Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Navzdory stoupajícím teplotám se kvalita vody v plumlovské přehradě zlepšila

 
pátek, 3. srpna 2018, 07:30

Kvalita vody v Plumlovské přehradě na Prostějovsku se navzdory vedrům oproti minulému týdnu zlepšila. Lidem, kteří se budou chtít v těchto dnech v přehradě zchladit, zdravotní problémy nehrozí. I přesto by bylo vhodnější se po koupání osprchovat, řekla ředitelka odboru obecné a komunální hygieny olomoucké krajské hygienické stanice Eva Čehovská.

Vzorky vody odebírali hygienici v pondělí. „Podle odběrů hodnotíme vodu v Plumlovské přehradě jako vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Jde o nezávadnou vodu s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci. Voda může mít zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti, podle možností je tak vhodné se i osprchovat," uvedla hygienička.

Kvalita vody v přehradě se zhoršila poprvé o těchto prázdninách minulý týden, ji hygienici ohodnotili jako zhoršenou. Vzorky se proto rozhodli odebrat mimořádně i tento týden. „Kvalita vody se oproti minulému týdnu zlepšila, a to ze trojky na dvojku," doplnila Čehovská.

Problémy byly s vodou v Plumlovské nádrži i minulý rok, kdy tam hygienici v polovině srpna vyhlásili kvůli vysokému obsahu sinic zákaz koupání, který byl zrušen až první týden v září. Na kvalitě vody se zde podepisují nejen dopady počasí, sucho a nedostatek vody v přítocích, ale také absence kvalitního čištění odpadních vod z okolních obcí.

Hygienici kvalitu vody kontrolují v kraji také ve štěrkopískových jezerech Poděbrady, a to již od poloviny května. V Plumlovské přehradě vzorky odebírají jednou za dva týdny, v jezerech Poděbrady jedenkrát za 28 dnů. Poděbrady nemají s kvalitou vody dlouhodobě žádný problém. Loni se v jezerech udržela kvalitní voda po celou sezonu.

Napsal(a) ČTK | Foto By cs:User:Pernak1 [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], from Wikimedia Commons

Kam dál?

Zemřel herec Ilja Racek. Po studiích začínal v olomouckém divadle

čtvrtek, 2. srpna 2018, 19:00

Ve věku 88 let zemřel dnes v Praze herec Ilja Racek, dlouholetý člen Divadla na Vinohradech. Herec s těžko zaměnitelnou image...

Nemocnice v kraji mají pokoje klimatizací vybavené jen zčásti,...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 18:00

Tropické počasí znepříjemňuje pobyt pacientům v nemocnicích v Olomouckém kraji, ve kterých je klimatizací zatím vybavena jen část...

Velký test mléčných tyčinek ukázal, že podíl mléka v jednotlivých...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 17:00

V chladicích regálech bývají blízko tvarohů a jogurtů vyskládány také chlazené sladké svačinky. Někteří výrobci je prezentují...

Nehodu, při které zemřel padesátiletý cyklista, řeší policie jako...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 13:08

V souvislosti s nehodou, při které na Prostějovsku řidič dodávky srazil dva cyklisty, z nichž jeden zemřel a jeden byl ve vážném...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.