Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skauti z Česka, Polska a Kanady se opět vypraví na zvelebování okolí Staré vody na Libavé

 
středa, 19. září 2018, 16:30

Ve Staré Vodě u Libavé bude o víkendu 21. - 23. 9. 2018 pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody. Skauti z Česka, Polska a Kanady dlouhodobě pracují na úpravě a udržování areálu historického poutního místa v okolí poutního areálu s kostelem sv. Anny, tedy v místě bývalé významné obce, která zanikla krátce po druhé světové válce.

V pátek 21. 9. večer od 18 hodin uspořádají v kostele ve Staré Vodě literárně hudební pořad "KRÁLOVSKÁ LÍPA VYPRÁVÍ " ke 100. výročí vzniku československého státu a čtvrtstoletí práce skautů ve Staré Vodě. Zazní zde i balada polského hudebníka Wieslawa Janickiego o historii Staré Vody. Zveme všechny příznivce historie. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z pořadu bude věnován na akci "Skauti obnovují Starou Vodu".

„Po skončení koncertu budeme promítat na stěnu ambitů dokument televize NOE " Stíny nad Libavou" a v sobotu večer budeme promítání opakovat. Lze zde získat 6. vydání knihy " Kronika Libavska" od Jindřicha Machaly, knihu Stará Voda od Adolfa Loserta nebo soubory historických pohlednic ze zaniklých vesnic vojenského prostoru Libavá," říkají organizátoři akce. Skauti vydali také nástěnný kalendář na příští rok "Stará Voda 2019".

V sobotu a neděli dopoledne budou skauti pokračovat v pracech na odstranění náletových křovin v bývalé klášterní zahradě, budou upravovat hřbitov a okolí Královské studánky. Nocovat budou ve vlastních stanech, a rovněž se budou stravovat z vlastních zásob.

Kam dál?

Ekologové si stěžují, že se v rezervaci Rejvíz kácí stromy a...

středa, 19. září 2018, 15:00

Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky podle Hnutí Duha a ochránců přírody povolila v rozporu se zákonem kácení stromů...

Olomoucké ANO probouzí zimák z klinické smrti

středa, 19. září 2018, 12:00

Nad zchátralou budovou zimního stadiónu v Olomouci se začíná blýskat na lepší časy. Hnutí ANO už v olomouckém zastupitelstvu...

Na Nových Sadech bylo otevřeno nové komunitní centrum Pešek

středa, 19. září 2018, 07:30

Nové komunitní centrum pro obyvatele všech věkových kategorií zřídila v bývalém klubu pro seniory na lidnatém sídlišti Nové Sady...

Více než čtvrt milionu lidí si musí do konce roku vyměnit řidičský...

úterý, 18. září 2018, 18:00

Možná se právě tahle informace týká také vás. V průběhu letošního roku vyprší desetiletá platnost řidičského průkazu téměř 626...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.