Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V přerovských ubytovnách žije o polovinu méně lidí než před pěti lety

 
pátek, 24. srpna 2018, 20:30

Počet ubytoven se v Přerově stále snižuje. Radní města dali několika opatřeními najevo, že nechtějí podporovat byznys s chudobou – a tento signál vyslali jak směrem k provozovatelům těchto zařízení, tak i k jejich klientům. V současné době je na území města čtrnáct ubytoven a v nich má domov 405 lidí. Před pěti lety tu bylo o pět zařízení více a žilo v nich až 800 osob.

„Snížení počtu ubytovaných bylo letos způsobeno zejména ukončením činnosti ubytovny Chemik, dále pak ubytovny v Dluhonské ulici a dvou zařízení v Tovární. Pro srovnání můžeme uvést i to, že vloni v létě žilo v přerovských ubytovnách 575 lidí,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil. Připomněl i to, že v šesti přerovských ulicích platí od letošního roku takzvaná „bezdoplatková zóna“, která vymezuje čtvrti, v nichž se dařilo provozovatelům ubytoven - od letošního roku se tak už do Tovačovské, Kojetínské, Tovární, Dluhonské, Husovy a Škodovy ulice nemohou nově nastěhovat lidé, pobírající doplatek na bydlení. I toto opatření přispělo k tomu, že se nerozšiřují enklávy s potenciálně problémovými lidmi.

„V současné době platí, že je nejvytíženější Azylový dům pro matky s dětmi, v němž bydlí 66 lidí, na druhém místě je Ubytovna Českého červeného kříže pro bezdomovce, kde má postel 47 obyvatel. Naopak nejmenší je ubytovna Dona v Čechově ulici, kde aktuálně žijí jen čtyři lidé,“ připomněla Romana Pospíšilová z přerovského magistrátu.

Sociální pracovníci přerovského magistrátu podrobně sledují ubytovny od roku 2013, dvakrát do roka pak předávají radním aktuální informace.  Poslední zprávu o ubytovnách vzali zástupci města na vědomí na svém posledním srpnovém jednání – a zajímali se i o ubytovací ceny. „Ze sdělení vyplývá, že v průměru platí každý ubytovaný měsíčně asi 4 tisíce korun. Jiné je to v případě rodin - například právě v Azylovém domě zaplatí pětičlenná rodina za pokoj 8 700 korun, zatímco v ubytovně na Čáře v Kojetínské ulici je to za rodinu 9300 korun. Málo to není,“ konstatoval náměstek Navrátil, který má ve své gesci sociální oblast.

Tisková zpráva | Zdroj prerov.eu

Štítky Přerov, ubytovny

Kam dál?

V září zasedne do školních lavic zase o něco méně prvňáků, přibude...

pátek, 24. srpna 2018, 16:30

Ve školách v nadcházejícím školním roce zřejmě opět ubude prvňáků. V září by jich mělo do základních škol nastoupit kolem...

FOTO: V Přerově byla nalezena tisíc let stará keramika, hrot šípu...

pátek, 24. srpna 2018, 12:03

Až na více než tisíc let staré nálezy narazili přerovští archeologové během záchranného výzkumu nedaleko centra Přerova v ulici...

Nejvíce nebezpečných výrobků je mezi hračkami a oblečením

čtvrtek, 23. srpna 2018, 19:26

Ftaláty v panence typu barbie či pískacích hračkách, malé oddělitelné části dětského chrastítka, dámské baleríny obsahující...

Písničkář a rodák z Přerova Karel Plíhal oslaví šedesátiny

středa, 22. srpna 2018, 21:00

Písničkář Karel Plíhal, který 23. srpna oslaví šedesátiny, patří už desítky let k české folkové elitě. V roce 2002 se navíc...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.