Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Ololoď Kordulka bude dělat radost v Přerově, vyplula na řeku Bečvu

středa, 27. června 2018, 08:22

Výletní loď Ololoď Kordulka, která dosud brázdila v Olomouci řeku Moravu, se přestěhovala na řeku Bečvu do Přerova. Ode dneška zde bude vozit Přerovany i návštěvníky kolem historických zákoutí města. Podobné plavby v Přerově dosud chyběly. Důvodem stěhování lodě jsou rozsáhlá protipovodňová opatření na řece Moravě v Olomouci, kde tak zůstává pro výletníky jako jediná loď Marie Terezie, řekl provozovatel vyhlídkových lodí Šimon Pelikán.

„Vzhledem k protipovodňovým opatřením, která mění ráz koryta řeky Moravy, a logicky tak znemožňují plavby, jsme se rozhodli najít pro naše loďky nové alternativy plaveb. Ololoď Kordulka tak zamířila na řeku Bečvu do Přerova. Loď Marie Terezie zůstává v Olomouci, pluje po nové trase, přičemž začátek plavby se přesunul k posezení U Vodníka v Nových Sadech," uvedl Pelikán.

Výletní loď Kordulka pojme 12 cestujících. Řeku Moravu brázdila několik let, loni k ní přibyla mladší sestra Marie Terezie se stejnou kapacitou. Poptávka po výletních plavbách Olomoucí podle Pelikána roste, přičemž mezi klienty přibývá zahraničních turistů. Výletní loď v Olomouci často sloužila i pro soukromé akce, jako jsou rodinné oslavy či firemní večírky.

Výletní plavby na Bečvě v Přerově chyběly, což byl také důvod, proč Kordulka zamířila právě sem. Organizátor plaveb uvádí, že plavby nabídnou výletníkům dosud neznámé pohledy na město. „Přemýšlel jsem o tom, že bych Přerov výhledově někdy rád splavnil. Letos vzhledem k protipovodňovým opatřením, která nastala v Olomouci, jsem věděl, že dvě lodi v Olomouci nebudou a že je to ideální příležitost tuto myšlenku zrealizovat," řekl Pelikán.

Přerovské přístaviště se nachází u Centra Mlýn na pravém rohu Bečvy hned naproti historických hradeb. Loď bude jezdit v podobném režimu jako v Olomouci - každý den mimo pondělí. Rezervační systém bude na stránkách www.plavbyprerov.cz. Podle organizátora plaveb bude vody v Bečvě pro výletní loď dostatek. „Vody je hodně, úsek je chráněn jezem, takže nezávisí na tom, jaká je vodní hladina na řece Bečvě," doplnil Pelikán. Trasa plavby trvající 45 minut povede proti proudu řeky Bečvy od přístaviště kolem historické části města k tenisovým kurtům a následně po proudu k železničnímu mostu a zpět. Plavba je doprovázená výkladem o historii a vývoji města.

 
 
Napsal(a) ČTK | Foto Ivo Spisar

Štítky loď, Ololoď, Přerov

Kam dál?

Poslanec Brázdil označil homosexuály za postižené, podle něj nemají...

úterý, 26. června 2018, 17:00

Poslanec a lékař Milan Brázdil (ANO) označil homosexuální páry za postižené lidi, kterým nepřísluší, aby byli v manželství nebo...

Výstava na Dolním náměstí připomíná důsledky nástupu komunistů k moci

úterý, 26. června 2018, 13:30

V centru Olomouce se v pondělí večer otevřela výstava připomínající důsledky nástupu komunistů k moci v únoru 1948 a vpádu...

Pes, který zabil dítě, je v útulku. Jeho majitel je obviněný z...

úterý, 26. června 2018, 11:30

K úmrtí nezletilého dítěte na následky pokousání psem došlo 29. prosince 2017 v jednom z přerovských bytů. Vyšetřování této...

Cenu kraje dostal fotograf Jindřich Štreit

úterý, 26. června 2018, 10:00

Fotograf Jindřich Štreit obdržel Cenu hejtmana Olomouckého kraje za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením za rok 2017....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.

Průměrná cena benzinu stoupla za poslední týden o 31 haléřů

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu nadále stoupaly. Benzin od minulé středy zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Naftu tankují motoristé v průměru za 31,85 koruny za litr, o 15 haléřů víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Řidička trolejbusu v Budějcích řídila pod vlivem drog, za jízdy si měla lakovat i nehty

Policisté v Budějcích vyšetřují případ řidičky, která v pátek 12. dubna před polednem řídila trolejbus pod vlivem drog. Hlídka si na ženu počkala na konečné zastávce na sídlišti Máj, kde ji otestovali na alkohol a přítomnost drog. Zkouška na drogy byla pozitivní.