Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pavlína Louženská přijede podruhé do Vaultu 42 s kampaní #Holkyzmarketingu

 
čtvrtek, 7. června 2018, 19:30

Pavlínu Louženskou mají lidé nejčastěji spojenou se značkou Zoot.cz, online obchodem s módou, kde působila jako marketingová ředitelka. Ti, kdo se v oblasti marketingu pohybují trochu víc, ví, že je zakladatelkou facebookové skupiny #HolkyzMarketingu a bojovnicí za postavení žen (nejen) ve světě marketingu. Pavlína si při své práci začala všímat toho, že se spousta žen (bez rozdílu věku) bojí ozvat. Viděla to, jak skvělou práci ty ženy odvádějí a dostávají za ni zaplaceno méně než muži, jejich práce je brána jako samozřejmost nebo to, že ve vypjatých chvílích začnou makat na 200 %.

Obecně platí, že nikdo nemá výjimečné problémy, všechny naše trable se již někomu na světě přihodily. Není tedy lepší se spojit a vzájemně si pomáhat, radit si s problémy, se kterými jsme se již v minulosti potýkali? Přesně tohle byl pro Pavlínu impulz k tomu, aby založila skupinu #HolkyzMarketingu.

Záměr skupiny Pavlína popisuje následovně: „Cílem #HolkyZMarketingu je propojit ženy mezi sebou. Dát jim prostor růst. Inspirovat jedna druhou. A díky tomu si zlepšit know-how i získat odvahu. Hlásit se o práci i místo u jednacího stolu. Na konferenci i uvnitř firmy.”

Pavlína se ve své aktivitě opírá i o data. Na popisu skupiny uvádí, že v době, kdy #HolkyzMarketingu vznikly, byly na pozicích kreativních ředitelů v kreativních agenturách ženy pouze v 3 % případů a na marketingových konferencích jako přednášejí vystupovalo pouze 9 % žen.

Dnes skupina čítá 10 000 členek a každý den sem přispívají ženy ze všech koutů České republiky. Členky skupiny tu žádají ostatní o pomoc či radu a sdílí tipy nebo nabídky práce v oblasti marketingu.

V současné době se skupina posouvá na další úroveň. Pavlína se rozhodla, že je potřeba, aby se členky skupiny setkávaly také osobně. Začala tedy hledat ambasadorky v jednotlivých městech a podněcuje je v pravidelném setkávání. V Olomouci se první setkání, kterého se zúčastní i Pavlína Louženská, uskuteční ve čtvrtek 14. června, od 18.00 v coworkingovém centru Vault 42. 

Setkání je otevřené i pro dámy, které ještě členkami facebookové skupiny nejsou. Stačí se přihlásit k účasti pomocí registračního formuláře. Nebo si na Facebooku jednoduše vyhledejte #HolkyzMarketingu a přidejte se do jejich kolektivu.

 

Tisková zpráva

Kam dál?

Při sečení luk každý rok zahyne mnoho srnčat. Lidé je proto...

čtvrtek, 7. června 2018, 18:00

Většinou v polovině května každý rok začíná období, kdy zemědělci usedají do svých strojů a vyrážejí síct louky. Pro srnčata a...

FOTO: Jezírko ve Smetanových sadech zdobí obří chobotnice

středa, 6. června 2018, 18:00

Socha obří chobotnice od autora Viktora Paluše byla dnes opatrně instalována doprostřed jezírka ve Smetanových sadech nedaleko...

Hasičské muzeum v Čechách pod Kosířem mapuje vývoj hasičské techniky...

středa, 6. června 2018, 13:30

Hasičské muzeum v Čechách pod Kosířem charakterizuje vývoj hasičské techniky v nejstarší továrně na hasičské stříkačky v...

Na demonstraci proti Babišovi a Zemanovi se v Olomouci sešlo pět set...

středa, 6. června 2018, 10:30

Ve větších městech ČR dnes lidé demonstrovali proti vládnutí Andreje Babiše (ANO) s podporou komunistů. Dorazilo jich většinou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.