Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krytý bazén ve Šternberku by měl stát do roku 2022

 
úterý, 29. května 2018, 07:30

V roce 2022 má být zprovozněn nový krytý bazén, který plánuje postavit radnice ve Šternberku na Olomoucku. Stavbu bazénu minulý týden schválilo zastupitelstvo Šternberka, jehož obyvatelé nyní musí jezdit plavat do okolních měst a obcí. Náklady se budou pohybovat od 177,3 milionu korun do 196,3 milionu podle toho, jaký bude zvolen zdroj tepla.

„Financování investice bude zajištěno z vlastních zdrojů města. Realizace záměru je plánována na léta 2020 až 2021, přičemž trvalý provoz by měl probíhat zhruba od března 2022," uvedla mluvčí. Stavba krytého pětadvacetimetrového bazénu s šesti drahami je navržena na pozemcích ve vlastnictví města, které územní plán předurčil pro rekreaci. Plavecký bazén má sousedit s areálem nemocnice a budoucím areálem atletického stadionu.

„Realizací bude vytvořen sportovně relaxační objekt s celoročním provozem, jehož součástí bude restaurace, otevřená jak pro návštěvníky bazénu, tak i pro ostatní veřejnost. Kapacita krytého bazénu v jeden okamžik bude činit 125 osob a kapacita wellness pak 24 osob," dodala Černocká.

Areál bude obsahovat krytý víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Součástí wellness budou dvě suché sauny, parní lázeň, kneipův chodník, sprchové centrum a odpočívárna. Součástí provozu wellness má být i venkovní terasa s ochlazovacím bazénem.

Bazén ve Šternberku lidem podle radnice citelně chybí. „Ozývají se nám zejména rodiče dětí i vedení škol, protože je teď nutné kvůli plavání složitě dojíždět do Olomouce, Uničova nebo Bohuňovic. Myslíme si, že město velikosti Šternberka by mělo mít svoje vlastní plavecké zázemí," řekla mluvčí.

Ve Šternberku, který má zhruba 15.000 obyvatel, je podle Černocké navíc značná plavecká základna. „Funguje tady plavecký oddíl, který má úspěchy i na mezinárodním poli, zejména z řad seniorských závodníků. Chtěli bychom podnítit k tomuto plaveckému sportu i děti a mládež," dodala Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook města Šternberka

Kam dál?

V Olomouci a okolí se sbírají jahody. Ve Skrbeni startují ve středu

pondělí, 28. května 2018, 20:30

Sezóna samosběru jahod již se nezadržitelně blíží. I v Olomouci a okolí mají lidé možnost nasbírat si je vlastnoručně, platí se...

Hejtman Okleštěk přijal výzvu. Pokud lidé pošlou 150 tisíc na...

pondělí, 28. května 2018, 19:30

Po sledované kampani HejtujHejtmana.cz se hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk zařekl k daší výzvě – pokud lidé budou na...

Rádio Haná je nejposlouchanější stanicí v regionu. Podívejte se, jak...

pondělí, 28. května 2018, 16:00

„Jsme nejposlouchanější rádio v okrese Olomouc, ze všech stanic, které si tu můžete naladit,” s hrdostí prohlašuje Radio Haná. I...

Policisté si na Pomněnkový den s lidmi v Olomouci připomínali...

pondělí, 28. května 2018, 15:00

Dne 25. května se policisté v Olomouci zapojili do projektu „Pomněnkový den“. Jedná se o mezinárodní den pohřešovaných dětí,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.

Kdo na volbách vydělal? Z větších stran jen Piráti a ODS, ČSSD prodělala osm milionů

Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a mírně ODS. Vyplývá to z porovnání udávaných nákladů na kampaň a peněz, které dostanou úspěšné strany od státu za získané hlasy. Největší finanční ztrátu pak zřejmě utrpí vítězné hnutí ANO, mohla by činit kolem 20 milionů korun.

Aktualizováno před 8 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.