Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Druhý ročník fotografické soutěže YOLO Awards startuje. Foťte mobilními telefony na téma "On the road"

 
středa, 18. července 2018, 13:33

Dnešním dnem začíná druhý ročník mezinárodní fotografické soutěže YOlo awards. Soutěž je unikátní v tom, že lze přihlásit pouze snímky pořízené mobilními telefony. Pořadatelé z Olomouce letos pro fotografy připravili téma „On the road“. „Téma má mladé podnítit k vycestování a prožití nezapomenutelných zážitků během léta,“ přibližuje Johanka Šimková, z pořádající agentury RPSC ideas, jež má celou soutěž na starosti. Zúčastnit se mohou všichni ve věku od 15 do 26 let.

Oceněno bude celkem pět fotografů. „V hlavní soutěži získají cenu tři nejlepší fotografie, které vybere odborná porota. Dále bude udělena cena publika nejoblíbenější fotce na Facebooku a Instagramu,“ vysvětluje Šimková. A vítězové se mají opravdu na co těšit. Výherci hlavní kategorie získají volné jízdenky od společnosti Student Agency pro cestování po Evropě a fotografické publikace od společnosti Zoner Press. Navíc všech 20 finalistů, kteří postoupí do 2.kola, získá fotografický workshop s legendou českého fotografování, panem prof. Mgr. Jindřichem Štreitem Dr.h.c.  V porotě mimo jiné zasedne také skvělý olomoucký fotograf Lukáš Navara.

 

Pro účast v soutěži stačí navštívit webové stránky Yolo awards, vyplnit registrační formulář a nahrát fotku. Každý soutěžící může nahrát až tři soutěžní fotografie. Nahrávat fotky bude možné do konce srpna. Pro postup do druhého kola bude potřeba nasbírat co nejvíce hlasů u své soutěžní fotografie během prvních tří týdnů v září. Slavností vyhlášení proběhne 2.října 2018.

Tisková zpráva

Kam dál?

Matka sama pečuje o syna s autismem. Nyní jim hrozí, že přijdou o...

středa, 18. července 2018, 10:33

Život se s Kristýnou Karkasovou opravdu nemazlil. Vyrůstala v dětském domově a když si v dospělosti našla životního partnera,...

Zloděj se vloupal do kanceláří v Olomouci, ukradl 120 tisíc

středa, 18. července 2018, 09:04

Zatím neznámý pachatel je podezřelý z krádeže a poškození cizí věci, kterého se měl dopustit v noci na 17. července, kdy se...

Povodí Moravy eviduje hranici sucha už na třetině měřících míst

úterý, 17. července 2018, 20:32

Státní podnik Povodí Moravy už zhruba na třetině měřicích míst z 200 eviduje dosažení hranice sucha. Průtoky odpovídají...

Pokutu za promenádu slonů uložil po Olomouci i Přerov. Hynek Navrátil...

úterý, 17. července 2018, 18:46

Za promenádu tří slonů v centru Přerova uložil přerovský magistrát zástupcům cirkusu nepravomocně pokutu 6000 korun. Jejich akci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).