Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Město Prostějov nechalo opravit náměstí Spojenců, investovalo 26 milionů korun

 
středa, 18. července 2018, 17:01

Opravené chodníky, nové zpevněné plochy, hřiště i podzemní kontejnery mají lidé k dispozici na rekonstruovaném náměstí Spojenců nedaleko centra Prostějova. Rekonstrukce náměstí už byla dokončena a stála více než 26 milionů korun, řekl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Stavba začala loni a byla rozdělena do etap, trvala 119 kalendářních dnů, uvedl Fišer. Kromě komunikací a zpevněných ploch byly na náměstí zrekonstruovány také kanalizační a vodovodní přípojky nebo veřejné osvětlení.

Na náměstí Spojenců byly na závěr provedeny sadové úpravy. „Věřím, že obyvatelé ocení i dvě nová dětská hřiště, jedno hřiště pro míčové hry a hřiště pro seniory," podotkl Fišer.

Dělníci loni při rekonstrukci náměstí objevili zbytky krytu. V regionálním tisku se tehdy spekulovalo o tom, že stavbaři narazili na tajný protiatomový kryt, o němž nikdo nevěděl.

„Na náměstí Spojenců nebyl objeven žádný protiatomový kryt pro okresní výbor KSČ. Stavbaři narazili na torzo úkrytu z války. Tyto úkryty byly stavěny jako jednoduché podzemní prostory pro zhruba 20 osob a poskytovaly obyvatelům města pouze ochranu proti střelám a střepinám," uvedl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Vincent Jakubský.

Napsal(a) ČTK | Foto prostejov.eu

Kam dál?

Klíšťata nakazí encefalitidou člověka od přisání i za dvě hodiny,...

středa, 18. července 2018, 15:03

Přisáté klíště nakazí člověka encefalitidou za dvě hodiny, boreliózou za 24 hodin. Nutná je proto podle odborníků častá kontrola...

Druhý ročník fotografické soutěže YOLO Awards startuje. Foťte...

středa, 18. července 2018, 13:33

Dnešním dnem začíná druhý ročník mezinárodní fotografické soutěže YOlo awards. Soutěž je unikátní v tom, že lze přihlásit pouze...

Dvacetiletý řidič nedal přednost v křižovatce, vznikla škoda za 110...

středa, 18. července 2018, 12:03

K nehodě dvou aut došlo v pondělí 16. července 2018 před šestnáctou hodinou v křižovatce ulic J. Kotka, Koupelky a U Hřiště ve...

Matka sama pečuje o syna s autismem. Nyní jim hrozí, že přijdou o...

středa, 18. července 2018, 10:33

Život se s Kristýnou Karkasovou opravdu nemazlil. Vyrůstala v dětském domově a když si v dospělosti našla životního partnera,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.