Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krytý bazén ve Šternberku by měl stát do roku 2022

 
úterý, 29. května 2018, 07:30

V roce 2022 má být zprovozněn nový krytý bazén, který plánuje postavit radnice ve Šternberku na Olomoucku. Stavbu bazénu minulý týden schválilo zastupitelstvo Šternberka, jehož obyvatelé nyní musí jezdit plavat do okolních měst a obcí. Náklady se budou pohybovat od 177,3 milionu korun do 196,3 milionu podle toho, jaký bude zvolen zdroj tepla.

„Financování investice bude zajištěno z vlastních zdrojů města. Realizace záměru je plánována na léta 2020 až 2021, přičemž trvalý provoz by měl probíhat zhruba od března 2022," uvedla mluvčí. Stavba krytého pětadvacetimetrového bazénu s šesti drahami je navržena na pozemcích ve vlastnictví města, které územní plán předurčil pro rekreaci. Plavecký bazén má sousedit s areálem nemocnice a budoucím areálem atletického stadionu.

„Realizací bude vytvořen sportovně relaxační objekt s celoročním provozem, jehož součástí bude restaurace, otevřená jak pro návštěvníky bazénu, tak i pro ostatní veřejnost. Kapacita krytého bazénu v jeden okamžik bude činit 125 osob a kapacita wellness pak 24 osob," dodala Černocká.

Areál bude obsahovat krytý víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness. Součástí wellness budou dvě suché sauny, parní lázeň, kneipův chodník, sprchové centrum a odpočívárna. Součástí provozu wellness má být i venkovní terasa s ochlazovacím bazénem.

Bazén ve Šternberku lidem podle radnice citelně chybí. „Ozývají se nám zejména rodiče dětí i vedení škol, protože je teď nutné kvůli plavání složitě dojíždět do Olomouce, Uničova nebo Bohuňovic. Myslíme si, že město velikosti Šternberka by mělo mít svoje vlastní plavecké zázemí," řekla mluvčí.

Ve Šternberku, který má zhruba 15.000 obyvatel, je podle Černocké navíc značná plavecká základna. „Funguje tady plavecký oddíl, který má úspěchy i na mezinárodním poli, zejména z řad seniorských závodníků. Chtěli bychom podnítit k tomuto plaveckému sportu i děti a mládež," dodala Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook města Šternberka

Kam dál?

V Olomouci a okolí se sbírají jahody. Ve Skrbeni startují ve středu

pondělí, 28. května 2018, 20:30

Sezóna samosběru jahod již se nezadržitelně blíží. I v Olomouci a okolí mají lidé možnost nasbírat si je vlastnoručně, platí se...

Hejtman Okleštěk přijal výzvu. Pokud lidé pošlou 150 tisíc na...

pondělí, 28. května 2018, 19:30

Po sledované kampani HejtujHejtmana.cz se hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk zařekl k daší výzvě – pokud lidé budou na...

Rádio Haná je nejposlouchanější stanicí v regionu. Podívejte se, jak...

pondělí, 28. května 2018, 16:00

„Jsme nejposlouchanější rádio v okrese Olomouc, ze všech stanic, které si tu můžete naladit,” s hrdostí prohlašuje Radio Haná. I...

Policisté si na Pomněnkový den s lidmi v Olomouci připomínali...

pondělí, 28. května 2018, 15:00

Dne 25. května se policisté v Olomouci zapojili do projektu „Pomněnkový den“. Jedná se o mezinárodní den pohřešovaných dětí,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.