Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Voda je podle hygieniků stále čistá na Poděbradech, plumlovské přehradě i v přerovské Laguně

 
čtvrtek, 14. června 2018, 19:30

Zcela bez obav se mohou lidé vykoupat v Plumlovské nádrži u Prostějova. Voda je tam podle hygieniků stále čistá a lidem žádné zdravotní problémy při koupání nehrozí. Podobná situace je před prázdninovou sezonou také na štěrkopískových jezerech Poděbrady. Jde o dvě vodní plochy v kraji, které hygienici kontrolují. Další odběry budou na Plumlově dělat za dva týdny, řekla ředitelka odboru obecné a komunální hygieny olomoucké krajské hygienické stanice Eva Čehovská.

Vzorky hygienici naposledy odebírali tento týden v pondělí. „Podle posledních odběrů je voda ve vodní nádrži Plumlov a v koupací oblasti Poděbrady vhodná ke koupání, je to voda nezávadná, s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci a s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi," uvedla Čehovská.

Lidé nemusejí mít obavy ani ze sinic, které potrápily Plumlovskou nádrž loni v létě, když tam hygienici v první polovině srpna vyhlásili kvůli vysokému obsahu sinic zákaz koupání. „Co se týče sinic ve vodní nádrži Plumlov, kde obyčejně bývají nějaké problémy, můžeme konstatovat, že v současné chvíli jsme jako orgán ochrany veřejného zdraví s množstvím sinic ve vodě velmi spokojeni," doplnila Čehovská.

Hygienici začali kvalitu vody v obou oblastech kontrolovat v polovině května. Na Plumlově budou kvalitu vody kontrolovat jednou za dva týdny, na jezerech Poděbrady jedenkrát za 28 dnů, doplnila hygienička. Na Poděbradech není s kvalitou vody dlouhodobě žádný problém. Loni se v jezerech udržela kvalitní voda po celou sezonu.

Čistá voda se drží před prázdninami i v ostatních místech Olomouckého kraje. Například v Přerově se kvalitou vody v přírodním koupališti Laguna zabývali v uplynulých dnech odborníci ze zdravotního ústavu; voda v Laguně je podle nich vhodná ke koupání.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Rostislav Švácha získal cenu Františka Palackého za vynikající...

čtvrtek, 14. června 2018, 18:00

Univerzita Palackého v Olomouci udělila ve středu 13. června Cenu Františka Palackého přednímu českému historikovi a teoretikovi...

Na památku obětí zmasakrovaných na Švédských šancích tam bude...

čtvrtek, 14. června 2018, 07:30

Na kopci zvaném Švédské šance u Přerova, kde se odehrál v polovině června 1945 poválečný masakr karpatských Němců, bude tuto...

Světový den dárců krve připomene Transfuzní oddělení FN Olomouc akcí...

středa, 13. června 2018, 21:00

Poděkovat stávajícím dárcům krve za jejich pomoc pří záchraně lidských životů a případně oslovit dárce nové. To je cílem...

Recesisté na Půlvánočním běhu Olomoucí podpoří rodiny postižených dětí

středa, 13. června 2018, 19:30

Na sjezdových lyžích, bobech či běžkách budou moci příští týden vyrazit Olomoučané do centra města. Čeká je recesistická akce s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.