Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skauti z Česka, Polska a Kanady se opět vypraví na zvelebování okolí Staré vody na Libavé

 
středa, 19. září 2018, 16:30

Ve Staré Vodě u Libavé bude o víkendu 21. - 23. 9. 2018 pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody. Skauti z Česka, Polska a Kanady dlouhodobě pracují na úpravě a udržování areálu historického poutního místa v okolí poutního areálu s kostelem sv. Anny, tedy v místě bývalé významné obce, která zanikla krátce po druhé světové válce.

V pátek 21. 9. večer od 18 hodin uspořádají v kostele ve Staré Vodě literárně hudební pořad "KRÁLOVSKÁ LÍPA VYPRÁVÍ " ke 100. výročí vzniku československého státu a čtvrtstoletí práce skautů ve Staré Vodě. Zazní zde i balada polského hudebníka Wieslawa Janickiego o historii Staré Vody. Zveme všechny příznivce historie. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z pořadu bude věnován na akci "Skauti obnovují Starou Vodu".

„Po skončení koncertu budeme promítat na stěnu ambitů dokument televize NOE " Stíny nad Libavou" a v sobotu večer budeme promítání opakovat. Lze zde získat 6. vydání knihy " Kronika Libavska" od Jindřicha Machaly, knihu Stará Voda od Adolfa Loserta nebo soubory historických pohlednic ze zaniklých vesnic vojenského prostoru Libavá," říkají organizátoři akce. Skauti vydali také nástěnný kalendář na příští rok "Stará Voda 2019".

V sobotu a neděli dopoledne budou skauti pokračovat v pracech na odstranění náletových křovin v bývalé klášterní zahradě, budou upravovat hřbitov a okolí Královské studánky. Nocovat budou ve vlastních stanech, a rovněž se budou stravovat z vlastních zásob.

Kam dál?

Olomoucké ANO probouzí zimák z klinické smrti

středa, 19. září 2018, 12:00

Nad zchátralou budovou zimního stadiónu v Olomouci se začíná blýskat na lepší časy. Hnutí ANO už v olomouckém zastupitelstvu...

Na Nových Sadech bylo otevřeno nové komunitní centrum Pešek

středa, 19. září 2018, 07:30

Nové komunitní centrum pro obyvatele všech věkových kategorií zřídila v bývalém klubu pro seniory na lidnatém sídlišti Nové Sady...

Více než čtvrt milionu lidí si musí do konce roku vyměnit řidičský...

úterý, 18. září 2018, 18:00

Možná se právě tahle informace týká také vás. V průběhu letošního roku vyprší desetiletá platnost řidičského průkazu téměř 626...

Muž si půjčoval auta, ale neplatil za ně. Teď mu hrozí až pět let...

úterý, 18. září 2018, 12:00

Z trestného činu podvod je podezřelý šestatřicetiletý muž, který si na dvou pobočkách v Přerově a v Kroměříži půjčil auta a se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.