Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V úterý se na Horním náměstí sejdou lidé v rámci celorepublikové akce "Jednou provždy!"

 
pátek, 1. června 2018, 16:30

Na úterý 5. června v podvečer je na olomoucké Horní náměstí svoláno shromáždění iniciativy „Milion chvilek“. Podobná shromáždění jsou plánována v mnoha městech České republiky, hlavní událostí je setkání na Václavském náměstí v Praze. Iniciativa svolává své signatáře a příznivce na závěr stodenní podpisové kampaně požadují rezignaci předsedy vlády Andreje Babiše.

V podepisovaném prohlášení se doslova uvádí „Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“. Svolavatelé shromáždění také reagují na aktuálně vznikající vládu slovy „Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že opravdu nechceme vládu StB a KSČ(M)!“.

Petici v průběhu kampaně podepsalo téměř 250 tis. občanů, město Olomouc jako bydliště uvedlo 3,710 signatářů, což v přepočtu na počet obyvatel řadí Olomouc na třetí místo za Prahu a Brno. Pořadatelé podle zkušeností ze shromáždění 9. dubna a podle aktuálního ohlasu na událost na Facebooku odhadují, že by se na Horním náměstí v Olomouci mohlo sejít 600 – 800 lidí. Hlavní program začíná v 18 hodin, ale už po 17. hodině zahraje scházejícím se demonstrantům originální zpěvák protestsongů Ziggy Horváth ze Zlína.

Více informací o plánované akci naleznete na webu www.milionchvilek.cz a na facebookové události.

Kromě proslovu pořadatelů z Milionu chvilek promluví na shromáždění také senátor za Olomoucko MUDr. Lumír Kantor, bývalý rektor a výrazná postava listopadu 1989 v Olomouci Prof. Josef Jařab, představí se např. zástupci místní pobočky iniciativy „Mantinely demokracie“ a think-tanku „Evropské hodnoty“. Pořadatelé si mimořádné váží přislíbené návštěvy paní Zdeny Mašínové, žijící v Olomouci. Ta přítomné symbolicky propojí s generací pevných osobností, která zůstala věrná demokratickým a humanitním ideálům Masarykovy ČSR. Prostor k promluvě dostanou také zástupci demokratických politických stran, které odmítají účast na vládě trestně stíhaného premiéra. V plánu je i závěrečný Hyde-park pro krátké vystoupení zájemců z řad občanů.

 

Tisková zpráva | Foto Facebook Jednou provždy!

Kam dál?

Pár odjel s dětmi na dva měsíce do Anglie, nepřihlásili je do školy a...

pátek, 1. června 2018, 15:00

Několik set hodin vyučování zameškaly dvě školou povinné děti z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, jejichž rodina odjela loni na...

PŘEHLED: Olomoucký Garden Food festival láká na spoustu osobností...

čtvrtek, 31. května 2018, 20:30

Letošní olomoucký Garden Food festival startuje už v sobotu. Na jaké osobnosti nejen kulinářské scény se můžeme letos těšit?

Odvolaný ředitel Flory Uhlíř: Nelze dále přihlížet populismu a...

čtvrtek, 31. května 2018, 14:40

Dnes ráno jsme psali o rozhodnutí představenstva Výstaviště Flory Olomouc o odvolání dosavadního ředitele Flory Jiřího Uhlíře....

V sobotu se v kině Metropol koná charitativní bazárek, výtěžek půjde...

čtvrtek, 31. května 2018, 12:00

Společně pro děti o.p.s. ve spolupráci s kinem Metropol připravují na první červnovou sobotu „dobrou věc“. Předsálí kina se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.