Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V přerovských ubytovnách žije o polovinu méně lidí než před pěti lety

 
pátek, 24. srpna 2018, 20:30

Počet ubytoven se v Přerově stále snižuje. Radní města dali několika opatřeními najevo, že nechtějí podporovat byznys s chudobou – a tento signál vyslali jak směrem k provozovatelům těchto zařízení, tak i k jejich klientům. V současné době je na území města čtrnáct ubytoven a v nich má domov 405 lidí. Před pěti lety tu bylo o pět zařízení více a žilo v nich až 800 osob.

„Snížení počtu ubytovaných bylo letos způsobeno zejména ukončením činnosti ubytovny Chemik, dále pak ubytovny v Dluhonské ulici a dvou zařízení v Tovární. Pro srovnání můžeme uvést i to, že vloni v létě žilo v přerovských ubytovnách 575 lidí,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil. Připomněl i to, že v šesti přerovských ulicích platí od letošního roku takzvaná „bezdoplatková zóna“, která vymezuje čtvrti, v nichž se dařilo provozovatelům ubytoven - od letošního roku se tak už do Tovačovské, Kojetínské, Tovární, Dluhonské, Husovy a Škodovy ulice nemohou nově nastěhovat lidé, pobírající doplatek na bydlení. I toto opatření přispělo k tomu, že se nerozšiřují enklávy s potenciálně problémovými lidmi.

„V současné době platí, že je nejvytíženější Azylový dům pro matky s dětmi, v němž bydlí 66 lidí, na druhém místě je Ubytovna Českého červeného kříže pro bezdomovce, kde má postel 47 obyvatel. Naopak nejmenší je ubytovna Dona v Čechově ulici, kde aktuálně žijí jen čtyři lidé,“ připomněla Romana Pospíšilová z přerovského magistrátu.

Sociální pracovníci přerovského magistrátu podrobně sledují ubytovny od roku 2013, dvakrát do roka pak předávají radním aktuální informace.  Poslední zprávu o ubytovnách vzali zástupci města na vědomí na svém posledním srpnovém jednání – a zajímali se i o ubytovací ceny. „Ze sdělení vyplývá, že v průměru platí každý ubytovaný měsíčně asi 4 tisíce korun. Jiné je to v případě rodin - například právě v Azylovém domě zaplatí pětičlenná rodina za pokoj 8 700 korun, zatímco v ubytovně na Čáře v Kojetínské ulici je to za rodinu 9300 korun. Málo to není,“ konstatoval náměstek Navrátil, který má ve své gesci sociální oblast.

Tisková zpráva | Zdroj prerov.eu

Štítky Přerov, ubytovny

Kam dál?

V září zasedne do školních lavic zase o něco méně prvňáků, přibude...

pátek, 24. srpna 2018, 16:30

Ve školách v nadcházejícím školním roce zřejmě opět ubude prvňáků. V září by jich mělo do základních škol nastoupit kolem...

AKTUÁLNĚ: Hasiči dnes ráno zachraňovali psa, který uvízl v odtokové...

pátek, 24. srpna 2018, 10:22

Hasiči byli dnes ráno přivoláni k záchraně psa, který uvízl v odtokové trubce od vody, která vedla asi jeden metr pod rodinným...

Muž vypadl z pátého patra domu, byl na místě mrtvý

čtvrtek, 23. srpna 2018, 13:11

Policie vyšetřuje pád muže z pátého patra domu v ulici Na Odpoledni v Přerově, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. K pádu...

Řidič zemřel během jízdy přímo za volantem, auto pak srazilo cyklistu...

čtvrtek, 23. srpna 2018, 10:43

Včera v podvečer vyjížděli policisté k dopravní nehodě v katastru Prosenic. V osobním autě Ford jel ve směru od Přerova na Osek...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.