Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Město Prostějov nechalo opravit náměstí Spojenců, investovalo 26 milionů korun

 
středa, 18. července 2018, 17:01

Opravené chodníky, nové zpevněné plochy, hřiště i podzemní kontejnery mají lidé k dispozici na rekonstruovaném náměstí Spojenců nedaleko centra Prostějova. Rekonstrukce náměstí už byla dokončena a stála více než 26 milionů korun, řekl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Stavba začala loni a byla rozdělena do etap, trvala 119 kalendářních dnů, uvedl Fišer. Kromě komunikací a zpevněných ploch byly na náměstí zrekonstruovány také kanalizační a vodovodní přípojky nebo veřejné osvětlení.

Na náměstí Spojenců byly na závěr provedeny sadové úpravy. „Věřím, že obyvatelé ocení i dvě nová dětská hřiště, jedno hřiště pro míčové hry a hřiště pro seniory," podotkl Fišer.

Dělníci loni při rekonstrukci náměstí objevili zbytky krytu. V regionálním tisku se tehdy spekulovalo o tom, že stavbaři narazili na tajný protiatomový kryt, o němž nikdo nevěděl.

„Na náměstí Spojenců nebyl objeven žádný protiatomový kryt pro okresní výbor KSČ. Stavbaři narazili na torzo úkrytu z války. Tyto úkryty byly stavěny jako jednoduché podzemní prostory pro zhruba 20 osob a poskytovaly obyvatelům města pouze ochranu proti střelám a střepinám," uvedl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Vincent Jakubský.

Napsal(a) ČTK | Foto prostejov.eu

Kam dál?

Klíšťata nakazí encefalitidou člověka od přisání i za dvě hodiny,...

středa, 18. července 2018, 15:03

Přisáté klíště nakazí člověka encefalitidou za dvě hodiny, boreliózou za 24 hodin. Nutná je proto podle odborníků častá kontrola...

Druhý ročník fotografické soutěže YOLO Awards startuje. Foťte...

středa, 18. července 2018, 13:33

Dnešním dnem začíná druhý ročník mezinárodní fotografické soutěže YOlo awards. Soutěž je unikátní v tom, že lze přihlásit pouze...

Matka sama pečuje o syna s autismem. Nyní jim hrozí, že přijdou o...

středa, 18. července 2018, 10:33

Život se s Kristýnou Karkasovou opravdu nemazlil. Vyrůstala v dětském domově a když si v dospělosti našla životního partnera,...

Nadšenci postavili na Sluňákově funkční repliky hliněných pecí

úterý, 17. července 2018, 14:30

Ekologické centrum Sluňákov v Horce nad Moravou na Olomoucku zdobí funkční repliky hliněných pecí. Pece, které odpovídají místním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.