Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V úterý se na Horním náměstí sejdou lidé v rámci celorepublikové akce "Jednou provždy!"

 
pátek, 1. června 2018, 16:30

Na úterý 5. června v podvečer je na olomoucké Horní náměstí svoláno shromáždění iniciativy „Milion chvilek“. Podobná shromáždění jsou plánována v mnoha městech České republiky, hlavní událostí je setkání na Václavském náměstí v Praze. Iniciativa svolává své signatáře a příznivce na závěr stodenní podpisové kampaně požadují rezignaci předsedy vlády Andreje Babiše.

V podepisovaném prohlášení se doslova uvádí „Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“. Svolavatelé shromáždění také reagují na aktuálně vznikající vládu slovy „Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že opravdu nechceme vládu StB a KSČ(M)!“.

Petici v průběhu kampaně podepsalo téměř 250 tis. občanů, město Olomouc jako bydliště uvedlo 3,710 signatářů, což v přepočtu na počet obyvatel řadí Olomouc na třetí místo za Prahu a Brno. Pořadatelé podle zkušeností ze shromáždění 9. dubna a podle aktuálního ohlasu na událost na Facebooku odhadují, že by se na Horním náměstí v Olomouci mohlo sejít 600 – 800 lidí. Hlavní program začíná v 18 hodin, ale už po 17. hodině zahraje scházejícím se demonstrantům originální zpěvák protestsongů Ziggy Horváth ze Zlína.

Více informací o plánované akci naleznete na webu www.milionchvilek.cz a na facebookové události.

Kromě proslovu pořadatelů z Milionu chvilek promluví na shromáždění také senátor za Olomoucko MUDr. Lumír Kantor, bývalý rektor a výrazná postava listopadu 1989 v Olomouci Prof. Josef Jařab, představí se např. zástupci místní pobočky iniciativy „Mantinely demokracie“ a think-tanku „Evropské hodnoty“. Pořadatelé si mimořádné váží přislíbené návštěvy paní Zdeny Mašínové, žijící v Olomouci. Ta přítomné symbolicky propojí s generací pevných osobností, která zůstala věrná demokratickým a humanitním ideálům Masarykovy ČSR. Prostor k promluvě dostanou také zástupci demokratických politických stran, které odmítají účast na vládě trestně stíhaného premiéra. V plánu je i závěrečný Hyde-park pro krátké vystoupení zájemců z řad občanů.

 

Tisková zpráva | Foto Facebook Jednou provždy!

Kam dál?

Pár odjel s dětmi na dva měsíce do Anglie, nepřihlásili je do školy a...

pátek, 1. června 2018, 15:00

Několik set hodin vyučování zameškaly dvě školou povinné děti z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, jejichž rodina odjela loni na...

V Pavelčákové ulici nasprejoval vandal na fasádu domu třímetrový...

pátek, 1. června 2018, 14:00

Ve čtvrtek 31. května dopoledne oznámila na policii devětapadesátiletá žena posprejování domu v centru Olomouce na ulici...

Na Světový pohár v parkuru míří do Olomouce top čeští i zahraniční...

pátek, 1. června 2018, 12:00

Pátý ročník mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc zařazených do Světového poháru Mezinárodní jezdecké...

Tento víkend se koná Mistrovství Evropy na trati Ecce Homo Šternberk,...

pátek, 1. června 2018, 10:30

Město Šternberk na svých facebookových stránkách upozorňuje na uzavírky silnic během Mistrovství Evropy v závodech automobilů do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Lišek nakažených prašivinou přibývá. V okolí Boršova už jich bylo nalezeno šest

V okolí Boršova se objevily další lišky nakažené prašivinou. Jejich počet za poslední dny stoupl na šest. Na první případy této nemoci upozornili obyvatelé Homol zhruba před čtrnácti dny. Léčba nakaženého psa vyjde až na dva tisíce korun.

Parkování „Kiss and ride“ řidiči v Brně stále příliš nerozumí, někteří na místech stojí i týden

Někteří řidiči v Brně buď stále nechápou dopravní značení K+R, tedy tzv. Kiss and ride (tedy polib a jeď), nebo ho záměrně ignorují. Na stáních označených touto značkou stojí i několik dní. Stání na Kiss and ride je přitom většinou povoleno maximálně na dobu 5 minut. Brněnští strážníci se proto na neposlušné řidiče intenzivně zaměřují.

Okamura nebude kandidovat v eurovolbách ani z posledního místa

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura nebude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Původně chtěl být na posledním místě listiny a v případě zvolení přenechat mandát jinému kandidátovi. Podle usnesení předsednictva SPD tento úmysl zpochybnilo ministerstvo vnitra.