Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krytý bazén ve Šternberku by měl stát do roku 2022

 
úterý, 29. května 2018, 07:30

V roce 2022 má být zprovozněn nový krytý bazén, který plánuje postavit radnice ve Šternberku na Olomoucku. Stavbu bazénu minulý týden schválilo zastupitelstvo Šternberka, jehož obyvatelé nyní musí jezdit plavat do okolních měst a obcí. Náklady se budou pohybovat od 177,3 milionu korun do 196,3 milionu podle toho, jaký bude zvolen zdroj tepla.

„Financování investice bude zajištěno z vlastních zdrojů města. Realizace záměru je plánována na léta 2020 až 2021, přičemž trvalý provoz by měl probíhat zhruba od března 2022," uvedla mluvčí. Stavba krytého pětadvacetimetrového bazénu s šesti drahami je navržena na pozemcích ve vlastnictví města, které územní plán předurčil pro rekreaci. Plavecký bazén má sousedit s areálem nemocnice a budoucím areálem atletického stadionu.

„Realizací bude vytvořen sportovně relaxační objekt s celoročním provozem, jehož součástí bude restaurace, otevřená jak pro návštěvníky bazénu, tak i pro ostatní veřejnost. Kapacita krytého bazénu v jeden okamžik bude činit 125 osob a kapacita wellness pak 24 osob," dodala Černocká.

Areál bude obsahovat krytý víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Součástí wellness budou dvě suché sauny, parní lázeň, kneipův chodník, sprchové centrum a odpočívárna. Součástí provozu wellness má být i venkovní terasa s ochlazovacím bazénem.

Bazén ve Šternberku lidem podle radnice citelně chybí. „Ozývají se nám zejména rodiče dětí i vedení škol, protože je teď nutné kvůli plavání složitě dojíždět do Olomouce, Uničova nebo Bohuňovic. Myslíme si, že město velikosti Šternberka by mělo mít svoje vlastní plavecké zázemí," řekla mluvčí.

Ve Šternberku, který má zhruba 15.000 obyvatel, je podle Černocké navíc značná plavecká základna. „Funguje tady plavecký oddíl, který má úspěchy i na mezinárodním poli, zejména z řad seniorských závodníků. Chtěli bychom podnítit k tomuto plaveckému sportu i děti a mládež," dodala Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook města Šternberka

Kam dál?

V Olomouci a okolí se sbírají jahody. Ve Skrbeni startují ve středu

pondělí, 28. května 2018, 20:30

Sezóna samosběru jahod již se nezadržitelně blíží. I v Olomouci a okolí mají lidé možnost nasbírat si je vlastnoručně, platí se...

Hejtman Okleštěk přijal výzvu. Pokud lidé pošlou 150 tisíc na...

pondělí, 28. května 2018, 19:30

Po sledované kampani HejtujHejtmana.cz se hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk zařekl k daší výzvě – pokud lidé budou na...

Olomoucké shakespearovské léto bude letos trvat šest dní, hrát se...

pondělí, 28. května 2018, 18:00

Na šest dní se letos protáhne festival Divadla Tramtarie s názvem Olomoucké shakespearovské léto. Odehraje se na začátku srpna...

Sobotní Recesfest v Mezicích láká na Kamila Střihavku či domácí...

pondělí, 28. května 2018, 17:30

2. 6. 2018 proběhne v Mezicích již 11. ročník Hanáckého hudebního festivalu RecesFest. Pro tento rok se můžete těšit na větší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.