Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Univerzitě Palackého odstartovaly kurzy zdarma, zájemci o ně se pořád můžou hlásit

 
úterý, 25. září 2018, 10:30

Jak zdravě stárnout, jak zvládnout nástrahy internetu nebo co vědět o spotřebitelských právech, to vše a mnohem více se mohou Olomoučané dozvědět díky kurzům, které pro veřejnost připravila ve spolupráci s městem Olomouc Univerzita Palackého v Olomouci (UP). Konají se budou v září a říjnu a jsou zdarma.

Po loňském úspěšném pilotním ročníku letos univerzita nabízí hned 14 typů krátkodobých kurzů. „Jsou určeny širokému spektru zájemců všech věkových kategorií a jsou navrženy tak, aby účastníkům i bez předchozí znalosti studované problematiky přiblížily aktuální témata přístupnou formou,“ uvedl Jiří Pospíšil z Oddělení dalšího vzdělávání UP.

Díky podpoře statutárního města Olomouce budou kurzy stejně jako minulý rok pro širokou veřejnost zdarma. Spektrum témat se oproti loňsku rozšířilo, a tak si budou moci lidé zlepšit jak své počítačové dovednosti, včetně práce s různými programy, tak také například umění komunikace nebo získat informace o zdravém stárnutí.

Kurzy se konají na Univerzitě Palackého, budou vždy čtyřhodinové v době od 16 do 20 hodin. První kurz je v pondělí 24. září, poslední v úterý 30. října.

Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je nutné se přihlásit na internetové adrese kurzy.upol.cz. Na této adrese budou rovněž zveřejněny přesné termíny a další doplňující informace k jednotlivým kurzům.

Přehled jednotlivých kurzů:
Právní minimum, Spotřebitelské minimum, Rozvoj komunikačních dovedností aneb využití metody tzv. bez poražených ("win-win"), Zdravé stárnutí, Základy finanční gramotnosti, Čeština v úřední korespondenci i mimo ni, Základy práce s počítačem a správa souborů, Zpracování textu - Microsoft Word (začátečníci + mírně pokročilí), Tvorba prezentací - Microsoft PowerPoint (začátečníci + mírně pokročilí), Práce s tabulkami - Microsoft Excel (začátečníci + mírně pokročilí), Základy práce s internetem a komunikace, Bezpečnost na internetu, Publikování na internetu (recepty, blogy, focení, youtubering), Současné fenomény mladé generace a počítačová bezpečnost.
Tisková zpráva

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V PATÁCH LÍDRA: Filip Žáček dekoroval hasiče, podnikl cyklojízdu a...

úterý, 25. září 2018, 09:00

Lídr kandidátky ČSSD v podzimních komunálních volbách, Filip Žáček, začal svou sobotu 22. září poněkud netradičně. Na olomoucké...

Fakultní nemocnice má dva speciální přístroje, které pomůžou v léčbě...

úterý, 25. září 2018, 07:30

Dva speciální lékařské přístroje, které pomáhají při léčbě dětských pacientů s cystickou fibrózou a chronickými plicními...

Policie pátrá po řidiči SUV, který zapříčinil zranění cyklisty na...

pondělí, 24. září 2018, 18:00

Policisté dopravního inspektorátu pátrají od pátku po řidiči zeleného SUV, který na známé křižovatce u Střelnice zapřičinil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.