Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bazén za téměř dvě stě milionů by měl vyrůst ve Šternberku u nemocnice

 
čtvrtek, 24. května 2018, 09:01

Zastupitelé ve Šternberku schválili výstavbu krytého bazénu. Jeho stavbou se zástupci města zabývali již několikrát a ve městě byla dlouhodobým tématem. Vyrůst by měl mezi areálem nemocnice a budoucím areálem atletického stadionu. Náklady zástupci města odhadují na 177,3 milionu až 196,3 milionu korun, budou záviset na způsobu zajištění zdroje tepla, řekla mluvčí radnice Irena Černocká. Zastupitelé podpořili stavbu bazénu jednomyslně.

Výstavba krytého bazénu bude patřit k nejnákladnějším investicím města za poslední roky. Radnice počítá s tím, že každoročně bude také doplácet ze svého rozpočtu na provoz zařízení. „Financování investice bude zajištěno z vlastních zdrojů města, realizace záměru je plánována na léta 2020 až 2021. Trvalý provoz by měl probíhat zhruba od března 2022," uvedla mluvčí radnice.

V plánovaném objektu bude víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Součástí wellness mají být dvě suché sauny, parní lázeň, Kneippův chodník, sprchové centrum a odpočívárna. Součástí provozu bude také venkovní terasa s ochlazovacím bazénem, uvedla mluvčí radnice.

Krytý bazén vyroste na pozemcích ve vlastnictví města a je v souladu s územním plánem. Kapacita bude až 125 návštěvníků najednou, u wellness to bude 24 lidí, dodala Černocká. Město počítá také s vytvořením nových pracovních míst.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Drbní rodina se opět rozrostla. Slavíme narození hradecké sestřičky

středa, 23. května 2018, 20:30

Drbňáci, rok se s rokem sešel a já vám musím oznámit další radostnou zprávu. Za pět let života, které brzy oslavím, jsem už...

V SK Véska začala hlavní sezóna. Sportovce láká na klidné prostředí a...

úterý, 22. května 2018, 13:47

Začátkem května se ve sportovním klubu Véska, který se nachází v malebné vesničce stejného jména, se dokončila příprava šesti...

Strážníci odchytávali na olomouckém hřbitově zraněnou poštolku, už je...

úterý, 22. května 2018, 12:00

V pondělí 21. května vyjížděli olomoučtí strážnici do areálu hřbitova na ulici Lipenská v Olomouci, kde se podle telefonického...

Soud v červnu znovu otevře případ pádu dítěte z vlaku, vyslechnout...

pondělí, 21. května 2018, 19:30

Olomoucký okresní soud se po třech měsících vrátí k případu dvouleté holčičky, která v červenci 2016 zemřela na Olomoucku po pádu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.