Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějov chce rozšířit akvapark o padesátimetrový krytý bazén za 450 milionů

 
pondělí, 7. května 2018, 09:00

Několik stovek milionů korun by měl stát nový krytý bazén se zábavní částí, o který chce prostějovská radnice rozšířit akvapark. Město uvažuje o padesátimetrovém krytém bazénu i poloviční variantě. Nechali jsme si zpracovat analýzu nákladů a přínosů obou možností, řekl primátorčin náměstek Zdeněk Fišer.

V padesátitisícovém Prostějově je nyní pouze akvapark a lidé mohou v létě využít venkovní koupaliště v městské části Vrahovice. Právě venkovní akvapark, který ročně navštíví několik desítek tisíc lidí, by podle záměru radnice měl být rozšířen o celoročně využívanou krytou zábavní část s plaveckou halou, saunami, tobogánem a dalšími prvky vodního světa.

První návrh podle Fišera počítá s padesátimetrovým bazénem a osmi drahami, jehož stavba by ale stála více než 450 milionů korun. Město má k dispozici i méně nákladnou variantu s pětadvacetimetrovým bazénem a šesti plaveckými drahami. „Toto úspornější řešení si vyžádá poloviční náklady ve výši 225 milionů korun, ale i tak to bude znamenat zatížení rozpočtu města po dobu splácení úvěru 23 milionů korun ročně," upozornil Fišer.

Podle primátorčina náměstka Jiřího Pospíšila (PéVéčko) by město muselo v budoucnu navíc financovat provoz krytého bazénu. „Náklady na provoz padesátimetrových bazénů dotují města částkami od deseti do 15 milionů korun ročně," podotkl Pospíšil. Prostějovská radnice podle něj už nyní provoz akvaparku dotuje pěti miliony korun ročně.

V úvahu podle Pospíšila nepřipadá varianta, aby provoz krytého bazénu, který mají využívat především sportovní plavci, byl financován ze vstupného placeného rodinami v zábavní části.

Peníze investované městem do provozu bazénu by podle náměstků následně chyběly v jiných sportech. „Aby se vše takzvaně ufinancovalo, bude třeba v některých oblastech sportu ubrat finanční podpory. Jazýčkem vah také pohybuje fakt, že peníze do provozu akvaparku hlavně přináší zábavní atrakce, za kterými lidé dojíždějí z širokého okolí," dodal Fišer. O dalším postupu rozhodnou radní poté, co budou mít k dispozici finanční analýzu obou variant stavby krytého bazénu.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Aquapark Koupelky Prostějov - oficiální stránky

Kam dál?

Kupujete na internetu použité zboží? A víte, jak jej případně...

neděle, 6. května 2018, 19:00

Sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za zlomek ceny nebo zboží, které bylo pouze někým...

Nábor dárců kostní dřeně naplňuje můj život, říká oceněná sestra z...

neděle, 6. května 2018, 16:00

Na Ústavu imunologie Fakultní nemocnice Olomouc pracuje Ingrid Venclíková jako všeobecná sestra od roku 1990, o dva roky později...

Od začátku roku se v Olomouci zaběhlo přes dvě stě psů, za duben jich...

čtvrtek, 3. května 2018, 21:00

Strážníci olomoucké městské policie během dubna prověřovali přes padesát oznámení o volně se pohybujících psech. Odchyceno jich...

FOTO: Tři sloni se procházeli v centru města, způsobili chaos v...

čtvrtek, 3. května 2018, 13:43

Ve čtvrtek 3. května v dopoledních hodinách se lidem na přerovském náměstí v centru města naskytl vskutku netradiční pohled....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?