Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zábřeh dává život starému nábytku, hračkám nebo knihám díky projektu RE-USE

 
čtvrtek, 16. srpna 2018, 11:50

S novinkou, která pomůže snížit množství vyprodukovaného odpadu, se v těchto dnech seznamují občané Zábřeha. Sportovním potřebám, hračkám, knihám ale i vybavení domácností nebo třeba nábytku můžou prodloužit život díky projektu RE-USE, který spustila městská společnost EKO servis Zábřeh.

Projekt RE-USE „Život starým věcem“ má za úkol redukovat množství odpadu prodloužením životního cyklu použitých, ale stále funkčních věcí. Tento projekt je specifický tím, že přispívá k ochraně životního prostředí a zároveň ve spolupráci se společností EKO servis Zábřeh podporuje místní psí útulek.

„Prvotní myšlenka projektu se zrodila u pracovníků sběrného dvora Separex. Ti sledovali, jak občané odevzdávají i věci, které byly v dobrém stavu a daly se stále účelně využít. Podněty přicházely i od samotných občanů, kteří se dotazovali, kam by mohli nepotřebné, ale funkční věci odložit. Proto vznikl projekt RE-USE Zábřeh, na kterém se podílí město Zábřeh, EKO servis Zábřeh s.r.o. a Technické služby Zábřeh, příspěvková organizace,“ popsal založení projektu ředitel Technických služeb Zábřeh Milan Doubravský.

Občané mohou použitou funkční věc zdarma odevzdat ve sběrném dvoře Separex na Leštinské ulici. V centru města na Školské ulici si pak kdokoli další může použité věci odkoupit za symbolickou částku. Důsledná evidence věcí z RE-USE pomůže v následné statistice získat data o množství věcí, které se nestaly zbytečně odpadem a byly navráceny do oběhu.

„Prodloužení životního cyklu věcem, které by se jinak staly odpadem, přispěje k šetrnému využívání přírodních zdrojů, a je tak další z aktivit města a občanů pro ochranu životního prostředí“ doplnil starosta František John.

Do budoucna by ředitel Technických služeb Zábřeh rád fungování RE-USE Zábřeh propojil se sociálním službami rovnou na dvou úrovních. Lidé, kteří se ocitnou v sociální tísni, by jednak mohli snadněji získat potřebné vybavení domácnosti, nebo by mohli být přímo v RE-USE Zábřeh zaměstnaní.

Tisková zpráva

Kam dál?

V rámci Dnů evropského dědictví ve Fakultní nemocnici budou moci lidé...

čtvrtek, 16. srpna 2018, 10:00

Při příležitosti Dnů evropského dědictví zpřístupní Fakultní nemocnice Olomouc architektonicky atraktivní prostory, které...

Flora startuje už dnes. Tady je deset zážitků, které si nesmíte...

čtvrtek, 16. srpna 2018, 08:45

Zažijte jubilejní letní etapu celostátní květinové výstavy Flora Olomouc, která se koná od 16. do 19. srpna na Výstavišti Flora...

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

úterý, 14. srpna 2018, 21:00

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské...

FOTO: Hrubá Voda nabízí zábavu pro děti i dospělé. Nově zve do parku...

úterý, 14. srpna 2018, 17:03

Resort Hrubá Voda je areál, který kromě ubytování nabízí zábavu, možnost relaxace, velké množství volnočasových aktivit pro...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.