Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé za sklenky s vodou na pomoc Haiti zaplatili zhruba 18 000 korun

 
čtvrtek, 13. září 2018, 15:00

Na zdravotní prohlídku dalších několika set dětí z Haiti přispěli lidé v Olomouckém kraji během kampaně s kohoutkovou vodou, která se v srpnu uskutečnila v 18 místních podnicích. Lidé za sklenky pitné vody zaplatili dohromady zhruba 18.000 korun, dalších 7000 utratili za výrobky haitských řemeslníků. Kampaň Na zdraví Haiti se uskutečnila počtvrté, dosud díky jejímu výtěžku ošetřili zdravotníci v odlehlých oblastech karibského státu kolem 900 pacientů. Dnes o tom informovala mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc Karolína Opatřilová.

Akce se uskutečnila v kavárnách a restauracích v Olomouci, Svitavách, Zábřehu a Hranicích. Poprvé se zapojila i olomoucká prodejna Dobrodruhá, ve které zákazníci nakupovali haitské zboží. Lidé mohli za kohoutkovou vodu zaplatit jakoukoliv částku. „Na Haiti tak s jejich přispěním můžeme prohlédnout a ošetřit další potřebné. Letos se zaměříme nejen na obyvatele odlehlého Baie de Henne, ale prohlédneme i školáky z projektu Adopce na dálku v Gonaives a v Roche-a-bateau. Letos prohlédneme více dětí a dokonce přibereme i dospělé, protože na Haiti se mnou zamíří i zábřežský lékař Josef Marada," uvedla Klára Lőffelmannová z charity.

Loni se díky kampani podařilo ošetřit 240 dětí. Podle humanitární pracovnice je nejčastěji trápí vyrážky, záněty očí a uší, nedostatek vitamínů a problémy s trávením. Příčinou je především nedostatek pitné vody a také plnohodnotné stravy. Potvrzuje to i lékař Marada, který se na Haiti vydá již počtvrté. „Na velké regiony Haiti spadá mnohdy jen jedna nemocnice. Ta je často zavřená a vůbec nefunguje, či je na špatné úrovni," uvedl lékař. Svou roli podle něj hrají i peníze a korupce, lidé tam tak často umírají na banální onemocnění.

Arcidiecézní charity Olomouc pomáhá na Haiti 12 let. Zaměřuje se na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel, snaží se podporovat jejich vzdělanost a zkvalitnit péči o jejich zdraví. Díky projektu Adopce na dálku umožňuje pravidelnou školní docházku více než 1200 dětem ročně. Loni na podzim vypravila charita na Haiti kontejner s humanitární pomocí. Naplnili ho lidé i instituce z celé republiky ve veřejné sbírce.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky voda, Haiti, pomoc, charita

Kam dál?

Univerzita Palackého ke 100. výročí republiky pokřtila komiks. Jeho...

čtvrtek, 13. září 2018, 10:00

Olomoucká Univerzita Palackého pokřtila netradiční komiks vydaný ke 100. výročí republiky. Dvojsešit s názvem Budoucnost ve...

Mentálně postižené z Nových Zámků kraj postupně přemišťuje do menších...

čtvrtek, 13. září 2018, 07:30

Olomoucký kraj pokračuje v transformaci sociálních služeb v Nových Zámcích. Letos připravuje druhou etapu projektu, který má...

V Olomouci pobíhal zmatený muž v Boratových plavkách. Nevěděl, jak se...

středa, 12. září 2018, 11:33

Na zmateného muže v Boratových plavkách a žluté dece, který se pohybuje na střeše drážního domku v ulici U Botanické zahrady,...

Bylo schváleno dalších deset dotací na výměnu kotlů těm, na které se...

úterý, 11. září 2018, 21:00

Olomoucký kraj poskytne finanční příspěvek na výměnu starých kotlů za nové a ekologické zdroje tepla dalším deseti žadatelům, na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.