Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pavlína Louženská přijede podruhé do Vaultu 42 s kampaní #Holkyzmarketingu

 
čtvrtek, 7. června 2018, 19:30

Pavlínu Louženskou mají lidé nejčastěji spojenou se značkou Zoot.cz, online obchodem s módou, kde působila jako marketingová ředitelka. Ti, kdo se v oblasti marketingu pohybují trochu víc, ví, že je zakladatelkou facebookové skupiny #HolkyzMarketingu a bojovnicí za postavení žen (nejen) ve světě marketingu. Pavlína si při své práci začala všímat toho, že se spousta žen (bez rozdílu věku) bojí ozvat. Viděla to, jak skvělou práci ty ženy odvádějí a dostávají za ni zaplaceno méně než muži, jejich práce je brána jako samozřejmost nebo to, že ve vypjatých chvílích začnou makat na 200 %.

Obecně platí, že nikdo nemá výjimečné problémy, všechny naše trable se již někomu na světě přihodily. Není tedy lepší se spojit a vzájemně si pomáhat, radit si s problémy, se kterými jsme se již v minulosti potýkali? Přesně tohle byl pro Pavlínu impulz k tomu, aby založila skupinu #HolkyzMarketingu.

Záměr skupiny Pavlína popisuje následovně: „Cílem #HolkyZMarketingu je propojit ženy mezi sebou. Dát jim prostor růst. Inspirovat jedna druhou. A díky tomu si zlepšit know-how i získat odvahu. Hlásit se o práci i místo u jednacího stolu. Na konferenci i uvnitř firmy.”

Pavlína se ve své aktivitě opírá i o data. Na popisu skupiny uvádí, že v době, kdy #HolkyzMarketingu vznikly, byly na pozicích kreativních ředitelů v kreativních agenturách ženy pouze v 3 % případů a na marketingových konferencích jako přednášejí vystupovalo pouze 9 % žen.

Dnes skupina čítá 10 000 členek a každý den sem přispívají ženy ze všech koutů České republiky. Členky skupiny tu žádají ostatní o pomoc či radu a sdílí tipy nebo nabídky práce v oblasti marketingu.

V současné době se skupina posouvá na další úroveň. Pavlína se rozhodla, že je potřeba, aby se členky skupiny setkávaly také osobně. Začala tedy hledat ambasadorky v jednotlivých městech a podněcuje je v pravidelném setkávání. V Olomouci se první setkání, kterého se zúčastní i Pavlína Louženská, uskuteční ve čtvrtek 14. června, od 18.00 v coworkingovém centru Vault 42. 

Setkání je otevřené i pro dámy, které ještě členkami facebookové skupiny nejsou. Stačí se přihlásit k účasti pomocí registračního formuláře. Nebo si na Facebooku jednoduše vyhledejte #HolkyzMarketingu a přidejte se do jejich kolektivu.

 

Tisková zpráva

Kam dál?

Při sečení luk každý rok zahyne mnoho srnčat. Lidé je proto...

čtvrtek, 7. června 2018, 18:00

Většinou v polovině května každý rok začíná období, kdy zemědělci usedají do svých strojů a vyrážejí síct louky. Pro srnčata a...

POLITICKÁ KORIDA: Co říkají zastupitelé na (ne)rozhodnutí o výškové...

čtvrtek, 7. června 2018, 16:30

Olomoucké zastupitelstvo neprojednalo dlouho připravovanou změnu územního plánu, která měla stanovit výškový limit pro stavby v...

Vandal poškodil ostrým předmětem v centru Olomouce hned několik...

čtvrtek, 7. června 2018, 15:00

Ve středu 6. června před třetí hodinou odpoledne řešili olomoučtí strážníci několik poškozených vozidel na ulici Purkrabská v...

Jednadvacetiletý řidič převrátil auto na bok, byl opilý

čtvrtek, 7. června 2018, 13:30

Ve středu 6. června 2018 kolem desáté dopoledne na silnici od Vésky na Dolany jednadvacetiletý řidič Passatu měl v mírné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.