Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kluziště na přerovském náměstí nakonec nebude. Zastupitelé rozhodli, že na to nejsou peníze

 
úterý, 28. srpna 2018, 20:32

Kluziště v Přerově, které mělo během vánočních svátků oživit dění na tamním náměstí TGM, nebude. Dva týdny poté, co jej jako možnou novinku avizovalo vedení města, myšlenku neschválili na pondělním jednání zastupitelé. Požadavek na rozpočtové opatření, které náklady za nájem mobilní ledové plochy vyčíslilo na 1,8 milionu korun, neprošel o jediný hlas. To dnes řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Přerov měl být třetím statutárním městem v Olomouckém kraji, které tuto zábavu lidem na sklonku roku nabízí. Několik let už se bruslí v centru Olomouce, bruslaři se o vánočních svátcích prohánějí také na náměstí v Prostějově.

„Ke schválení bylo třeba 18 hlasů, pro kluziště ale zvedlo ruku jen 17 zastupitelů," uvedla mluvčí radnice. S nápadem na pronájem kluziště přišel provozovatel trhů, radní poté návrh podpořili a myšlenku poslali k projednání do zastupitelstva v balíku rozpočtových opatření. Jedna ze zastupitelek však požádala, aby se o kluziště hlasovalo zvlášť. Návrh byl proto vyňat ze souhrnného hlasování a následně neuspěl, doplnila mluvčí.

Vedení města kluziště doporučilo kvůli zpestření vánočních trhů. „V minulosti stály město Přerov vánoční trhy dva miliony korun. Od loňského roku, kdy začala tyto oslavy provozovat soukromá firma, město vánoční trhy neplatí. I proto se radní domnívali, že by mohli letos investovat a přispět částkou 1,8 milionu korun k této novince. Pokud by se ujala a o kluziště by byl mezi Přerovany zájem, v příštím roce bychom tuto zakázku stejně museli soutěžit," doplnila Chalupová. Dodala, že nabídky na pronájem kluziště chodily městu i v minulých letech a pohybovaly se od 1,5 do 2,5 milionu. Například v Prostějově stojí nájem kluziště 1,77 milionu.

Podle původního návrhu měla mít ledová plocha rozměry deset krát 20 metrů, instalována měla být v horní části náměstí. Technologie, která měla být součástí zakázky, zaručovala vytvoření kvalitního ledu až do venkovní teploty 15 stupňů Celsia. Bruslení mělo být pro veřejnost zdarma. Myšlenka vyvolala ve městě rozporuplné reakce. Zatímco část lidí kluziště vítala, na sociálních sítích se strhla kritika, a to především právě kvůli ceně.

V krajské Olomouci je mobilní kluziště součástí předvánočního programu již zhruba deset let. Mobilní kluziště je umístěno na Dolním náměstí a zájemcům se otevírá už v listopadu. Zabruslit si mohou v centru města na náměstí T.G.Masaryka na konci roku i Prostějované, loni se tam mobilní kluziště otevřelo 6. listopadu a bylo v provozu až do letošního 7. ledna.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Pro tragicky zesnulého velitele zábřežských hasičů Jiřího Rýznara se...

úterý, 28. srpna 2018, 14:40

V sobotu 1. září v poledne se na 140 sekund rozezní sirény. Stane se tak na počest a vzpomínku Jiřího Rýznara, velitele...

Poslední rozloučení s Jiřím Rýznarem, který zemřel cestou k zásahu,...

úterý, 28. srpna 2018, 09:51

Poslední rozloučení s nadpraporčíkem Jiřím Rýznarem, který tragicky zemřel v pátek 24. srpna cestou k zásahu, proběhne v sobotu...

Hasiči připravují veřejnou sbírku pro zemřelého a těžce zraněného...

pondělí, 27. srpna 2018, 11:00

Základní organizace odborového svazu hasičů Šumperk zajišťuje veškeré náležitosti pro to, aby mohla vzniknout veřejná sbírka pro...

Lidem chodí podvodné SMS o objednávce zboží. Nic neplaťte, radí...

neděle, 26. srpna 2018, 13:00

Stovky lidí, především vyššího věku, se tento týden staly terčem klamavých SMS zpráv, které se z nich pod záminkou doručení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO, dokud to bude možné. Vládu by opustila v případě odsouzení premiéra Andreje Babiše (ANO) trestně stíhaného v souvislosti s údajným dotačním podvodem. Zvažovala by to, kdyby kauzy ministerského předsedy překryly smysl fungování kabinetu, v němž ČSSD prosazuje svůj program. Onderka to dnes uvedl v Partii televize Prima. Poznamenal, že ČSSD nechce odchodem z vlády vyklidit pole SPD Tomia Okamury.