Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrum města zdobí květinové pyramidy, připomínají 100. výročí Československa

 
neděle, 10. června 2018, 09:00

V pátek 8. června zkrášlily centrum Olomouce červenobílé květinové pyramidy. Celke deset jich můžeme najít na Horním náměstí a v jeho okolí. Připomínají 100. výročí Československa.

Pyramidy tvoří pelargonie a surfinie. Ve steiné kombinaci by měly brzo přibýt i pyramidy na Dolním náměstí. Instalace jsou v péči zahradníků Výstaviště Flora Olomouc.  „Umístit květinovou výzdobu na Horní náměstí se nám poprvé podařilo už loni. Letošní sezónní květinová výzdoba je dvakrát rozsáhlejší a opět znamená kompromis mezi představou velké části Olomoučanů a návštěvníků města, kteří by na náměstí chtěli zeleň, a stanovisky ochránců památek, kteří stálou veřejnou zeleň v historickém centru nepřipouští,“ řekl primátor Antonín Staněk.

Osm pyramid stojí po Horním náměstí, dvě pak přímo před vstupem do radnice. Zahradníci odhadují, že pyramidy vydrží do října, bude ale samozřejmě záležet na počasí.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Pavel Snášel (olomouc.eu)

Kam dál?

V celém Česku hrozí až do nedělního večera silné bouřky

sobota, 9. června 2018, 16:00

V pátek odpoledne se na území celé republiky začnou objevovat bouřky. Ojediněle mohou být silné, s přívalovými srážkami a...

Rektoři na zasedání České konference v Olomouci varovali před...

pátek, 8. června 2018, 21:00

Rektoři vysokých škol varovali před nebezpečím odchodů asistentů, odborných asistentů a dalších zaměstnanců vysokých škol. Na...

Osmadvacetiletý řidič přejel svodidla a převrátil auto na bok,...

pátek, 8. června 2018, 19:30

Opilý osmadvacetiletý řidič s autem Škoda Fabia vyjel v levotočivé zatáčce pod nadjezdem na ulici Tovární v Olomouci mimo silnici...

Řidič se spolujezdkyní nevybral v autě zatáčku a skončil ve stromě....

pátek, 8. června 2018, 16:30

Ve čtvrtek 7. června před šestnáctou hodinou došlo na silnici mezi Hněvotínem a Lutínem k vážné dopravní nehodě. Řidič tam se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.