Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skauti z Česka, Polska a Kanady se opět vypraví na zvelebování okolí Staré vody na Libavé

 
středa, 19. září 2018, 16:30

Ve Staré Vodě u Libavé bude o víkendu 21. - 23. 9. 2018 pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody. Skauti z Česka, Polska a Kanady dlouhodobě pracují na úpravě a udržování areálu historického poutního místa v okolí poutního areálu s kostelem sv. Anny, tedy v místě bývalé významné obce, která zanikla krátce po druhé světové válce.

V pátek 21. 9. večer od 18 hodin uspořádají v kostele ve Staré Vodě literárně hudební pořad "KRÁLOVSKÁ LÍPA VYPRÁVÍ " ke 100. výročí vzniku československého státu a čtvrtstoletí práce skautů ve Staré Vodě. Zazní zde i balada polského hudebníka Wieslawa Janickiego o historii Staré Vody. Zveme všechny příznivce historie. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z pořadu bude věnován na akci "Skauti obnovují Starou Vodu".

„Po skončení koncertu budeme promítat na stěnu ambitů dokument televize NOE " Stíny nad Libavou" a v sobotu večer budeme promítání opakovat. Lze zde získat 6. vydání knihy " Kronika Libavska" od Jindřicha Machaly, knihu Stará Voda od Adolfa Loserta nebo soubory historických pohlednic ze zaniklých vesnic vojenského prostoru Libavá," říkají organizátoři akce. Skauti vydali také nástěnný kalendář na příští rok "Stará Voda 2019".

V sobotu a neděli dopoledne budou skauti pokračovat v pracech na odstranění náletových křovin v bývalé klášterní zahradě, budou upravovat hřbitov a okolí Královské studánky. Nocovat budou ve vlastních stanech, a rovněž se budou stravovat z vlastních zásob.

Kam dál?

Olomoucké ANO probouzí zimák z klinické smrti

středa, 19. září 2018, 12:00

Nad zchátralou budovou zimního stadiónu v Olomouci se začíná blýskat na lepší časy. Hnutí ANO už v olomouckém zastupitelstvu...

Na Nových Sadech bylo otevřeno nové komunitní centrum Pešek

středa, 19. září 2018, 07:30

Nové komunitní centrum pro obyvatele všech věkových kategorií zřídila v bývalém klubu pro seniory na lidnatém sídlišti Nové Sady...

Více než čtvrt milionu lidí si musí do konce roku vyměnit řidičský...

úterý, 18. září 2018, 18:00

Možná se právě tahle informace týká také vás. V průběhu letošního roku vyprší desetiletá platnost řidičského průkazu téměř 626...

Muž si půjčoval auta, ale neplatil za ně. Teď mu hrozí až pět let...

úterý, 18. září 2018, 12:00

Z trestného činu podvod je podezřelý šestatřicetiletý muž, který si na dvou pobočkách v Přerově a v Kroměříži půjčil auta a se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Poslance Feriho napadli dva muži, byl převezen do nemocnice

Poslance TOP 09 Dominika Feriho dnes odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice neznámých mužů. Zraněný Feri byl převezen do nemocnice. Poslanec o tom informoval na twitteru. "Policie po pachatelích pátrá," řekl ČTK policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).