Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé za sklenky s vodou na pomoc Haiti zaplatili zhruba 18 000 korun

 
čtvrtek, 13. září 2018, 15:00

Na zdravotní prohlídku dalších několika set dětí z Haiti přispěli lidé v Olomouckém kraji během kampaně s kohoutkovou vodou, která se v srpnu uskutečnila v 18 místních podnicích. Lidé za sklenky pitné vody zaplatili dohromady zhruba 18.000 korun, dalších 7000 utratili za výrobky haitských řemeslníků. Kampaň Na zdraví Haiti se uskutečnila počtvrté, dosud díky jejímu výtěžku ošetřili zdravotníci v odlehlých oblastech karibského státu kolem 900 pacientů. Dnes o tom informovala mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc Karolína Opatřilová.

Akce se uskutečnila v kavárnách a restauracích v Olomouci, Svitavách, Zábřehu a Hranicích. Poprvé se zapojila i olomoucká prodejna Dobrodruhá, ve které zákazníci nakupovali haitské zboží. Lidé mohli za kohoutkovou vodu zaplatit jakoukoliv částku. „Na Haiti tak s jejich přispěním můžeme prohlédnout a ošetřit další potřebné. Letos se zaměříme nejen na obyvatele odlehlého Baie de Henne, ale prohlédneme i školáky z projektu Adopce na dálku v Gonaives a v Roche-a-bateau. Letos prohlédneme více dětí a dokonce přibereme i dospělé, protože na Haiti se mnou zamíří i zábřežský lékař Josef Marada," uvedla Klára Lőffelmannová z charity.

Loni se díky kampani podařilo ošetřit 240 dětí. Podle humanitární pracovnice je nejčastěji trápí vyrážky, záněty očí a uší, nedostatek vitamínů a problémy s trávením. Příčinou je především nedostatek pitné vody a také plnohodnotné stravy. Potvrzuje to i lékař Marada, který se na Haiti vydá již počtvrté. „Na velké regiony Haiti spadá mnohdy jen jedna nemocnice. Ta je často zavřená a vůbec nefunguje, či je na špatné úrovni," uvedl lékař. Svou roli podle něj hrají i peníze a korupce, lidé tam tak často umírají na banální onemocnění.

Arcidiecézní charity Olomouc pomáhá na Haiti 12 let. Zaměřuje se na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel, snaží se podporovat jejich vzdělanost a zkvalitnit péči o jejich zdraví. Díky projektu Adopce na dálku umožňuje pravidelnou školní docházku více než 1200 dětem ročně. Loni na podzim vypravila charita na Haiti kontejner s humanitární pomocí. Naplnili ho lidé i instituce z celé republiky ve veřejné sbírce.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky voda, Haiti, pomoc, charita

Kam dál?

Univerzita Palackého ke 100. výročí republiky pokřtila komiks. Jeho...

čtvrtek, 13. září 2018, 10:00

Olomoucká Univerzita Palackého pokřtila netradiční komiks vydaný ke 100. výročí republiky. Dvojsešit s názvem Budoucnost ve...

Mentálně postižené z Nových Zámků kraj postupně přemišťuje do menších...

čtvrtek, 13. září 2018, 07:30

Olomoucký kraj pokračuje v transformaci sociálních služeb v Nových Zámcích. Letos připravuje druhou etapu projektu, který má...

V Olomouci pobíhal zmatený muž v Boratových plavkách. Nevěděl, jak se...

středa, 12. září 2018, 11:33

Na zmateného muže v Boratových plavkách a žluté dece, který se pohybuje na střeše drážního domku v ulici U Botanické zahrady,...

Bylo schváleno dalších deset dotací na výměnu kotlů těm, na které se...

úterý, 11. září 2018, 21:00

Olomoucký kraj poskytne finanční příspěvek na výměnu starých kotlů za nové a ekologické zdroje tepla dalším deseti žadatelům, na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Záchranné složky zasahují u...

  • VIDEO: Policejní auto musely z příkopy...

  • V Olomouci pobíhal zmatený muž v Boratových...

  • Muž dostal za parkovaní před domem od jeho...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterina odhalila více než sto kilogramů ryb neznámého původu v pražské tržnici

Státní veterinární správa při společné kontrole s policií v areálu velkotržnice An Dong v Praze zjistila prodej více než 100 kilogramů ryb neznámého původu. Za porušení zákazu uvádět na trh potraviny neznámého původu hrozí podnikatelům pokuta ve výši až 50 milionů korun.

VIDEO: Staň se Brnocopem! Brněnští strážníci lákají nové adepty vtipným animovaným spotem

Bojuj s divokou kozou! Pomoz holčičce přes ulici nebo zatkni padoucha. Hravě a s nadsázkou pojímají brněnští strážníci pokračování své náborové kampaně. Dvouminutovým animovaným spotem stylizovaným do počítačové hry oslovují nejenom mladé lidi, kteří vyrůstali s počítači a mobilními telefony, ale i milovníky retra a uchazeče o práci se smyslem pro humor.

Osmadvacet let je starostou Nákří, kde mají vlastní volební pravidla. Znovu už nekandiduje

„Já si chvíli odpočinu, sednu si tady k té naší čerstvě zasazené lípě a můžu si s vámi povídat," neodmítá rozhovor starosta Nákří Pavel Božovský. A to ani přes rozdělanou práci, sekal totiž trávu na obecním uprostřed vsi. Sedmašedesátiletý, stále velice vitální, muž je už osmadvacet let starostou této nevelké vesničky nedaleko Temelína na Českobudějovicku. Ale pro letošní říjnové volby už jeho jméno na kandidátce není. Rozhodl se totiž z veřejného života obce odejít.