Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilci dluží olomoucké záchytce kolem 35 milionů korun, zařízení s ročně postará o téměř 1700 lidí

 
neděle, 9. září 2018, 10:00

Zhruba 35 milionů korun dluží lidé za pobyt v protialkoholní záchytné stanici v Olomouci, kterou provozuje Vojenská nemocnice Olomouc (VN Olomouc). Poplatek totiž zaplatí jen malá část klientů a dlužníci se k jeho uhrazení nemají. „Z dlouhodobého hlediska představuje úspěšnost v získání poplatku za záchyt něco málo přes 20 procent, řekl náměstek ředitele Vojenské nemocnice Olomouc Luděk Ordelt.

Protialkoholní záchytná stanice v Olomouci, která je jediným zařízením svého druhu v Olomouckém kraji, se ročně podle Ordelta postará o 1600 až 1700 alkoholem zmožených lidí. Při platbě na místě opilci za pobyt v olomoucké protialkoholní stanici zaplatí 1600 korun, jinak musí počítat s poplatkem 2500 korun.

„Dlužná částka za deset let provozování je s příslušenstvím (úroky, exekuce, soudní výlohy, práce advokáta) kolem 35 milionů korun," uvedl Ordelt. Pohledávky nad 1000 korun musí nemocnice ze zákona vymáhat. „Ovšem odprodej pohledávek se nedaří, neboť o ně není zájem. Je zřejmé, že jsou nedobytné," upozornil Ordelt.

Protialkoholní záchytná stanice v Olomouci má pět lůžek a jejich počet lze v případě potřeby zvýšit až na 15. Olomoucký kraj na provoz záchytné stanice ročně VN Olomouc přispívá částkou 6,1 milionu korun.

Na záchytnou stanici v Olomouci jsou sváženi opilci z celého kraje. Jesenická radnice před časem požádala hejtmanství, aby podobné zařízení zřídil i v odlehlé severní části regionu. Policisté by díky tomu nemuseli opilé lidi vozit z Jeseníku do sto kilometrů vzdálené Olomouce.

Hejtmanství ale další záchytnou stanici zatím neplánuje. Policie týdně v Jeseníku najde v průměru dva až tři silně opilé lidi. Podle krajského úřadu je to vzhledem k nákladům na provoz záchytné stanice, které by v Jeseníku činily zhruba šest milionů korun ročně, nízký počet.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zoo Olomouc chystá na neděli Den pro outloně. Dozvíte se o projektu...

sobota, 8. září 2018, 20:00

Na neděli chystá olomoucká zoo Den pro outloně váhavé. V zoo bude připraveno hned několik stanovišť, na kterých se návštěvníci...

Bohuňovický Gulášfest se blíží, těšit se můžete na koncerty i...

sobota, 8. září 2018, 16:00

Druhý ročník Bohuňovického Gulášfestu se bude konat opět uprostřed babího léta na hřišti u kulturního domu...

Řidič naboural mercedes a utekl z místa nehody. Auto nejspíš ukradl

pátek, 7. září 2018, 21:00

Oznámení o nevšední nehodě v Keplerově ulici v Olomouci dostali policisté ve čtvrtek 6. září 2018 před pátou hodinou odpolední....

FOTO/VIDEO: Ve Fakultní nemocnici hořelo, naštěstí však jen cvičně....

pátek, 7. září 2018, 19:30

V pátek 7. září 2018 proběhlo v olomoucké fakultní nemocnici cvičení jednotek požární ochrany s názvem „Evakuace 2018“.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.