Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Univerzita Palackého bude o prázdninách školit středoškoláky v diplomacii

 
neděle, 1. července 2018, 10:00

Univerzita Palackého bude na přelomu července a srpna školit středoškoláky v diplomacii. Týdenní letní studium bude zaměřeno na mezinárodně-politické dění a roli České republiky ve světovém kontextu. Letní školu diplomacie pořádá olomoucká univerzita podruhé společně s ministerstvem zahraničí. Určena je středoškolákům ve věku 16 až 19 let. Škola se uskuteční v termínu od 27. do 31. srpna, informovala mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Cílem projektu je posílit u mladé generace zájem o dění v českém i zahraničním prostředí. Druhý ročník se ponese v evropském duchu. Zaměří se na současné výzvy Česka a Evropské unie. „Naše škola je ojedinělým projektem ve střední Evropě, ne-li v kontextu Evropy jako takové. Vedle Letní školy evropských studií v Telči pro diplomaty, kterou ministerstvo organizuje již od roku 1994, vznikla unikátní letní škola pro mladší generaci," uvedl Daniel Marek z pořádající katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

Během týdenního letního studia se budou moci středoškoláci setkat s předními experty ministerstva zahraničí, příslušníky armády i členy diplomatického sboru, kteří budou přednášet a zároveň povedou i diskuzi o aktuálních tématech. Do programu se zapojí i většina vyučujících katedry, přednášet bude také politolog a zároveň vedoucí katedry Tomáš Lebeda.

Účastníci kurzu zavítají také do vojenského útvaru v Přáslavicích, kde se bude hovořit o české armádě, o významu NATO a české roli v něm. Závěr týdne pak bude patřit zkušeným diplomatům z ministerstva zahraničí. "Přístupu odborníků z tohoto ministerstva si velmi vážíme, konzultovali jsme s nimi celý program školy," doplnil Marek. Letní škola diplomacie je zdarma, studenti si hradí pouze ubytování a stravu. Skončí 31. srpna předáním certifikátu o absolvování.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Juraj Halenár, bývalý útočník SK Sigma Olomouc, pravděpodobně spáchal...

sobota, 30. června 2018, 21:26

Slovenský fotbalista Juraj Halenár byl nalezen mrtev v bratislavském lesoparku. Bývalý útočník Sigmy Olomouc a nejlepší střelec v...

Paradox doby: Češi jsou nejšťastnější v historii. Přesto jsou čím dál...

sobota, 30. června 2018, 19:00

Žijeme v největší prosperitě novodobé historie. Nehrozí nám ani válka, ani hladomor. Přesto okolo sebe slyšíme spoustu vzdechů a...

Na Jesenicko vyrazí 150 dobrovolníků, v rámci SummerJob tam budou...

sobota, 30. června 2018, 16:00

Sekání trávy, natírání plotů či práce na zahradě bude náplní příštího týdne pro zhruba 150 dobrovolníků z republiky, kteří...

Jablka v červnu stála zatím nejvíce v historii, za kilogram zaplatili...

pátek, 29. června 2018, 20:30

Ceny jablek, která jsou ovocem s nejvyšší spotřebou v zemi, v červnu v obchodech vzrostly na nejvyšší úroveň v historii. Kilogram...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.