Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O titul Vesnice roku Olomouckého kraje letos bojují Šumvald, Troubky, Bludov nebo Dobrochov

 
sobota, 26. května 2018, 13:00

Jedenáctka obcí se letos chce stát Vesnicí roku Olomouckého kraje. Do soutěže, která je spojená s finančním darem od olomouckého hejtmanství, se přihlásily Babice, Bělotín, Bludov, Býškovice, Dobrochov, Hlásnice, Hlušovice, Lipová, Svésedlice, Šumvald a Troubky.

Vesnici roku hledáme hlavně proto, abychom ocenili ty obce, které se snaží tvrdě pracovat a jde jim o to, aby se v nich lidem dobře žilo. Často je to zásluha jednotlivců nebo malých skupin, které mohou být vzory pro ostatní,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Všechny přihlášené obce navštíví v termínu od 4. do 7. června hodnotitelská komise. Zajímat se bude například o realizované projekty nebo akce, které v místě probíhají.

Komisaři se zaměří také na občanskou vybavenost, inženýrské sítě a úsporu energií, péči o veřejná prostranství nebo připravované záměry a další oblasti veřejného života. Všichni přihlášení budou mít dvě hodiny na to, aby se komisi co nejlépe prezentovali,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pavel Šoltys.

Vítěze krajského kola letošního ročníku soutěže vyhlásí hejtman v pátek 15. června na tiskové konferenci v sídle kraje.

Hejtmanství soutěž dlouhodobě podporuje. Letos uvolnilo z rozpočtu 800 tisíc korun. Obce na prvním, druhém a třetím místě získají dar ve výši 200 tisíc. Dalším čtyřem vesnicím pak bude uděleno speciální finanční ocenění ve výši 50 tisíc korun.

Do celostátního kola postoupí za každý kraj jedna obec. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 15. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Tisková zpráva | Foto Facebook Vesnice roku

Kam dál?

Voliéra v olomoucké zoo bude po rekonstrukci průchozí pro návštěvníky

sobota, 26. května 2018, 09:00

Nový průchod pro návštěvníky bude mít po dokončení rekonstrukce obří voliéra v centrální části zoologické zahrady na Svatém...

Během června a července se dokončí v Olomouci čtyři nová dětská hřiště

pátek, 25. května 2018, 15:00

Na konci července budou mít děti v Olomouci možnost zavítat na jedno ze čtyř nových dětských hřišť v Olomouci. Tři z nich...

Zkrácení cesty přes pole nebo táboření uprostřed lesa. Za co vše...

pátek, 25. května 2018, 13:30

Turistika, houbaření a táboření má v Česku dlouhou tradici. Pro pohyb a pobyt v přírodě však platí mnoho právních pravidel....

Lidé hlasují o nejkrásnější Alej roku. Olomouc zastupuje Rudolfova...

čtvrtek, 24. května 2018, 21:00

Lidé už mohou nominovat kandidáty do osmého ročníku soutěže o nejkrásnější alej roku, a to až do podzimu. V tiskové zprávě to...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.