Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na letošní olomoucké Exotě budou poprvé vystaveni papoušci žlutočelí

 
čtvrtek, 27. září 2018, 20:30

Zřejmě poprvé na světě budou na říjnové výstavě exotického ptactva Exota v Olomouci veřejně k vidění papoušci žlutočelí, což je vysokohorský druh původem z Etiopie. Vystaven bude na Exotě chovný pár těchto vzácných papoušků s letošními mláďaty.

„Papoušek žlutočelý je opravdovým unikátem, za 40 let existence Exoty Olomouc jsme jej dosud nevystavovali. A nemáme informace o tom, že by se objevil na nějaké jiné výstavě kdekoli na světě," uvedl hlavní organizátor Exoty Olomouc Jan Sojka.

Vysokohorští papoušci žlutočelí budou podle Sojky bezesporu největší zajímavostí na letošní výstavě Exota, která nabídne okolo 250 ptačích druhů ze všech kontinentů vyjma Antarktidy. Kromě papoušků budou k vidění i tukani, bažanti, okrasná drůbež a drobní exoti. Část výstavy bude soutěžní.

Výstava Exota, která letos bude na olomouckém Výstavišti Flora od 12. do 14. října, je pořádána jednou za dva roky. „Svým rozsahem patří mezi největší výstavy daného druhu v Evropě. Počet vystavených ptáků se pohybuje kolem 4000," řekl mluvčí Exoty Olomouc Jan Potůček. Součástí letošního ročníku bude i mezinárodní kongres pro chovatele papoušků.

Výstavu Exota, která byla založena v roce 1974, navštěvuje v průměru 15.000 až 20.000 návštěvníků, a to nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Belgie či Nizozemska. Pořadatelem akce je základní organizace ČSCH Exota Olomouc.

Napsal(a) ČTK | Foto By Mjobling [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V pátek zůstanou velké obchody uzavřené

čtvrtek, 27. září 2018, 19:00

Na státní svátek v pátek 28. září budou větší obchody opět zavřené. Většina velkých obchodních center zůstane otevřená, prodejny...

FOTO: V olomoucké zoo mají důvod k radosti, narodila se tam tři...

čtvrtek, 27. září 2018, 17:00

V novém pavilonu Kalahari v Zoo Olomouc se líbí nejen návtěvníkům, ale také jeho obyvatelům. V září se tam narodila tři mláďata...

ROZHOVOR: Školství a sportu skutečně rozumím, říká kandidát za ČSSD...

čtvrtek, 27. září 2018, 16:30

Miroslav Gajdůšek je vedoucí odboru školství a mládeže Olomouckého kraje a do letošních komunálních voleb kandiduje z pozice...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.