Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Návštěvnost turistických cílů v našem kraji letos ovlivnily tropické teploty

 
pátek, 31. srpna 2018, 12:07

Tropické teploty o letních prázdninách ovlivnily návštěvnost turistických cílů a koupališť v Olomouckém kraji. Zatímco do zoologické zahrady v nezvykle teplém srpnu ve srovnání s loňskými prázdninami zavítalo méně návštěvníků, tak více lidí v parných dnech vyhledalo chlad jeskyní či se šlo osvěžit na koupaliště.

Výrazně vyšší návštěvnost než loni mělo o letních prázdninách koupaliště ve Šternberku na Olomoucku. „Naše tržby budou určitě o 20 až 30 vyšší než v předchozích dvou sezónách," řekl správce šternberského koupaliště Jaroslav Vyhnánek. Chladnější červenec se podle něj vyznačoval slabší návštěvností. V závěru července se ale prudce oteplilo a bazén byl zhruba pět týdnů v obležení návštěvníků.

Tropické teploty v druhé polovině prázdnin zvýšily zájem lidí o Javoříčské jeskyně nedaleko Litovle na Olomoucku. „Červenec byl ve srovnání s loňskem trošku slabší, v srpnu byla ale návštěvnost lepší. Celková návštěvnost je tak zhruba stejná jako loni," řekl vedoucí správy Javoříčských jeskyní Martin Koudelka.

Při tropických teplotách, které letos panovaly několik týdnů, lidé podle Koudelky jeskyně vyhledávali, častěji než je pro letní období obvyklé. "Chodili se k nám zchladit. Bylo to vidět i na složení návštěvníků, kdy k nám chodilo hodně rodin s dětmi," dodal Koudelka.

Naopak slabší návštěvnost měla v parných dnech zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce, která patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. „Začátek roku byl horší, potom se návštěvnost výrazně zlepšila a před prázdninami to vypadlo velmi nadějně. Pak ale přišlo teplé počasí," řekla mluvčí zoo Karla Břečková.

V červenci ještě byla návštěvnost svatokopecké zoo průměrná, avšak v srpnu už se kvůli tropickým teplotám výrazně snížila. „Každopádně z pohledu celkové návštěvnost od začátku roku jsou naše výsledky pozitivní a jsme zhruba na stejné návštěvnosti jako loni," uvedla Břečková.

Vysoké teploty se nepříznivě podepsaly také na srpnové návštěvnosti hradu Bouzova na Olomoucku. Obvykle chladný interiér hradu byl letos v létě kvůli dlouhotrvajícím vedrům nezvykle vyhřátý. „Teplo se dostalo všude. V červenci byla návštěvnost ještě vyrovnaná jako loni, pak ale přišla příšerná vedra a bylo vidět, že lidé už opravdu nemohli," řekla bouzovská kastelánka Zuzana Šulcová.

V červenci na Bouzov zavítalo 25.000 návštěvníků a v srpnu jich bylo 20.000. „Za celou letošní sezonu máme nyní o 1200 návštěvníků méně než loni. V roce 2017 jsme měli 111.000 návštěvníků a nyní jsme na téměř 90.000 návštěvnících. Pokud na podzim hned nezačne sněžit a mrznout, tak to doženeme," podotkla Šulcová.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Kdybych nebyl novinářem, byl by ze mě historik, říká Martin...

čtvrtek, 30. srpna 2018, 18:00

Martin Veselovský je jedním z nejlepších novinářů, kteří se v českých médiích pohybují. Je známý tím, že málokdy upustí od...

V olomoucké porodnici začala fungovat matrika, maminky už nemusí...

čtvrtek, 30. srpna 2018, 16:30

Další krok pomáhající rodičům ulehčit jim jejich vstup do života s dítětem udělalo na začátku letošního srpna Novorozenecké...

První dva týdny v září budou mít v kraji cvičení vojáci, manévry...

čtvrtek, 30. srpna 2018, 15:00

Velitelství vzdušných sil upozorňuje, že vojenské cvičení - které bude od 3. do 14. září probíhat v České republice - může...

První školní týden proběhne v celém kraji akce Zebra, policie...

čtvrtek, 30. srpna 2018, 12:00

První školní týden od 3. do 7. září bude v celém Olomouckém kraji probíhat preventivní akce policie s názvem Zebra. Jde již o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.