Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Univerzitě Palackého odstartovaly kurzy zdarma, zájemci o ně se pořád můžou hlásit

 
úterý, 25. září 2018, 10:30

Jak zdravě stárnout, jak zvládnout nástrahy internetu nebo co vědět o spotřebitelských právech, to vše a mnohem více se mohou Olomoučané dozvědět díky kurzům, které pro veřejnost připravila ve spolupráci s městem Olomouc Univerzita Palackého v Olomouci (UP). Konají se budou v září a říjnu a jsou zdarma.

Po loňském úspěšném pilotním ročníku letos univerzita nabízí hned 14 typů krátkodobých kurzů. „Jsou určeny širokému spektru zájemců všech věkových kategorií a jsou navrženy tak, aby účastníkům i bez předchozí znalosti studované problematiky přiblížily aktuální témata přístupnou formou,“ uvedl Jiří Pospíšil z Oddělení dalšího vzdělávání UP.

Díky podpoře statutárního města Olomouce budou kurzy stejně jako minulý rok pro širokou veřejnost zdarma. Spektrum témat se oproti loňsku rozšířilo, a tak si budou moci lidé zlepšit jak své počítačové dovednosti, včetně práce s různými programy, tak také například umění komunikace nebo získat informace o zdravém stárnutí.

Kurzy se konají na Univerzitě Palackého, budou vždy čtyřhodinové v době od 16 do 20 hodin. První kurz je v pondělí 24. září, poslední v úterý 30. října.

Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je nutné se přihlásit na internetové adrese kurzy.upol.cz. Na této adrese budou rovněž zveřejněny přesné termíny a další doplňující informace k jednotlivým kurzům.

Přehled jednotlivých kurzů:
Právní minimum, Spotřebitelské minimum, Rozvoj komunikačních dovedností aneb využití metody tzv. bez poražených ("win-win"), Zdravé stárnutí, Základy finanční gramotnosti, Čeština v úřední korespondenci i mimo ni, Základy práce s počítačem a správa souborů, Zpracování textu - Microsoft Word (začátečníci + mírně pokročilí), Tvorba prezentací - Microsoft PowerPoint (začátečníci + mírně pokročilí), Práce s tabulkami - Microsoft Excel (začátečníci + mírně pokročilí), Základy práce s internetem a komunikace, Bezpečnost na internetu, Publikování na internetu (recepty, blogy, focení, youtubering), Současné fenomény mladé generace a počítačová bezpečnost.
Tisková zpráva

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Prezident na úvod návštěvy kraje řekl, že udělí vyznamenání učitelce...

pondělí, 24. září 2018, 15:00

Prezident Miloš Zeman udělí v říjnu státní vyznamenání učitelce mateřské školy z Jívové na Olomoucku Darině Nešporové za záchranu...

VIDEO: Tradiční výrobce čokolády Nestlé hledá zaměstnance, nabízí...

pondělí, 24. září 2018, 10:00

V České republice jsou celkem tři závody společnosti Nestlé. Jeden z nich se nachází v Olomouci v Tovární ulici. Jedná se o...

Výstavě hub v Přerově letos dominují vzácné kousky jako hřib...

sobota, 22. září 2018, 16:00

Především vzácnými teplomilnými druhy hub se může letos pyšnit tradiční přerovská výstava hub, která se dnes otevřela v klubu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.