Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muzeum umění v Olomouci po čtyřech letech zvýšilo vstupné, zaplatíme stovku

 
pátek, 7. září 2018, 09:42

Muzeum umění v Olomouci s příchodem nové návštěvnické sezony po čtyřech letech zvýšilo vstupné a to o třetinu. Od září zaplatí návštěvníci za vstup do jednoho z objektů muzea místo 70 korun nově sto korun. O třetinu se zvýšila i cena za hromadnou vstupenku do obou budov, Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea, kde místo dosavadních 100 korun zaplatí zájemci 150 korun, řekl mluvčí muzea Tomáš Kasal. Zdražení odůvodňuje třetí největší instituce svého druhu v České republice zvyšováním nákladů na chod muzea.

„Museli jsme zvýšit vstupné kvůli zvýšeným nákladům a to nejen za energie, ale zejména v souvislosti se zvýšenými náklady na organizaci výstav, ať už je to doprava, pojištění exponátů a další věci," uvedl mluvčí muzea.

Muzeum umění v Olomouci loni navštívilo 167 280 lidí, což je meziročně o zhruba 5000 méně. Podle zástupců muzea se mohla na návštěvnosti podepsat především rekonstrukce třídy 1. máje, která ztížila na několik měsíců ve městě dopravu. Jeho zřizovatelem je ministerstvo kultury. Muzeum spravuje zhruba 90 600 sbírkových předmětů z oblasti malířství, sochařství, kresby, volné a užité grafiky či fotografie, takže je po této stránce třetí největší institucí svého druhu v republice.

Vedení muzea upozorňuje, že jde často o velkolepé výstavy celoevropského rozměru, jako je například právě skončená výstava představující polskou abstraktní malbu od roku 1945 do současnosti či chystaný rozsáhlý výstavní projekt Rozlomená doba 1908 - 1928. „Od zvýšení vstupného v našem muzeu uplynuly čtyři roky. Dlouho jsme o tom uvažovali. Stav je však takto neudržitelný. I přes zdražení ze 70 na 100 korun jsme v porovnání s ostatními institucemi jedni z nejlevnějších," uvedl na stránkách www.muo.cz ředitel muzea Michal Soukup.

Zvýšení se dotklo i rodinných vstupenek. Rodina za vstup do jednoho objektu zaplatí místo 140 korun celkem 220 korun, do obou pak místo 230 korun o 120 korun více, řekl mluvčí muzea Lukáš Horák. Nově se vstupné bude platit také na komentované prohlídky pořádané muzejními kurátory a to ve výši základního vstupného do jednoho objektu, doplnil mluvčí muzea. Dodal, že naopak muzeum v sezoně i nadále zachová bezplatné neděle, kdy jsou všechny výstavy pořádané Muzeem umění Olomouc přístupné zdarma všem návštěvníkům.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook ArtCoMe

Kam dál?

Parní vlak pojede už tuto sobotu na trati mezi Hanušovicemi a...

čtvrtek, 6. září 2018, 20:30

Už tuto sobotu 15. září 2018 proběhne regionální Den železnice a výročí 130 let provozu na trati Hanušovice – Lipová-lázně –...

Do nádob na olej vyhazují Přerované i směsný odpad. Svozová služba...

čtvrtek, 6. září 2018, 19:00

Pořídit speciální nádoby na použité oleje a třídit i tuto komoditu – s tímto plánem přišly před dvěma lety Technické služby města...

MIloš Zeman na konci září opět navštíví Olomoucký kraj

čtvrtek, 6. září 2018, 17:00

Prezident Miloš Zeman v závěru září už pošesté navštíví Olomoucký kraj. Od 24. do 26. září zamíří na Jesenicko, Šumpersko,...

Na konci září se ve Vaultu 42 sejdou milovníci kávy, bude se konat...

čtvrtek, 6. září 2018, 15:00

V neděli 30. září 2018 se Olomoucí ponese vůně kávy. Zdroj vůně najdete v areálu rezidence Podkova, kde bude probíhat třetí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.