Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novinky pro letošní sezónu chystají Poděbrady, ale i bazény v Olomouci, Prostějově nebo Přerově

 
pondělí, 4. června 2018, 09:00

Nové atrakce i lepší zázemí nabídnou v letní sezoně návštěvníkům přírodní koupaliště, plavecké bazény a kempy v Olomouckém kraji. Provozovatelé rekreačních zařízení do jejich modernizace v předchozích měsících investovali miliony korun, aby zlepšili nabídku služeb a obstáli ve stále tvrdší konkurenci.

Novinky letos pro návštěvníky připravilo například přírodní koupaliště Poděbrady nedaleko Olomouce. „Vybudovali jsme novou terasu, která sousedí s původní terasou. Ještě rozšiřujeme pláž pod terasou," řekl provozovatel areálu Jiří Holub.

Na Poděbradech byl zprovozněn venkovní bar, který zrychlil odbavení rekreantů. „Rozšířili jsme nabídku kuchyně. Neděláme už jenom smažené věci, ale připravujeme i těstovinové saláty, vaříme polévky a do nabídky jsme zařadili také domácí pomazánky," řekl Holub. O víkendech se podle něj na koupališti pravidelně griluje.

Nový tobogán budou mít v létě k dispozici návštěvníci plaveckého bazénu poblíž centra Olomouce. Původní letitou vodní atrakci dělníci loni zbourali, protože už byla ve špatném technickém stavu. Postavena byla nejen toboganová dráha a věž, ale technici namontovali také zařízení pro vytápění, novou vzduchotechniku, elektroinstalaci i úpravu technologie vody k tobogánu a dojezdovému bazénu. Zakázka měla hodnotu 19 milionů korun.

Stavební práce jsou v plném proudu i na koupališti v místní části Přerova Penčicích. Práce se zaměřily na dožitou technologii, buduje se zařízení úpravny bazénové vody včetně nového čerpadla, pískových filtrů a potrubních rozvodů.

„Práce budou dokončeny v červnu, kdy provozovatel Teplo Přerov počítá se zahájením letní sezony. Investiční náklady dosáhly 2,66 milionu korun," řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová.

V Prostějově by v létě mělo být otevřeno opravené koupaliště v místní části Vrahovice, jehož rekonstrukce stála zhruba 70 milionů korun. Původní objekty dělníci loni zbourali a na jejich místě byla postavena vstupní hala, šatny, bufet a provozní zázemí bazénu. Opraveno bylo i parkoviště.

Nezahálejí ani provozovatelé kempů. Na novou trampolínu, šipky, kempovou knihovnu či pestrou nabídku deskových her se letos mohou těšit návštěvníci kempu Krásná Morava na kraji Olomouce. Morava Camp v Mohelnici na Šumpersku zprovozní od července letní kino, které bude promítat každou sobotu. V kempu In-Life v Litovli na Olomoucku byla v květnu otevřena rekonstruovaná Vodácká hospoda.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Na letošní Garden Food festival přišlo přes 10 tisíc lidí

pondělí, 4. června 2018, 07:30

Olomouc potvrdila svou pověst gurmánské Mekky. Během víkendu 2. a 3. června do areálu ve Smetanových sadech zavítalo víc než...

Na prostějovském nádraží byla odhalena pamětní deska obětem holokaustu

neděle, 3. června 2018, 19:00

Pamětní deska obětem holokaustu byla v pátek odhalena na budově hlavního vlakového nádraží v Prostějově, které bylo v roce 1942...

Řidička nezastavila na stopce a narazila do projíždějícího auta,...

neděle, 3. června 2018, 16:00

Ve čtvrtek 31. května 2018 před sedmou večerní došlo v Hrubčicích na Prostějovsku k dopravní nehodě dvou osobních aut....

Rozhledna na Velkém Kosíři je opět otevřena

neděle, 3. června 2018, 10:00

Rozhledna na Velkém Kosíři je od 1. června opět otevřena pro veřejnost. Opravena musela být kvůli problémům se statikou. V červnu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.