Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Město Prostějov nechalo opravit náměstí Spojenců, investovalo 26 milionů korun

 
středa, 18. července 2018, 17:01

Opravené chodníky, nové zpevněné plochy, hřiště i podzemní kontejnery mají lidé k dispozici na rekonstruovaném náměstí Spojenců nedaleko centra Prostějova. Rekonstrukce náměstí už byla dokončena a stála více než 26 milionů korun, řekl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Stavba začala loni a byla rozdělena do etap, trvala 119 kalendářních dnů, uvedl Fišer. Kromě komunikací a zpevněných ploch byly na náměstí zrekonstruovány také kanalizační a vodovodní přípojky nebo veřejné osvětlení.

Na náměstí Spojenců byly na závěr provedeny sadové úpravy. „Věřím, že obyvatelé ocení i dvě nová dětská hřiště, jedno hřiště pro míčové hry a hřiště pro seniory," podotkl Fišer.

Dělníci loni při rekonstrukci náměstí objevili zbytky krytu. V regionálním tisku se tehdy spekulovalo o tom, že stavbaři narazili na tajný protiatomový kryt, o němž nikdo nevěděl.

„Na náměstí Spojenců nebyl objeven žádný protiatomový kryt pro okresní výbor KSČ. Stavbaři narazili na torzo úkrytu z války. Tyto úkryty byly stavěny jako jednoduché podzemní prostory pro zhruba 20 osob a poskytovaly obyvatelům města pouze ochranu proti střelám a střepinám," uvedl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Vincent Jakubský.

Napsal(a) ČTK | Foto prostejov.eu

Kam dál?

Klíšťata nakazí encefalitidou člověka od přisání i za dvě hodiny,...

středa, 18. července 2018, 15:03

Přisáté klíště nakazí člověka encefalitidou za dvě hodiny, boreliózou za 24 hodin. Nutná je proto podle odborníků častá kontrola...

Druhý ročník fotografické soutěže YOLO Awards startuje. Foťte...

středa, 18. července 2018, 13:33

Dnešním dnem začíná druhý ročník mezinárodní fotografické soutěže YOlo awards. Soutěž je unikátní v tom, že lze přihlásit pouze...

Matka sama pečuje o syna s autismem. Nyní jim hrozí, že přijdou o...

středa, 18. července 2018, 10:33

Život se s Kristýnou Karkasovou opravdu nemazlil. Vyrůstala v dětském domově a když si v dospělosti našla životního partnera,...

Nadšenci postavili na Sluňákově funkční repliky hliněných pecí

úterý, 17. července 2018, 14:30

Ekologické centrum Sluňákov v Horce nad Moravou na Olomoucku zdobí funkční repliky hliněných pecí. Pece, které odpovídají místním...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.