Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Olomoucká tramvaj zdobí střechu garáže u rodinného domu v Jihlavě

 
úterý, 31. července 2018, 10:19

Během minulého týdne se olomoucká tramvaj T3 SUCS číslo 166 vypravila na cestu z Olomouce do Jihlavy. Právě v Jihlavě olomoucká tramvaj zaparkovala na garáž u rodinného domu. Zde bude sloužit jako klubovna Občanského sdružení za záchranu historických trolejbusů a autobusů.

Olomoucká tramvaj je umístěna na garáži domku jednoho z členů spolku hlavně proto, aby ji mohli obdivovat fanoušci. Spolek má sice k dispozici halu, ale z té nevedou koleje, takže by tramvaj nemohla vyjíždět ven. Tramvaj je posazena na železnou konstrukci na střeše garáže. „Tento nápad schválil i statik, takže není nutné obávat se zboření domu, garáže ani toho, že by vůz přišel k úhoně. Navíc je dům pravidelně kontrolován a žádné trhliny se na něm zatím neobjevily,” píše se na oficiálním facebookovém profilu DPMO.

„Zatím máme v plánu, že venkovní design nebudeme měnit, takže by vůz měl stále vypadat jako by zrovna jezdil Olomoucí. Ale pokud se lak za čas oprýská, opravíme ho už v klasickém historickém stylu (v červeno-béžové barvě), jak známe tramvaje T3 z Prahy, a jak původně vypadaly i ty olomoucké.“ řekl DPMO člen občanského sdružení pan Bohuňovský.

„Jsme moc rádi, že se tramvaj dostala do dobrých rukou a že budou mít fanoušci možnost se na ni kdykoli podívat, když budou projíždět jihlavskou Lidickou kolonií,” uvedl Dopravní podnik města Olomouce.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook Dopravní podnik města Olomouce

Kam dál?

Řidič nezvládl řízení a skončil uprostřed kruhového objezdu u...

úterý, 31. července 2018, 09:13

Dnes ráno došlo k nehodě jednoho osobního auta, které skončilo na trávě uprostřed kruhového objezdu u Globusu v Olomouci. Hasiči...

U Šternberka se převrátil plně naložený kamion. Unikající nafta...

úterý, 31. července 2018, 07:31

Dnes se před čtvrtou hodinou ranní převrátil kamion v serpentinách nad Lipinou. Tato nehoda zaměstnává od brzkého rána hasiče ze...

V Olomouci prasklo vodovodní potrubí, voda tekla na chodník i silnici

pondělí, 30. července 2018, 21:02

Havárii vodovodního potrubí řešila v pátek 27. července před půl druhou ráno olomoucká městská policie na ulici Jílová, kde...

Fotografka vyhrála přerovskou soutěž díky fotkám Romů. Přerované si...

pondělí, 30. července 2018, 19:33

Vyhlášení výsledků amatérské fotografické soutěže, během které měli soutěžící zachytit obyčejný den v Přerově vyvolalo vlnu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?

Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.