Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V úterý se na Horním náměstí sejdou lidé v rámci celorepublikové akce "Jednou provždy!"

 
pátek, 1. června 2018, 16:30

Na úterý 5. června v podvečer je na olomoucké Horní náměstí svoláno shromáždění iniciativy „Milion chvilek“. Podobná shromáždění jsou plánována v mnoha městech České republiky, hlavní událostí je setkání na Václavském náměstí v Praze. Iniciativa svolává své signatáře a příznivce na závěr stodenní podpisové kampaně požadují rezignaci předsedy vlády Andreje Babiše.

V podepisovaném prohlášení se doslova uvádí „Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“. Svolavatelé shromáždění také reagují na aktuálně vznikající vládu slovy „Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že opravdu nechceme vládu StB a KSČ(M)!“.

Petici v průběhu kampaně podepsalo téměř 250 tis. občanů, město Olomouc jako bydliště uvedlo 3,710 signatářů, což v přepočtu na počet obyvatel řadí Olomouc na třetí místo za Prahu a Brno. Pořadatelé podle zkušeností ze shromáždění 9. dubna a podle aktuálního ohlasu na událost na Facebooku odhadují, že by se na Horním náměstí v Olomouci mohlo sejít 600 – 800 lidí. Hlavní program začíná v 18 hodin, ale už po 17. hodině zahraje scházejícím se demonstrantům originální zpěvák protestsongů Ziggy Horváth ze Zlína.

Více informací o plánované akci naleznete na webu www.milionchvilek.cz a na facebookové události.

Kromě proslovu pořadatelů z Milionu chvilek promluví na shromáždění také senátor za Olomoucko MUDr. Lumír Kantor, bývalý rektor a výrazná postava listopadu 1989 v Olomouci Prof. Josef Jařab, představí se např. zástupci místní pobočky iniciativy „Mantinely demokracie“ a think-tanku „Evropské hodnoty“. Pořadatelé si mimořádné váží přislíbené návštěvy paní Zdeny Mašínové, žijící v Olomouci. Ta přítomné symbolicky propojí s generací pevných osobností, která zůstala věrná demokratickým a humanitním ideálům Masarykovy ČSR. Prostor k promluvě dostanou také zástupci demokratických politických stran, které odmítají účast na vládě trestně stíhaného premiéra. V plánu je i závěrečný Hyde-park pro krátké vystoupení zájemců z řad občanů.

 

Tisková zpráva | Foto Facebook Jednou provždy!

Kam dál?

Pár odjel s dětmi na dva měsíce do Anglie, nepřihlásili je do školy a...

pátek, 1. června 2018, 15:00

Několik set hodin vyučování zameškaly dvě školou povinné děti z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, jejichž rodina odjela loni na...

PŘEHLED: Olomoucký Garden Food festival láká na spoustu osobností...

čtvrtek, 31. května 2018, 20:30

Letošní olomoucký Garden Food festival startuje už v sobotu. Na jaké osobnosti nejen kulinářské scény se můžeme letos těšit?

Odvolaný ředitel Flory Uhlíř: Nelze dále přihlížet populismu a...

čtvrtek, 31. května 2018, 14:40

Dnes ráno jsme psali o rozhodnutí představenstva Výstaviště Flory Olomouc o odvolání dosavadního ředitele Flory Jiřího Uhlíře....

V sobotu se v kině Metropol koná charitativní bazárek, výtěžek půjde...

čtvrtek, 31. května 2018, 12:00

Společně pro děti o.p.s. ve spolupráci s kinem Metropol připravují na první červnovou sobotu „dobrou věc“. Předsálí kina se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”