Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V přerovských ubytovnách žije o polovinu méně lidí než před pěti lety

 
pátek, 24. srpna 2018, 20:30

Počet ubytoven se v Přerově stále snižuje. Radní města dali několika opatřeními najevo, že nechtějí podporovat byznys s chudobou – a tento signál vyslali jak směrem k provozovatelům těchto zařízení, tak i k jejich klientům. V současné době je na území města čtrnáct ubytoven a v nich má domov 405 lidí. Před pěti lety tu bylo o pět zařízení více a žilo v nich až 800 osob.

„Snížení počtu ubytovaných bylo letos způsobeno zejména ukončením činnosti ubytovny Chemik, dále pak ubytovny v Dluhonské ulici a dvou zařízení v Tovární. Pro srovnání můžeme uvést i to, že vloni v létě žilo v přerovských ubytovnách 575 lidí,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil. Připomněl i to, že v šesti přerovských ulicích platí od letošního roku takzvaná „bezdoplatková zóna“, která vymezuje čtvrti, v nichž se dařilo provozovatelům ubytoven - od letošního roku se tak už do Tovačovské, Kojetínské, Tovární, Dluhonské, Husovy a Škodovy ulice nemohou nově nastěhovat lidé, pobírající doplatek na bydlení. I toto opatření přispělo k tomu, že se nerozšiřují enklávy s potenciálně problémovými lidmi.

„V současné době platí, že je nejvytíženější Azylový dům pro matky s dětmi, v němž bydlí 66 lidí, na druhém místě je Ubytovna Českého červeného kříže pro bezdomovce, kde má postel 47 obyvatel. Naopak nejmenší je ubytovna Dona v Čechově ulici, kde aktuálně žijí jen čtyři lidé,“ připomněla Romana Pospíšilová z přerovského magistrátu.

Sociální pracovníci přerovského magistrátu podrobně sledují ubytovny od roku 2013, dvakrát do roka pak předávají radním aktuální informace.  Poslední zprávu o ubytovnách vzali zástupci města na vědomí na svém posledním srpnovém jednání – a zajímali se i o ubytovací ceny. „Ze sdělení vyplývá, že v průměru platí každý ubytovaný měsíčně asi 4 tisíce korun. Jiné je to v případě rodin - například právě v Azylovém domě zaplatí pětičlenná rodina za pokoj 8 700 korun, zatímco v ubytovně na Čáře v Kojetínské ulici je to za rodinu 9300 korun. Málo to není,“ konstatoval náměstek Navrátil, který má ve své gesci sociální oblast.

Tisková zpráva | Zdroj prerov.eu

Štítky Přerov, ubytovny

Kam dál?

V září zasedne do školních lavic zase o něco méně prvňáků, přibude...

pátek, 24. srpna 2018, 16:30

Ve školách v nadcházejícím školním roce zřejmě opět ubude prvňáků. V září by jich mělo do základních škol nastoupit kolem...

AKTUÁLNĚ: Hasiči dnes ráno zachraňovali psa, který uvízl v odtokové...

pátek, 24. srpna 2018, 10:22

Hasiči byli dnes ráno přivoláni k záchraně psa, který uvízl v odtokové trubce od vody, která vedla asi jeden metr pod rodinným...

Muž vypadl z pátého patra domu, byl na místě mrtvý

čtvrtek, 23. srpna 2018, 13:11

Policie vyšetřuje pád muže z pátého patra domu v ulici Na Odpoledni v Přerově, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. K pádu...

Řidič zemřel během jízdy přímo za volantem, auto pak srazilo cyklistu...

čtvrtek, 23. srpna 2018, 10:43

Včera v podvečer vyjížděli policisté k dopravní nehodě v katastru Prosenic. V osobním autě Ford jel ve směru od Přerova na Osek...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.