Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Láska k hudbě, jídlu i dobré zábavě, to byla letošní Májová slavnost v Olomouci

 
středa, 2. května 2018, 10:30

Ve znamení krásného slunečného počasí, ale taky lásky, a to především k dobré zábavě, se nesla letošní Májová slavnost, která proběhla v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci v úterý 1. května. Sluníčko ve spojení s bohatým programem pro děti i dospělé vykouzlily úsměv na tváři tisícům spokojených návštěvníků.

„Je to nádhera, to počasí, program, všechny ty atrakce. A vůbec, moct si sednout tady do trávy s něčím dobrým na chuť a poslouchat naše oblíbené písničky od Olgy Lounové, děti se zatím vydovádí, to je prostě 1. máj podle našeho gusta,” těší se z akce návštěvnice Lenka, pro kterou jsou Májová slavnost, ale taky Pálení čarodějnic, které se na Korunní pevnůstce konalo o den dříve, každoroční tradicí.

Kromě talentované herečky, zpěvačky a závodnice rally Olgy Lounové, se kterou si na pódiu zazpívalo hit Láska v housce i několik dětí, vystoupila v rámci nabitého programu také kapela Všichni svatí, dále pak talent Radia Haná 2017 Milo a užít jste si mohli i ty největší hity Karla Gotta, a to díky Revivalu Jana Mlčocha. U srdíčka pak zahřály také koncerty Kapely Dětského domova Olomouc či dětského pěveckého sboru Music Bodo. A chybět nemohly ani dětmi milované zpívánky strýčka Líčka.

Součástí programu byla také oblíbená vystoupení sokolníků z hradu Sovince a protože se slavil lásky čas, připravena byla i rozkvetlá slavobrána, pod níž jste se mohli třeba se svou drahou polovičkou políbit, nechat se zvěčnit a odnést si z akce krásnou památeční fotografii. A nouze nebyla ani o atrakce a bohaté občerstvení. „Stejně jako loni, i letos bylo naším přáním, abychom co nejlepším programem pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi oslavili 1. máj a maximálně si ho užili, k čemuž je samozřejmě potřeba i to hezké počasí, a to nám letos prostě přálo. Zároveň jsme tu měli Olgu a spoustu dalších výborných hudebníků a účinkujících, kteří u publika slavili úspěch, což nás moc těší,” dodává za spolupořádající agenturu Forsberg ředitel Marek Berger.

Všechny fotky z letošního ročníku Májové slavnosti najdete již brzy na www.majovaslavnost.cz a na www.facebook.com/majovaslavnostolomouc, kde můžete sledovat také aktuality a vyhlížet společně s námi už teď další ročník.

Tisková zpráva

Kam dál?

Sauna Arena Hrubá Voda láká na světové saunové ceremoniály jen kousek...

středa, 2. května 2018, 09:00

Jaký je správný postup saunování? Jak probíhá opravdový saunový ceremoniál? Jaké jsou řádné hygienické postupy při saunování a...

Cykloakci Bílý kámen si letos nenechalo ujít přes pět tisíc sportovců

středa, 2. května 2018, 07:30

Celkem 5081 cyklistů a pěších turistů včera zavítalo za brány jinak střeženého vojenského prostoru Libavá na Olomoucku, kde se...

Olomoučtí středoškoláci vymysleli aplikaci, která pohlídá konec...

úterý, 1. května 2018, 21:00

Návrh aplikace pro mobilní telefony, která hlídá konec platnosti osobních dokladů, pomáhá lidem ušetřit na pokutách a vyhnout se...

Dnešní večer bude po celém Česku patřit tradičně pálení čarodějnic....

pondělí, 30. dubna 2018, 18:00

Na řadě míst země se dnes rozhoří vatry a ohně, na nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice. Dávná tradice je spojena se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.