Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé za sklenky s vodou na pomoc Haiti zaplatili zhruba 18 000 korun

 
čtvrtek, 13. září 2018, 15:00

Na zdravotní prohlídku dalších několika set dětí z Haiti přispěli lidé v Olomouckém kraji během kampaně s kohoutkovou vodou, která se v srpnu uskutečnila v 18 místních podnicích. Lidé za sklenky pitné vody zaplatili dohromady zhruba 18.000 korun, dalších 7000 utratili za výrobky haitských řemeslníků. Kampaň Na zdraví Haiti se uskutečnila počtvrté, dosud díky jejímu výtěžku ošetřili zdravotníci v odlehlých oblastech karibského státu kolem 900 pacientů. Dnes o tom informovala mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc Karolína Opatřilová.

Akce se uskutečnila v kavárnách a restauracích v Olomouci, Svitavách, Zábřehu a Hranicích. Poprvé se zapojila i olomoucká prodejna Dobrodruhá, ve které zákazníci nakupovali haitské zboží. Lidé mohli za kohoutkovou vodu zaplatit jakoukoliv částku. „Na Haiti tak s jejich přispěním můžeme prohlédnout a ošetřit další potřebné. Letos se zaměříme nejen na obyvatele odlehlého Baie de Henne, ale prohlédneme i školáky z projektu Adopce na dálku v Gonaives a v Roche-a-bateau. Letos prohlédneme více dětí a dokonce přibereme i dospělé, protože na Haiti se mnou zamíří i zábřežský lékař Josef Marada," uvedla Klára Lőffelmannová z charity.

Loni se díky kampani podařilo ošetřit 240 dětí. Podle humanitární pracovnice je nejčastěji trápí vyrážky, záněty očí a uší, nedostatek vitamínů a problémy s trávením. Příčinou je především nedostatek pitné vody a také plnohodnotné stravy. Potvrzuje to i lékař Marada, který se na Haiti vydá již počtvrté. „Na velké regiony Haiti spadá mnohdy jen jedna nemocnice. Ta je často zavřená a vůbec nefunguje, či je na špatné úrovni," uvedl lékař. Svou roli podle něj hrají i peníze a korupce, lidé tam tak často umírají na banální onemocnění.

Arcidiecézní charity Olomouc pomáhá na Haiti 12 let. Zaměřuje se na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel, snaží se podporovat jejich vzdělanost a zkvalitnit péči o jejich zdraví. Díky projektu Adopce na dálku umožňuje pravidelnou školní docházku více než 1200 dětem ročně. Loni na podzim vypravila charita na Haiti kontejner s humanitární pomocí. Naplnili ho lidé i instituce z celé republiky ve veřejné sbírce.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky voda, Haiti, pomoc, charita

 


 

Kam dál?

Univerzita Palackého ke 100. výročí republiky pokřtila komiks. Jeho...

čtvrtek, 13. září 2018, 10:00

Olomoucká Univerzita Palackého pokřtila netradiční komiks vydaný ke 100. výročí republiky. Dvojsešit s názvem Budoucnost ve...

Mentálně postižené z Nových Zámků kraj postupně přemišťuje do menších...

čtvrtek, 13. září 2018, 07:30

Olomoucký kraj pokračuje v transformaci sociálních služeb v Nových Zámcích. Letos připravuje druhou etapu projektu, který má...

V Olomouci pobíhal zmatený muž v Boratových plavkách. Nevěděl, jak se...

středa, 12. září 2018, 11:33

Na zmateného muže v Boratových plavkách a žluté dece, který se pohybuje na střeše drážního domku v ulici U Botanické zahrady,...

Bylo schváleno dalších deset dotací na výměnu kotlů těm, na které se...

úterý, 11. září 2018, 21:00

Olomoucký kraj poskytne finanční příspěvek na výměnu starých kotlů za nové a ekologické zdroje tepla dalším deseti žadatelům, na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTOGALERIE: Na dálnici mezi Olomoucí a...

  • Na hodolanském mostu v Tovární ulici byl...

  • Ve Wolkerově ulici v Olomouci byl dnes ráno...

  • Muž držel ženu za vlasy a smýkal s ní po...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VAROVÁNÍ: V celé republice hrozí od nedělního večera náledí

V celé republice platí od dnešního večera výstraha před náledím. Místy se mohou objevit i zmrazky. Silnice a chodníky mohou nebezpečně namrzat také v dalších nocích, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00. Řidiči a chodci by být na cestách opatrní.

ANKETA: Black Friday aneb Čarování se slevami na český způsob

Svátek slevového šílenství zvaný Black Friday letos připadá na 23. listopadu. Odráží marketingovou snahu nahnat zákazníky do obchodů co nejdříve před Vánoci, což mají zajistit výrazné slevy. Jak už to tak ale někdy bývá, není všechno zlato, co se třpytí. Zdánlivě výhodné ceny jsou často vypočítávány z výrazně zvýšených běžných cen, a konečná úspora tak může být mizivá.

Sněžení i v nížinách, noční teploty pod bodem mrazu. Zima klepe na dveře

Zima už nezadržitelně klepe na dveře. Podle meteorologů bychom neměli počítat s teplotně nadprůměrným počasím, které v tuzemsku panovalo v minulých týdnech. Druhá půlka listopadu bude chladnější. Teploty v noci se mají pravidelně pohybovat pod bodem mrazu a po víkendu můžeme očekávat sněhové přeháňky nejen na horách.