Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerované si letos zabruslí na náměstí, poprvé tam bude kluziště

 
pondělí, 13. srpna 2018, 20:30

Na přerovském náměstí TGM bude letos poprvé o vánočních svátcích kluziště. Zpestření vánočních svátků v podobě mobilní ledové plochy schválili v těchto dnech přerovští radní, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Přerov je tak třetím statutárním městem v Olomouckém kraji, které tuto zábavu lidem na sklonku roku nabídne. Několik let už se bruslí v centru Olomouce, bruslaři se o vánočních svátcích prohánějí také na náměstí v Prostějově.

Kluziště se podle mluvčí radnice stane atraktivní součástí tradičních vánočních trhů, které v době adventu lákají do centra Přerova tisíce lidí. „Celková cena za pronájem včetně zabezpečení všech služeb činí 1,8 milionu korun. Částkou 300.000 přispěje navíc společnost RK Invest, která od loňského roku pořádá v Přerově vánoční oslavy," uvedl náměstek přerovského primátora Petr Měřínský.

Na Masarykově náměstí vyroste podle plánů města ledová plocha o rozměrech deset krát 20 metrů, instalována bude v horní části náměstí. Technologie, která je součástí zakázky, zaručí podle města vytvoření kvalitního ledu až do venkovní teploty 15 stupňů Celsia. „Bruslení bude pro veřejnost zdarma, brusle si ale zájemci budou půjčovat za poplatek,“ doplnila mluvčí radnice.

V krajském městě Olomouci je mobilní kluziště neodmyslitelnou součástí předvánočního programu v centru města již zhruba deset let. Mobilní kluziště je umístěno na Dolním náměstí a zájemcům se otevírá už v listopadu. Předloni tam museli organizátoři vánočních trhů řešit kvůli kluzišti problémy, neboť podle památkové inspekce jej postavili v těsném sousedství Jupiterovy kašny a památku neoplotili. Úřady proto kvůli ledové ploše zahájily správní řízení. Nakonec se ale podařilo všechna potřebná povolení získat, organizátoři jej posunuli dále od památek. Zabruslit si mohou v centru města na náměstí T.G.Masaryka na konci roku i Prostějované, loni se tam mobilní kluziště otevřelo 6. listopadu a bylo v provozu až do letošního 7. ledna.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

PŘEHLED: Od září platí „státní" sleva na vlakové jízdné pro děti,...

pondělí, 13. srpna 2018, 18:00

Ministerstvo financí ČR v cenovém věstníku vyhlásilo od 1. září nové slevy pro studenty a seniory. V této souvislosti dochází...

První víkend v září bude Výstaviště Flora patřit psům, bude se tam...

pondělí, 13. srpna 2018, 10:30

V sobotu 1. září a v neděli 2. září se bude na Výstavišti Flora v Olomouci konat Národní výstava psů Floracanis Olomouc. Sjedou...

Do jedné z přerovských kašen se po osmi letech vrátila voda,...

neděle, 12. srpna 2018, 13:12

Po osmi letech se do přerovské kašny v ulici Pod Valy vrátila voda. Naposledy toto vodní dílo, které zdobí sousoší ženy s dětmi,...

S Airbnb v Olomouci nejsou problémy. V žebříčku pohostinnosti...

pátek, 10. srpna 2018, 19:04

Několik stovek nabídek ubytování už čítá v Olomouckém kraji služba Airbnb, prostřednictvím které si lidé mohou zajistit ubytování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.