Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klus, Macháček i Ruppert. Seznam umělců, kteří vyhlásili bojkot Babišových médií, se rozrůstá

 
pondělí, 30. července 2018, 07:30

Už začátkem týdne vystoupil Tomáš Klus s překvapivým prohlášením, kdy otevřeně vyhlásil bojkot všeho, co se týká premiéra Andreje Babiše. Ve svém prohlášení si rýpl do všech hudebníků, kteří vystupují na festivalu Colours of Ostrava, poté dodal, že se neobjeví ani v žádných Babišových médiích. Jeho forma protestu neunikla pozornosti dalších hudebníků, kteří se závěrem týdne přidali.

„Mám ve své smlouvě o dílo klauzuli, kterou si vyhrazuji právo nehrát tam, kde tečou Šéfovy peníze. Připojuji k tomu nyní i svůj bojkot Mafry a všech bezkrupulózních, konkurenci a životní prostředí likvidujících podniků Velkostatkohnojaře. Zasmlouvované akce, kde je Mafra mediálním partnerem rušit nemohu, ale zahrnu tuto výjimku do smluv budoucích,“napsal ve svém prohlášení Tomáš Klus a dodal: „Dělám to proto, že věřím, že jen poctivé, ucelené vymezení a projev nesouhlasu každého, kdo má o úmyslech Toho, jenž křivě přísahá, pochybnosti, má šanci ustát destruktivní sílu jeho mamonu a normalizačních praktik.“

A zatímco ještě v půlce týdne v tom byl český písničkář, textař, skladatel, herec a bývalý moderní pětibojař sám, koncem týdne se k němu přidalo několik dalších umělců.

„Najednou koukám, žes udělal to svý prohlášení o bojkotu firem a médií jednoho ze sponzorů toho festivalu. On je to shodou okolností náš trestně stíhaný premiér, že jo. A teď si představuju, že se my dva spolu potkáme a já Ti nebudu moct říct, že se za něj stydím. A přitom je to pravda,“ napsal Jiří Macháček, který se rozhodl Kluse v bojkotu podpořit. „Máš pravdu, nejde to dohromady – stydět se za člověka a přitom vystupovat v jeho médiích nebo někde, kde si vzali jeho prachy,“ uzavřel Macháček.

Další reakce na sebe nenechaly čekat dlouho. V neděli se přidal také Matěj Ruppert. „Mimochodem, nejsi v tom sám a doufám, že nás bude ještě víc! Na coloursech do doby, než buď Babiš odejde z politiky, nebo je přestane sponzorovat, hrát nebudeme a Idnes a Óčko to samé,“ napsal Ruppert.

Ještě v nedělních odpoledních hodinách vyjádřila podporu bojkotu také Iva Pazderková. Herečka, zpěvačka, moderátorka a bavička otevřeně přiznala, že podobně jako Tomáš Klus hodlá bojkotovat média z vydavatelství Mafra. „Chci být důsledná a děkuji ti za motivaci a inspiraci. V budoucnu nebudu poskytovat rozhovory a nebudu spolupracovat s médii Idnes, Lidovky, Expres, Playtvak, rádio Impuls, rádio Rock Zone, tiskoviny Dnes, Lidové noviny, časopis Téma, deník Metro a časopis 5plus2. A nebudu vystupovat na akcích jištěných penězi pana AB,“ napsala ve své zprávě zpěvákovi.

Napsal(a) Michael Daněk | Foto Martina Matoušková

Kam dál?

V Olomouci se budou prodávat výrobky haitských umělců. Peníze půjdou...

neděle, 29. července 2018, 13:00

V Olomouci se od středy rozjede prodejní kampaň výrobků ruční lidové tvorby haitských řemeslníků a umělců. Výtěžek má podpořit...

Turistické cíle v kraji táhnou. Vysokou návštěvnost zatím hlásí Zoo...

neděle, 29. července 2018, 10:00

Velký zájem návštěvníků zatím zaznamenávají správci památek a dalších turistických cílů v Olomouckém kraji. Návštěvnost v první...

V olomouckých podnicích se během sprna bude nabízet kohoutková voda...

pátek, 27. července 2018, 21:00

Srpen ve jménu osvěžení a také dobrých skutků. Na dveře klepe již 4. ročník kampaně Na zdraví Haiti. Za kohoutkovou vodu mohou...

Univerzita představí komiks o zlomových okamžicích dějin...

pátek, 27. července 2018, 11:30

Výročí 100 let od založení Československa si bude Univerzita Palackého v Olomouci připomínat hned několika aktivitami. Vedle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?

Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.