Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klus, Macháček i Ruppert. Seznam umělců, kteří vyhlásili bojkot Babišových médií, se rozrůstá

 
pondělí, 30. července 2018, 07:30

Už začátkem týdne vystoupil Tomáš Klus s překvapivým prohlášením, kdy otevřeně vyhlásil bojkot všeho, co se týká premiéra Andreje Babiše. Ve svém prohlášení si rýpl do všech hudebníků, kteří vystupují na festivalu Colours of Ostrava, poté dodal, že se neobjeví ani v žádných Babišových médiích. Jeho forma protestu neunikla pozornosti dalších hudebníků, kteří se závěrem týdne přidali.

„Mám ve své smlouvě o dílo klauzuli, kterou si vyhrazuji právo nehrát tam, kde tečou Šéfovy peníze. Připojuji k tomu nyní i svůj bojkot Mafry a všech bezkrupulózních, konkurenci a životní prostředí likvidujících podniků Velkostatkohnojaře. Zasmlouvované akce, kde je Mafra mediálním partnerem rušit nemohu, ale zahrnu tuto výjimku do smluv budoucích,“napsal ve svém prohlášení Tomáš Klus a dodal: „Dělám to proto, že věřím, že jen poctivé, ucelené vymezení a projev nesouhlasu každého, kdo má o úmyslech Toho, jenž křivě přísahá, pochybnosti, má šanci ustát destruktivní sílu jeho mamonu a normalizačních praktik.“

A zatímco ještě v půlce týdne v tom byl český písničkář, textař, skladatel, herec a bývalý moderní pětibojař sám, koncem týdne se k němu přidalo několik dalších umělců.

„Najednou koukám, žes udělal to svý prohlášení o bojkotu firem a médií jednoho ze sponzorů toho festivalu. On je to shodou okolností náš trestně stíhaný premiér, že jo. A teď si představuju, že se my dva spolu potkáme a já Ti nebudu moct říct, že se za něj stydím. A přitom je to pravda,“ napsal Jiří Macháček, který se rozhodl Kluse v bojkotu podpořit. „Máš pravdu, nejde to dohromady – stydět se za člověka a přitom vystupovat v jeho médiích nebo někde, kde si vzali jeho prachy,“ uzavřel Macháček.

Další reakce na sebe nenechaly čekat dlouho. V neděli se přidal také Matěj Ruppert. „Mimochodem, nejsi v tom sám a doufám, že nás bude ještě víc! Na coloursech do doby, než buď Babiš odejde z politiky, nebo je přestane sponzorovat, hrát nebudeme a Idnes a Óčko to samé,“ napsal Ruppert.

Ještě v nedělních odpoledních hodinách vyjádřila podporu bojkotu také Iva Pazderková. Herečka, zpěvačka, moderátorka a bavička otevřeně přiznala, že podobně jako Tomáš Klus hodlá bojkotovat média z vydavatelství Mafra. „Chci být důsledná a děkuji ti za motivaci a inspiraci. V budoucnu nebudu poskytovat rozhovory a nebudu spolupracovat s médii Idnes, Lidovky, Expres, Playtvak, rádio Impuls, rádio Rock Zone, tiskoviny Dnes, Lidové noviny, časopis Téma, deník Metro a časopis 5plus2. A nebudu vystupovat na akcích jištěných penězi pana AB,“ napsala ve své zprávě zpěvákovi.

Napsal(a) Michael Daněk | Foto Martina Matoušková

Kam dál?

V Olomouci se budou prodávat výrobky haitských umělců. Peníze půjdou...

neděle, 29. července 2018, 13:00

V Olomouci se od středy rozjede prodejní kampaň výrobků ruční lidové tvorby haitských řemeslníků a umělců. Výtěžek má podpořit...

Turistické cíle v kraji táhnou. Vysokou návštěvnost zatím hlásí Zoo...

neděle, 29. července 2018, 10:00

Velký zájem návštěvníků zatím zaznamenávají správci památek a dalších turistických cílů v Olomouckém kraji. Návštěvnost v první...

V olomouckých podnicích se během sprna bude nabízet kohoutková voda...

pátek, 27. července 2018, 21:00

Srpen ve jménu osvěžení a také dobrých skutků. Na dveře klepe již 4. ročník kampaně Na zdraví Haiti. Za kohoutkovou vodu mohou...

Univerzita představí komiks o zlomových okamžicích dějin...

pátek, 27. července 2018, 11:30

Výročí 100 let od založení Československa si bude Univerzita Palackého v Olomouci připomínat hned několika aktivitami. Vedle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.