Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kluziště na přerovském náměstí nakonec nebude. Zastupitelé rozhodli, že na to nejsou peníze

 
úterý, 28. srpna 2018, 20:32

Kluziště v Přerově, které mělo během vánočních svátků oživit dění na tamním náměstí TGM, nebude. Dva týdny poté, co jej jako možnou novinku avizovalo vedení města, myšlenku neschválili na pondělním jednání zastupitelé. Požadavek na rozpočtové opatření, které náklady za nájem mobilní ledové plochy vyčíslilo na 1,8 milionu korun, neprošel o jediný hlas. To dnes řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Přerov měl být třetím statutárním městem v Olomouckém kraji, které tuto zábavu lidem na sklonku roku nabízí. Několik let už se bruslí v centru Olomouce, bruslaři se o vánočních svátcích prohánějí také na náměstí v Prostějově.

„Ke schválení bylo třeba 18 hlasů, pro kluziště ale zvedlo ruku jen 17 zastupitelů," uvedla mluvčí radnice. S nápadem na pronájem kluziště přišel provozovatel trhů, radní poté návrh podpořili a myšlenku poslali k projednání do zastupitelstva v balíku rozpočtových opatření. Jedna ze zastupitelek však požádala, aby se o kluziště hlasovalo zvlášť. Návrh byl proto vyňat ze souhrnného hlasování a následně neuspěl, doplnila mluvčí.

Vedení města kluziště doporučilo kvůli zpestření vánočních trhů. „V minulosti stály město Přerov vánoční trhy dva miliony korun. Od loňského roku, kdy začala tyto oslavy provozovat soukromá firma, město vánoční trhy neplatí. I proto se radní domnívali, že by mohli letos investovat a přispět částkou 1,8 milionu korun k této novince. Pokud by se ujala a o kluziště by byl mezi Přerovany zájem, v příštím roce bychom tuto zakázku stejně museli soutěžit," doplnila Chalupová. Dodala, že nabídky na pronájem kluziště chodily městu i v minulých letech a pohybovaly se od 1,5 do 2,5 milionu. Například v Prostějově stojí nájem kluziště 1,77 milionu.

Podle původního návrhu měla mít ledová plocha rozměry deset krát 20 metrů, instalována měla být v horní části náměstí. Technologie, která měla být součástí zakázky, zaručovala vytvoření kvalitního ledu až do venkovní teploty 15 stupňů Celsia. Bruslení mělo být pro veřejnost zdarma. Myšlenka vyvolala ve městě rozporuplné reakce. Zatímco část lidí kluziště vítala, na sociálních sítích se strhla kritika, a to především právě kvůli ceně.

V krajské Olomouci je mobilní kluziště součástí předvánočního programu již zhruba deset let. Mobilní kluziště je umístěno na Dolním náměstí a zájemcům se otevírá už v listopadu. Zabruslit si mohou v centru města na náměstí T.G.Masaryka na konci roku i Prostějované, loni se tam mobilní kluziště otevřelo 6. listopadu a bylo v provozu až do letošního 7. ledna.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Pro tragicky zesnulého velitele zábřežských hasičů Jiřího Rýznara se...

úterý, 28. srpna 2018, 14:40

V sobotu 1. září v poledne se na 140 sekund rozezní sirény. Stane se tak na počest a vzpomínku Jiřího Rýznara, velitele...

Policie pátrá po Robertu Tulejovi, nenastoupil do vězení

úterý, 28. srpna 2018, 11:00

Policie v současné době pátrá po Robertu Tulejovi, který má trvalé bydliště v Přerově. Muž nenastoupil k vákonu trestu odnětí...

Poslední rozloučení s Jiřím Rýznarem, který zemřel cestou k zásahu,...

úterý, 28. srpna 2018, 09:51

Poslední rozloučení s nadpraporčíkem Jiřím Rýznarem, který tragicky zemřel v pátek 24. srpna cestou k zásahu, proběhne v sobotu...

PŘEHLED: Děti, studenti a senioři si můžou během celého září vyřídit...

pondělí, 27. srpna 2018, 16:30

Od 1. září budou děti do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 65 let věku jezdit veřejnou dopravou v Olomouckém kraji se 75% ...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).