Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci dnes kontrolovali v Olomouci rybáře

 
úterý, 31. července 2018, 15:03

V úterý 31. července v dopoledních hodinách došlo ve spolupráci s Městskou policií Olomouc a rybářskou stráží ke kontrole rybářů u vodních ploch na katastrálním uzemí města Olomouce.

Dnes v dopoledních hodinách proběhla další ze součinnostních akcí Městské policie Olomouc a rybářské stráže při olomoucké organizaci Českého rybářského svazu. Strážníci společně s rybářskou stráží kontrolovali rybáře u vodních ploch na katastrálním území města Olomouce.

„Strážníci se na akcích podílejí zejména z preventivních důvodů. Během kontrol může nastat situace, kdy kontrolovaný rybář odmítne rybářské stráži prokázat svoji totožnost, i když ta je podle paragrafu 16 zákona o rybářství oprávněna požadovat prokázání totožnosti od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy. V tu chvíli přichází na řadu muži zákona," řekl mluvčí olomouckých strážníků Petr Čunderle.

V letošním roce se strážníci Městské policie Olomouc spolupodíleli na čtrnácti kontrolních akcích.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Městská policie Olomouc

Kam dál?

Cizinec, který znásilnil u Resortu Hodolany v Olomouci ženu, půjde na...

úterý, 31. července 2018, 13:26

Za znásilnění mladé ženy v olomoucké části Hodolany loni v září si třiatřicetiletý Oleg Palamarji z Moldavska odpyká ve vězení...

FOTO/VIDEO: Olomoucká tramvaj zdobí střechu garáže u rodinného domu v...

úterý, 31. července 2018, 10:19

Během minulého týdne se olomoucká tramvaj T3 SUCS číslo 166 vypravila na cestu z Olomouce do Jihlavy. Právě v Jihlavě olomoucká...

Řidič nezvládl řízení a skončil uprostřed kruhového objezdu u...

úterý, 31. července 2018, 09:13

Dnes ráno došlo k nehodě jednoho osobního auta, které skončilo na trávě uprostřed kruhového objezdu u Globusu v Olomouci. Hasiči...

U Šternberka se převrátil plně naložený kamion. Unikající nafta...

úterý, 31. července 2018, 07:31

Dnes se před čtvrtou hodinou ranní převrátil kamion v serpentinách nad Lipinou. Tato nehoda zaměstnává od brzkého rána hasiče ze...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.