Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mentálně postižené z Nových Zámků kraj postupně přemišťuje do menších zařízení

 
čtvrtek, 13. září 2018, 07:30

Olomoucký kraj pokračuje v transformaci sociálních služeb v Nových Zámcích. Letos připravuje druhou etapu projektu, který má tamním klientům přinést více soběstačnosti a pohodlí. Ze dvou velkých budov se lidé přestěhují do menších objektů, které budou rozptýleny po městech a vesnicích v celém regionu.

Hlavním smyslem projektu je začlenit klienty z Nových Zámků do společnosti a nenechávat je stranou. V následující etapě transformace postavíme nové domy v Drahanovicích a Měrotíně, kde najde zázemí čtyřiadvacet lidí,“ přiblížil chystané kroky Olomouckého kraje jeho hejtman Ladislav Okleštěk.

Se stavbou domů začne hejtmanství příští rok. Druhá etapa projektu vyjde na téměř čtyřicet miliónů korun, kraj ji bude částečně hradit z dotací.

 „Celý projekt má pět etap a jeho realizace je naplánována na roky dopředu. Postupně se do menších domů přestěhuje celkem 145 osob,“ dodal Okleštěk.

Předloni se z Nových Zámků přemístilo prvních sedmnáct klientů. Hejtmanství pro ně zakoupilo a přestavělo budovy v Července, Drahanovicích a Uničově.

Tisková zpráva | Foto By Martin Vavrik (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Kam dál?

České dráhy vypraví speciální vlak na Dny NATO, pojede i přes Olomouc

středa, 12. září 2018, 20:30

České dráhy jsou oficiálním dopravcem Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR a i letos proto posílí vlakovou dopravu na tuto největší...

Kino Metropol bude pravidelně promítat české filmové klasiky. Začne...

středa, 12. září 2018, 19:00

Olomoucké kino Metropol navazuje na oslavy 85 let cyklem klasických českých filmů. Vždy v druhé polovině měsíce uvede jednu...

Na Moravě se šíří nebezpečná droga. Jeden člověk po jejím užití...

středa, 12. září 2018, 17:00

Moravskoslezská policie varovala před možným šířením vysoce nebezpečné drogy - syntetického kanabinoidu. V Ostravě ji podle...

Olomoucký vrchní soud potvrdil muži 12 let za zapálení domu, kde...

středa, 12. září 2018, 16:30

Za pokus o vraždu své babičky si pětadvacetiletý Jevgenij Puškin odpyká ve vězení 12 let, rozhodl dnes olomoucký vrchní soud....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.