Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Olomoucká tramvaj zdobí střechu garáže u rodinného domu v Jihlavě

 
úterý, 31. července 2018, 10:19

Během minulého týdne se olomoucká tramvaj T3 SUCS číslo 166 vypravila na cestu z Olomouce do Jihlavy. Právě v Jihlavě olomoucká tramvaj zaparkovala na garáž u rodinného domu. Zde bude sloužit jako klubovna Občanského sdružení za záchranu historických trolejbusů a autobusů.

Olomoucká tramvaj je umístěna na garáži domku jednoho z členů spolku hlavně proto, aby ji mohli obdivovat fanoušci. Spolek má sice k dispozici halu, ale z té nevedou koleje, takže by tramvaj nemohla vyjíždět ven. Tramvaj je posazena na železnou konstrukci na střeše garáže. „Tento nápad schválil i statik, takže není nutné obávat se zboření domu, garáže ani toho, že by vůz přišel k úhoně. Navíc je dům pravidelně kontrolován a žádné trhliny se na něm zatím neobjevily,” píše se na oficiálním facebookovém profilu DPMO.

„Zatím máme v plánu, že venkovní design nebudeme měnit, takže by vůz měl stále vypadat jako by zrovna jezdil Olomoucí. Ale pokud se lak za čas oprýská, opravíme ho už v klasickém historickém stylu (v červeno-béžové barvě), jak známe tramvaje T3 z Prahy, a jak původně vypadaly i ty olomoucké.“ řekl DPMO člen občanského sdružení pan Bohuňovský.

„Jsme moc rádi, že se tramvaj dostala do dobrých rukou a že budou mít fanoušci možnost se na ni kdykoli podívat, když budou projíždět jihlavskou Lidickou kolonií,” uvedl Dopravní podnik města Olomouce.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook Dopravní podnik města Olomouce

Kam dál?

Řidič nezvládl řízení a skončil uprostřed kruhového objezdu u...

úterý, 31. července 2018, 09:13

Dnes ráno došlo k nehodě jednoho osobního auta, které skončilo na trávě uprostřed kruhového objezdu u Globusu v Olomouci. Hasiči...

U Šternberka se převrátil plně naložený kamion. Unikající nafta...

úterý, 31. července 2018, 07:31

Dnes se před čtvrtou hodinou ranní převrátil kamion v serpentinách nad Lipinou. Tato nehoda zaměstnává od brzkého rána hasiče ze...

V Olomouci prasklo vodovodní potrubí, voda tekla na chodník i silnici

pondělí, 30. července 2018, 21:02

Havárii vodovodního potrubí řešila v pátek 27. července před půl druhou ráno olomoucká městská policie na ulici Jílová, kde...

Fotografka vyhrála přerovskou soutěž díky fotkám Romů. Přerované si...

pondělí, 30. července 2018, 19:33

Vyhlášení výsledků amatérské fotografické soutěže, během které měli soutěžící zachytit obyčejný den v Přerově vyvolalo vlnu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.