Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé za sklenky s vodou na pomoc Haiti zaplatili zhruba 18 000 korun

 
čtvrtek, 13. září 2018, 15:00

Na zdravotní prohlídku dalších několika set dětí z Haiti přispěli lidé v Olomouckém kraji během kampaně s kohoutkovou vodou, která se v srpnu uskutečnila v 18 místních podnicích. Lidé za sklenky pitné vody zaplatili dohromady zhruba 18.000 korun, dalších 7000 utratili za výrobky haitských řemeslníků. Kampaň Na zdraví Haiti se uskutečnila počtvrté, dosud díky jejímu výtěžku ošetřili zdravotníci v odlehlých oblastech karibského státu kolem 900 pacientů. Dnes o tom informovala mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc Karolína Opatřilová.

Akce se uskutečnila v kavárnách a restauracích v Olomouci, Svitavách, Zábřehu a Hranicích. Poprvé se zapojila i olomoucká prodejna Dobrodruhá, ve které zákazníci nakupovali haitské zboží. Lidé mohli za kohoutkovou vodu zaplatit jakoukoliv částku. „Na Haiti tak s jejich přispěním můžeme prohlédnout a ošetřit další potřebné. Letos se zaměříme nejen na obyvatele odlehlého Baie de Henne, ale prohlédneme i školáky z projektu Adopce na dálku v Gonaives a v Roche-a-bateau. Letos prohlédneme více dětí a dokonce přibereme i dospělé, protože na Haiti se mnou zamíří i zábřežský lékař Josef Marada," uvedla Klára Lőffelmannová z charity.

Loni se díky kampani podařilo ošetřit 240 dětí. Podle humanitární pracovnice je nejčastěji trápí vyrážky, záněty očí a uší, nedostatek vitamínů a problémy s trávením. Příčinou je především nedostatek pitné vody a také plnohodnotné stravy. Potvrzuje to i lékař Marada, který se na Haiti vydá již počtvrté. „Na velké regiony Haiti spadá mnohdy jen jedna nemocnice. Ta je často zavřená a vůbec nefunguje, či je na špatné úrovni," uvedl lékař. Svou roli podle něj hrají i peníze a korupce, lidé tam tak často umírají na banální onemocnění.

Arcidiecézní charity Olomouc pomáhá na Haiti 12 let. Zaměřuje se na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel, snaží se podporovat jejich vzdělanost a zkvalitnit péči o jejich zdraví. Díky projektu Adopce na dálku umožňuje pravidelnou školní docházku více než 1200 dětem ročně. Loni na podzim vypravila charita na Haiti kontejner s humanitární pomocí. Naplnili ho lidé i instituce z celé republiky ve veřejné sbírce.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky voda, Haiti, pomoc, charita

Kam dál?

Univerzita Palackého ke 100. výročí republiky pokřtila komiks. Jeho...

čtvrtek, 13. září 2018, 10:00

Olomoucká Univerzita Palackého pokřtila netradiční komiks vydaný ke 100. výročí republiky. Dvojsešit s názvem Budoucnost ve...

Mentálně postižené z Nových Zámků kraj postupně přemišťuje do menších...

čtvrtek, 13. září 2018, 07:30

Olomoucký kraj pokračuje v transformaci sociálních služeb v Nových Zámcích. Letos připravuje druhou etapu projektu, který má...

Plavecký stadion odstartoval podzimní sezónu. Prioritou je kvalita...

středa, 12. září 2018, 19:30

Plavecký stadion patří mezi oblíbená místa na Olomoucku, každoročně jej navštíví přes 300 tisíc lidí. Prioritou provozovatele pro...

V Olomouci pobíhal zmatený muž v Boratových plavkách. Nevěděl, jak se...

středa, 12. září 2018, 11:33

Na zmateného muže v Boratových plavkách a žluté dece, který se pohybuje na střeše drážního domku v ulici U Botanické zahrady,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO, dokud to bude možné. Vládu by opustila v případě odsouzení premiéra Andreje Babiše (ANO) trestně stíhaného v souvislosti s údajným dotačním podvodem. Zvažovala by to, kdyby kauzy ministerského předsedy překryly smysl fungování kabinetu, v němž ČSSD prosazuje svůj program. Onderka to dnes uvedl v Partii televize Prima. Poznamenal, že ČSSD nechce odchodem z vlády vyklidit pole SPD Tomia Okamury.