Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na konci září se ve Vaultu 42 sejdou milovníci kávy, bude se konat Olomoucký den kávy

 
čtvrtek, 6. září 2018, 15:00

V neděli 30. září 2018 se Olomoucí ponese vůně kávy. Zdroj vůně najdete v areálu rezidence Podkova, kde bude probíhat třetí ročník Olomouckého dne kávy. Festival pořádá Pražírna kávy KIKAFE. Hlavním cílem akce je pozvednout kávovou kulturu, naučit Olomoučany kávu ocenit a vychutnat, připravit si ji správně i v domácích podmínkách a podpořit regionální podniky.

 Průběžné aktuality jsou zvěřejňovány na FB Olomoucký den kávy, vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Pražírně kávy KIKAFE.

Milovníci kávy mohou zavítat do prostor rezidence Podkova od 9:00 do 7:00. V rámci programu je čekají ochutnávky, přednášky nebo workshopy. Káva, kterou dodají olomoucké i mimo olomoucké pražírny se bude připravovat v podobě espressa, metodou filtrování nebo třeba v džezvě. Platná vstupenka návštěvníky opravňuje ochutnat 6 vzorků kávy. Komu bude 6 ochutnávek málo, může si zajít „usrkat“ vzorky káv od všech zapojených pražíren na samostatný cupping.

Organizátoři mysleli i na ty, kdo si budou chtít přípravu kávy vyzkoušet na vlastní kůži. Zkušení olomoučtí baristé zájemcům představí různé metody přípravy kávy (aeropres, džetva, filtr a další) a naučí je, jak si kvalitní kávu připravit i doma. Ostřílenější návštěvníci si mohou vyzkoušet i malování mlékem na kávu a naučit se připravovat „vymazlené“ cappuccino.

Zajímavým bodem programu, do které ho se aktivně budou moci zapojit ale jen profesionální baristé, bude MILK BATTLE. Baristé budou soutěžit 1 na 1 o to, kdo namaluje co nejpřesnější obrázek mlékem na kávu. Vyzyvatel zvolí motiv a jeho soupeř ho bude muset co nejpřesněji napodobit. Ten, kdo z duelu vyjde jako „poražený“ dostane postupně písmena M, I, L, K a ze soutěže vypadne úplně v okamžiku, kdy poskládá celé slovo.

Každá ze zúčastněných pražíren si pro Olomoucký den kávy připraví zajímavou přednášku. Témata, jichž se přednášky budou týkat, postupně zveřejníme na FB. Zatím zmiňme alespoň pražírnu Original coffee, jež si připraví přednášku o kávových farmách v Nikaragui, se kterými spolupracuje. Posluchači se dozví, jaké jsou podmínky pěstování kávy a jaké druhy kávy se pěstují právě v Nikaragui.

O hudební program se jako v loni postará úžasná olomoucká zpívající baristka Terez Wrau (Tereza Tothová). Pořadatelé samozřejmě nezapomněli ani na děti, pro které bude připravený dětský koutek.

Na své si přijdou i mlsné jazýčky. Sladké i slané dobroty a nejen kávové nápoje připraví Blue Tiger, Coffee Library, Projekt Kombucha, Long Story Short Hostel & Café, Traffic OKNO Coffee a další.

Vstupenky na festival koupíte v Pražírně kávy KIKAFE nebo online. Cena vstupenky je 180 Kč, zahrnuje vstup na všechny workshopy a šest kávových ochutnávek. Vstup na přednášky a cupping se platí zvlášť a lístky lze koupit pouze online.

Pořadateli festivalu jsou Pražírna kávy KIKAFE a Vault 42. Hlavními partnery festivalu jsou Statutární město Olomouc, Makro ČR, Galerie Moritz a Mlékárna Zemědělské družstvo Senice na Hané. Mediálními partnery festivalu jsou Olomouc.cz, Olomoucká Drbna a magazín OL4you.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Kam dál?

Strážníci ve středu na čtyřech různých místech v Olomouci sbírali...

čtvrtek, 6. září 2018, 13:30

Strážníci Městské policie Olomouc řešili během středečního odpoledne hned čtyři oznámení o nálezu injekčních stríkaček na různých...

Od pátku do neděle se na lazeckém závodišti uskuteční parkurové...

čtvrtek, 6. září 2018, 10:59

Od pátku 7. září do neděle 9. září budou v areálu závodiště na olomouckých lazcích probíhat parkurové závody v rámci Ceny...

Opilý cyklista na rovné silnici narazil do značky, se zraněním...

čtvrtek, 6. září 2018, 10:50

K nehodě osmadvacetiletého cyklisty se zraněním došlo ve středu 5. září 2018 krátce před desátou hodinou večerní v ulici...

VIDEO: Na předsezónní autogramiádu olomouckých hokejistů dorazilo...

čtvrtek, 6. září 2018, 07:33

Hráči HC Olomouc se ve středu představili na tradiční předsezónní autogramiádě v obchodním centru Olympia Olomouc. Na místo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.