Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Univerzitě Palackého odstartovaly kurzy zdarma, zájemci o ně se pořád můžou hlásit

 
úterý, 25. září 2018, 10:30

Jak zdravě stárnout, jak zvládnout nástrahy internetu nebo co vědět o spotřebitelských právech, to vše a mnohem více se mohou Olomoučané dozvědět díky kurzům, které pro veřejnost připravila ve spolupráci s městem Olomouc Univerzita Palackého v Olomouci (UP). Konají se budou v září a říjnu a jsou zdarma.

Po loňském úspěšném pilotním ročníku letos univerzita nabízí hned 14 typů krátkodobých kurzů. „Jsou určeny širokému spektru zájemců všech věkových kategorií a jsou navrženy tak, aby účastníkům i bez předchozí znalosti studované problematiky přiblížily aktuální témata přístupnou formou,“ uvedl Jiří Pospíšil z Oddělení dalšího vzdělávání UP.

Díky podpoře statutárního města Olomouce budou kurzy stejně jako minulý rok pro širokou veřejnost zdarma. Spektrum témat se oproti loňsku rozšířilo, a tak si budou moci lidé zlepšit jak své počítačové dovednosti, včetně práce s různými programy, tak také například umění komunikace nebo získat informace o zdravém stárnutí.

Kurzy se konají na Univerzitě Palackého, budou vždy čtyřhodinové v době od 16 do 20 hodin. První kurz je v pondělí 24. září, poslední v úterý 30. října.

Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je nutné se přihlásit na internetové adrese kurzy.upol.cz. Na této adrese budou rovněž zveřejněny přesné termíny a další doplňující informace k jednotlivým kurzům.

Přehled jednotlivých kurzů:
Právní minimum, Spotřebitelské minimum, Rozvoj komunikačních dovedností aneb využití metody tzv. bez poražených ("win-win"), Zdravé stárnutí, Základy finanční gramotnosti, Čeština v úřední korespondenci i mimo ni, Základy práce s počítačem a správa souborů, Zpracování textu - Microsoft Word (začátečníci + mírně pokročilí), Tvorba prezentací - Microsoft PowerPoint (začátečníci + mírně pokročilí), Práce s tabulkami - Microsoft Excel (začátečníci + mírně pokročilí), Základy práce s internetem a komunikace, Bezpečnost na internetu, Publikování na internetu (recepty, blogy, focení, youtubering), Současné fenomény mladé generace a počítačová bezpečnost.
Tisková zpráva

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V PATÁCH LÍDRA: Filip Žáček dekoroval hasiče, podnikl cyklojízdu a...

úterý, 25. září 2018, 09:00

Lídr kandidátky ČSSD v podzimních komunálních volbách, Filip Žáček, začal svou sobotu 22. září poněkud netradičně. Na olomoucké...

Fakultní nemocnice má dva speciální přístroje, které pomůžou v léčbě...

úterý, 25. září 2018, 07:30

Dva speciální lékařské přístroje, které pomáhají při léčbě dětských pacientů s cystickou fibrózou a chronickými plicními...

Policie pátrá po řidiči SUV, který zapříčinil zranění cyklisty na...

pondělí, 24. září 2018, 18:00

Policisté dopravního inspektorátu pátrají od pátku po řidiči zeleného SUV, který na známé křižovatce u Střelnice zapřičinil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.