Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na ulici Kosmonautů má stát nová šestipodlažní administrativní budova s názvem Envelopa

 
úterý, 19. června 2018, 11:30

Stavba šestipodlažní administrativní budovy se připravuje na pozemku nedaleko centra Olomouce. O vydání povolení na stavbu 23 metrů vysoké budovy požádala magistrát firma Profectus Development, zjistila dnes na úřední desce radnice.

Projekt dostal jméno Envelopa a budova má stát u křižovatky třídy Kosmonautů a Wittgensteinovy ulice. „Jedná se o výstavbu nové polyfunkční budovy pro zdravotnictví, služby a administrativu se třemi podzemními a šesti nadzemními podlažími," stojí v oznámení.

Plánovanou budovu tvoří dva objekty spojené atriem. Ve třech podzemních podlažích má vzniknout 199 parkovacích stání. „Půdorys objektu bude respektovat lichoběžníkový tvar pozemku," uvedl investor.

Envelopa má být postavena v části Olomouce, která v posledních letech výrazně mění svoji podobu. Dříve zde fungoval podnik Milo Olomouc, na jehož místě nyní postupně vzniká městská čtvrť Šantovka. Postaveno zde bylo také nákupní centrum Šantovka a chystá se stavba obytných domů a výškové budovy Šantovka Tower.

Napsal(a) ČTK | Foto olstavby.cz

Kam dál?

Zítra přijede do Olomouce premiér Babiš s vládou. Zavítají do...

úterý, 19. června 2018, 10:30

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví ve středu 20. června 2018 Olomoucký kraj. Během své cesty budou...

Březnové zákazy vstupů do lesů na Olomoucku, které poničila vichřice,...

úterý, 19. června 2018, 09:06

Na Olomoucku přestávají postupně platit dočasné zákazy vstupu do lesů, které v březnu poničila vichřice a správci z nich poté...

Olomouc bude hostit setkání špičkových onkologů a chirurgů z celého...

úterý, 19. června 2018, 07:30

Špičkové onkology a chirurgy z USA a Evropy budou hostit v polovině června Onkologická a I. chirurgická klinika Lékařské fakulty...

Řidič náklaďáku se nevěnoval řízení a narazil do odstaveného kamionu,...

pondělí, 18. června 2018, 21:00

V pondělí 18. června krátce po půl druhé ráno se na 273. kilometru dálnice z Olomouce na Mohelnici u Loštic stala nehoda dvou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.