Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní etapu Flory letos navštívilo o dvacet procent méně lidí, organizátoři to přičítají velkému vedru

 
pondělí, 20. srpna 2018, 07:30

Zhruba o pětinu menší návštěvnost zaznamenali pořadatelé právě ukončené letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc. Výstavu od čtvrtka do dneška zhlédlo zhruba 20.000 návštěvníků, informovala mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Michaela Nováková. Organizátoři to přičítají především tropickým teplotám během víkendu. Hlavní expozice přehlídky byla zaměřena na šedesátiletou historii květinových výstav v Olomouci.

Pod hlavní expozicí, která přilákala největší pozornost, byli podepsáni odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Každá z šesti pilířů výstavy měla své poslání a zastupovala jedno z desetiletí Flory. „Byla zde ztvárněna Bohatá léta 1958 až 1967, Růžová léta věnována výstavě Vyznání růžím nebo například Exotická léta ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR," uvedla mluvčí výstaviště. Vystaven zde byl i unikát v podobě jehličnanu Wollemia nobilis, zapůjčený z botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze Na Slupi.

Podle pořadatelů byl hodně navštěvován i pavilon E, kde se snoubila svatební floristika s elegantními svatebními šaty či naleštěnými veterány. Pozornost přitahoval i pavilon H, jehož prostory se po dobu čtyř výstavních dnů proměnily v laboratoř experimentální botaniky, minikino i v galerii fotek rostlin. Návštěvníci zde sami mohli pod mikroskopy a zvětšovacími skly spolu s odborníky sledovat například pohyb či komunikaci rostlin, doplnila Nováková.

Pavilon B patřil během výstavy Svazu školkařů ČR a pavilon C Českému zahrádkářskému svazu, který návštěvníkům nabízel i výstavu zaměřenou na aeroponii, která využívá pro přísun živin k rostlinám vzduch a vodu. V okolí pavilonů byly tradiční letní zahradnické trhy s nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických a hobby potřeb.

Letní etapou pokračovaly oslavy 60. výročí Výstaviště Flora, na které bude výstaviště upozorňovat i při nadcházejících akcích jako je podzimní etapa Flory, která bude věnována výročí republiky, během Dnů evropského dědictví a také při závěrečném galakoncertu Michael Jackson Symphony, 4. listopadu v pavilonu A.

Napsal(a) ČTK | Foto Flora Olomouc

Kam dál?

Kováři budou během týdenního sympozia kovat obří plastiku, která...

neděle, 19. srpna 2018, 20:03

Hradní kovárna na středověkém hradě Helfštýně na Přerovsku patří třem zahraničním mistrům černého řemesla, kteří ovládnou letošní...

Za školní pomůcky utratí rodiče v září průměrně přes tři tisíce korun

sobota, 18. srpna 2018, 18:15

Za školní pomůcky na začátku školního roku rodiče utratí letos v průměru 3078 korun, o sto korun víc než loni. Výdaje na vybavení...

Až polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení, v Olomouckém...

sobota, 18. srpna 2018, 16:00

Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů pro záležitosti romské menšiny z...

Voda v Plumlovské přehradě může způsobit zdravotní problémy,...

pátek, 17. srpna 2018, 07:30

Voda v Plumlovské přehradě na Prostějovsku stále není podle posledních odběrů vhodná ke koupání. Jakost vody zůstává na stupni...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.