících, kteří u publika slavili úspěch, což nás moc těší,” dodává za spolupořádající agenturu Forsberg ředitel Marek Berger.

Všechny fotky z letošního ročníku Májové slavnosti najdete již brzy na www.majovaslavnost.cz a na www.facebook.com/majovaslavnostolomouc, kde můžete sledovat také aktuality a vyhlížet společně s námi už teď další ročník.

Tisková zpráva

Kam dál?

Sauna Arena Hrubá Voda láká na světové saunové ceremoniály jen kousek...

středa, 2. května 2018, 09:00

Jaký je správný postup saunování? Jak probíhá opravdový saunový ceremoniál? Jaké jsou řádné hygienické postupy při saunování a...

Cykloakci Bílý kámen si letos nenechalo ujít přes pět tisíc sportovců

středa, 2. května 2018, 07:30

Celkem 5081 cyklistů a pěších turistů včera zavítalo za brány jinak střeženého vojenského prostoru Libavá na Olomoucku, kde se...

Olomoučtí středoškoláci vymysleli aplikaci, která pohlídá konec...

úterý, 1. května 2018, 21:00

Návrh aplikace pro mobilní telefony, která hlídá konec platnosti osobních dokladů, pomáhá lidem ušetřit na pokutách a vyhnout se...

Pevnost poznání zve na Den vojenské historie, bohatý program je...

úterý, 1. května 2018, 16:30

Na období studené války, otázku civilní obrany či jaderné bomby se v sobotu zaměří Pevnost poznání v Olomouci. Akce s názvem Den...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

Velmi netradiční policejní kontrolu prožil řidič na dálnici D46 u Prostějova. Policejní auto jej totiž přimělo k zastavení přímo na krajnici dálnice, kde byl v tu chvíli velice hustý provoz. Z policejního vozu vystoupil neuniformovaný policista a řidiči tvrdil, že jej zastavil, protože jel příliš rychle a změřil to pomocí tachometru.