Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní etapu Flory letos navštívilo o dvacet procent méně lidí, organizátoři to přičítají velkému vedru

 
pondělí, 20. srpna 2018, 07:30

Zhruba o pětinu menší návštěvnost zaznamenali pořadatelé právě ukončené letní etapy celostátní přehlídky květin Flora Olomouc. Výstavu od čtvrtka do dneška zhlédlo zhruba 20.000 návštěvníků, informovala mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Michaela Nováková. Organizátoři to přičítají především tropickým teplotám během víkendu. Hlavní expozice přehlídky byla zaměřena na šedesátiletou historii květinových výstav v Olomouci.

Pod hlavní expozicí, která přilákala největší pozornost, byli podepsáni odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Každá z šesti pilířů výstavy měla své poslání a zastupovala jedno z desetiletí Flory. „Byla zde ztvárněna Bohatá léta 1958 až 1967, Růžová léta věnována výstavě Vyznání růžím nebo například Exotická léta ve spolupráci s Unií botanických zahrad ČR," uvedla mluvčí výstaviště. Vystaven zde byl i unikát v podobě jehličnanu Wollemia nobilis, zapůjčený z botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze Na Slupi.

Podle pořadatelů byl hodně navštěvován i pavilon E, kde se snoubila svatební floristika s elegantními svatebními šaty či naleštěnými veterány. Pozornost přitahoval i pavilon H, jehož prostory se po dobu čtyř výstavních dnů proměnily v laboratoř experimentální botaniky, minikino i v galerii fotek rostlin. Návštěvníci zde sami mohli pod mikroskopy a zvětšovacími skly spolu s odborníky sledovat například pohyb či komunikaci rostlin, doplnila Nováková.

Pavilon B patřil během výstavy Svazu školkařů ČR a pavilon C Českému zahrádkářskému svazu, který návštěvníkům nabízel i výstavu zaměřenou na aeroponii, která využívá pro přísun živin k rostlinám vzduch a vodu. V okolí pavilonů byly tradiční letní zahradnické trhy s nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických a hobby potřeb.

Letní etapou pokračovaly oslavy 60. výročí Výstaviště Flora, na které bude výstaviště upozorňovat i při nadcházejících akcích jako je podzimní etapa Flory, která bude věnována výročí republiky, během Dnů evropského dědictví a také při závěrečném galakoncertu Michael Jackson Symphony, 4. listopadu v pavilonu A.

Napsal(a) ČTK | Foto Flora Olomouc

Kam dál?

FOTO: Při nehodě osobního auta nedaleko Bouzova se zranily tři osoby,...

neděle, 19. srpna 2018, 20:43

Tři lidé se dnes odpoledne zranili při nehodě osobního auta v katastru obce Kozov na Olomoucku. Řidič jel pod vlivem alkoholu,...

Kováři budou během týdenního sympozia kovat obří plastiku, která...

neděle, 19. srpna 2018, 20:03

Hradní kovárna na středověkém hradě Helfštýně na Přerovsku patří třem zahraničním mistrům černého řemesla, kteří ovládnou letošní...

FOTO/VIDEO: K požáru lesa na Olomoucku vyrazilo šest jednotek hasičů

neděle, 19. srpna 2018, 14:34

Zásah šesti jednotek si vyžádal požár lesního porostu v katastru obce Dolany na Olomoucku, poblíž Jívové. Kouř byl podle hasičů...

Koncem týdne se ochladí, pak ale zase přijdou letní teploty

neděle, 19. srpna 2018, 13:00

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).