Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cirkus dostal na popud organizace Hlas Zvířat za pochodující slony uprostřed města pokutu

 
pátek, 6. července 2018, 20:33

V úterý 19. června zažili Olomoučané v ulicích města nezvyklý pohled. Jako reklama na hostující cirkus se totiž v centru Olomouce procházeli tři sloni.

Ač městská policie ve svém prohlášení ve středu 20. června uvedla, že se celá akce obešla bez komplikací, celé situace si všimla organizace Hlas zvířat, která hájí práva zvířat. 

„Ještě tentýž den jsme na našem facebookovém profilu vyvěsili žádost o pomoc související se zasláním bližších informací ohledně procházky slonů v centru města a na základě této prosby přicházely prostřednictvím soukromých zpráv další informace od svědků přihlížejících celému incidentu, a to zejm. kdo je hostující cirkus, komu sloni patří, odkud a kam sloni šli, že šli na rozpáleném betonu apod. Rovněž jsme obdrželi video, jehož autorem je Městská policie Olomouc, na kterém jsou sloni zachyceni pochodující mj. vedle projíždějící tramvaje," píší na svém webu zástupci z Hlasu zvířat.

Ve věci proto organizace učinila příslušné kroky. Podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, obecného ohrožení a dalších trestných činů a přestupků.

Ve věci jsme již učinili příslušné kroky. Podali jsme prostřednictvím Advokátní kanceláře Roberta Plicky trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, obecného ohrožení a dalších trestných činů a přestupků.

„V pátek 29. 06. 2018 nám bylo Magistrátem města Olomouce, odborem životního prostředí (ŽP MMO) sděleno, že naše podezření o porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, shledali důvodným, a cirkusu uložili správní trest pokuty. Současně byl náš podnět ze strany ŽP MMO rozeslán i na jiná příslušná pracoviště olomouckého magistrátu," píše se na webu.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Městská policie Olomouc, čtenáři

Kam dál?

Nestačí hltat informace, hledejte skutečnou moudrost, kázal na...

pátek, 6. července 2018, 16:30

Sté výročí vzniku Československé republiky dnes při slavnostní bohoslužbě na Velehradě připomněl olomoucký arcibiskup Jan...

Chlapcům uvězněným v zaplaveném jeskynním komplexu v Thajsku by mohly...

čtvrtek, 5. července 2018, 19:33

První lekce v plavání a potápění dostala dnes skupina 12 chlapců a jejich trenér, které záchranáři objevili v zaplaveném...

Cyrila a Metoděje si připomínáme 5. července, přestože toto datum s...

čtvrtek, 5. července 2018, 11:57

5. července si v České republice připomínáme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje jako státní svátek. A nejen u nás, ale...

5. i 6. července v obchodech nakoupíme, přestože jsou svátky

čtvrtek, 5. července 2018, 10:36

Začátek července patří v České republice dvěma významným státním svátkům. 5. července si v České republice každoročně připomínáme...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.

Já nevařím, spíš ohřívám. Nebaví mě to pak uklízet, říká Michal Krčmář

Při příjemném setkání jsme s biatlonistou Michalem Krčmářem pokecali o tom, jak umí vařit, teda spíš neumí. Jestli sleduje nějaký další sport a nakousli jsme i téma možného návratu Gábiny Koukalové.