Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Hrubá Voda nabízí zábavu pro děti i dospělé. Nově zve do parku skřítka Hrubíka

 
úterý, 14. srpna 2018, 17:03

Resort Hrubá Voda je areál, který kromě ubytování nabízí zábavu, možnost relaxace, velké množství volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi, ale i pro páry nebo skupiny kamarádů. Resort nabízí vyžití v podobě jízdy na bobové dráze, procházku Kamzíkovou stezkou ve stromech anebo bloudění v podzemním bludišti. Nově si v Resortu Hrubá Voda užijí děti svůj volný čas na dračím hřišti.

Resort Hrubá Voda leží asi dvacet kilometrů od Olomouce v podhůří Nízkého Jeseníku a je výborně dostupný autem nebo vlakem. Vlaková stanice totiž leží přímo naproti vstupu do areálu, který se snaží každý rok rozšířit nabídku služeb. Letos se park rozrostl o dračí hřiště a venkovních aktivit tak nabízí opravdu velké množství.

Bobová dráha

Ve dvoumístném bobu na 851 metrů dlouhé dráze v Hrubé Vodě můžete svištět rychlostí až čtyřicet kilometrů za hodinu, přesto se jedná o jednu z nejbezpečnějších tratí v České republice. Rychlost bobu si regulujete sami a zážitek je tudíž vhodný jak pro děti, tak i pro dospěláky, kteří touží po adrenalinu, na trati totiž překonáte převýšení 52 metrů. Výhodou bobové dráhy v Hrubé Vodě je celoroční provoz.

Kamzíkova stezka ve stromech

Kamzíkova stezka je systém prolézaček a překážek, který je umístěný v korunách stromů. Přestože jsou chodníky s překážkami umístěny ve výšce až třinácti metrů nad zemí, je tato atrakce bezpečná a je určena pro děti od tří let. Své si na ní však užijí i tatínci toužící po vzpomínkách na dětství. Na stezce se potkáte s hadem, projdete pralesem a budete moci sjet dlouhou skluzavku.

Dětský park skřítka Hrubíka

Dětský park skřítka Hrubíka nabízí dračí hřiště, vodní hřiště a podzemní bludiště. Dračí hřiště je novinka, která vznikla v letošním roce a nabízí dračí prolézačku, opičí stezku, strom s hnízdem nebo lanovou prolézačku. Nejen během prázdnin děti osvěží vodní hřiště, kde děti pobaví vodní mlýnky, koryto nebo stavidlo. Jelikož má v okolí Resortu Hrubá Voda hlubokou tradici těžba břidlice, bylo přímo za hotelem vybudováno podzemní bludiště. Ve dvou štolách jménem Klára a Libor se děti mohou seznámit se skřítkem Hrubíkem a těžbou břidlice.

Vyjížďky na koních

Okolí Resortu Hrubá Voda můžete sledovat také ze hřbetu koně. Děti se mohou svézt na ponících nebo menších koních a zdatnější jedinci mohou po zaškolení zkusit vyjížďky na koních okolní přírodou. Kromě těchto aktivit nabízí Resort Hrubá Voda i vyjížďky v kočáře.

Minigolf a discgolf

Dalšími outdoorovými aktivitami, které můžete vyzkoušet v Resortu Hrubá Voda, jsou minigolf a discgolf. Minigolfové hřiště za wellness hotelem Hluboký Dvůr nabízí osmnáct jamek a na místě si můžete zapůjčit jak hole, tak i míčky. Discgolf je stále se rozšiřující aktivita, jejíž pravidla vycházejí z klasického golfu. Místo míčku do jamky však musíte dostat létající talíř do discgolfového koše. V přírodním terénu a na okolních sjezdovkách se nachází devítikošové hřiště.

Bungee trampolíny

Díky bungee trampolínám můžete ve vzduchu provádět nejrůznější akrobatické prvky. Bungee trampolína totiž kombinuje klasickou trampolínu se sedákem, latexovou gumou a elektromotorem, díky kterému se můžete těšit na třímetrové skoky v absolutním bezpečí.

Lukostřelba a víceúčelové hřiště

V Resortu Hrubá Voda si můžete vyzkoušet své lukostřelecké schopnosti při střelbě na slaměného rytíře nebo slaměné terče. Návštěvníci si však mohou zahrát taky fotbal, volejbal nebo tenis. K tomuto účelu je v areálu postaveno hřiště o rozměrech 36 x 18 metrů.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
PR text

Kam dál?

Děti jsou na internetu stále častěji terčem vydírání. Nemají problém...

úterý, 14. srpna 2018, 15:10

Děti jsou stále častější obětí deviantů či jen pomstychtivých spolužáků na sociálních sítích, upozorňuje policie. Podle brněnské...

FOTO: Policie pátrá po čtveřici mužů. Mohou hrát roli v případu...

úterý, 14. srpna 2018, 13:38

Policie žádá veřejnost o pomoc při ztotožnění neznámých mužů v souvislosti s prověřování případu zahoření plastového kontejneru v...

Policie hledá řidiče náklaďáku, který na dálnici u Litovle zavinil...

úterý, 14. srpna 2018, 12:00

Dopravní policisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při identifikaci řidiče nákladního auta, který v pondělí 13....

Srnec zůstal zaklíněn v plotě a při snaze utéct se těžce zranil....

úterý, 14. srpna 2018, 10:01

Smutně skončil případ zaklíněného srnce v oplocení domu, ke kterému vyjížděli v pondělí 13. srpna před osmou hodinou ranní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.