Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vítr stále neutichl, déšť zvedá Bečvu

 
pátek, 16. května 2014, 13:41

Hasiči v Olomouckém kraji stále zasahují kvůli popadaným stromům či uvolněným krytinám. V souvislosti se silným větrem už zaznamenali devět desítek výjezdů, především na Přerovsku. Spadlé stromy dnes ráno zastavily provoz na železniční trati mezi Hanušovicemi a Starým Městem. Nikdo nebyl zraněn. Vodohospodáři vyhlásili kvůli vzrůstající hladině Bečvy první stupeň v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku.

"Hasiči stále vyjíždějí, ale není to již tak intenzivní," řekla dnes dopoledne mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Stejně jako celý čtvrtek odklízejí převážně popadané stromy a větve na komunikacích, vyjížděli také ke stromům spadlým na rodinné domy, ve dvou případech zajišťovali střešní krytiny a utržené dráty elektrického vedení. Podle policie není dosud v Olomouckém kraji v souvislosti s počasím uzavřena žádná komunikace.
   

Silný vítr ráno vyvrátil stromy na regionální železniční trať mezi stanicemi Hanušovice a Staré Město pod Sněžníkem. "Zajistili jsme náhradní dopravu autobusy. Trať by měla být zprovozněna zhruba v poledne," řekla  mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Před zastavením provozu najel na této trati u obce Chrastice osobní vlak do spadlého stromu. "Ke zranění osob nedošlo a škoda dosud nebyla zjištěna," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.
   

Kvůli dešti stoupají v regionu hladiny řek, situace však zatím není dramatická. "První stupeň povodňové aktivity je vyhlášen na Bečvě v Teplicích nad Bečvou, na druhý stupeň to zatím nevypadá. Na ostatních místech v Olomouckém kraji zatím povodňových stupňů dosaženo nebylo," řekla dopoledne dispečerka Povodí Moravy. Podle mluvčího hranické radnice Petra Bakovského jsou malé toky zatím bez problémů. "Bečva v posledních hodinách stagnuje, déšť už není tak silný," uvedl Bakovský.

Vzrůstající tendenci má také podle informací na www.pmo.cz řeka Bečva také v Dluhonicích u Přerova. Dá se očekávat, že hladiny řek budou ještě stoupat. V sousedním Zlínském kraji již hladina Rožnovské Bečvy dosáhla druhého povodňového stupně, tedy pohotovosti.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Oprava křižovatky způsobí komplikace v autobusové dopravě

středa, 7. května 2014, 08:53

Autobusovou dopravu v Olomouci-Hodolanech zkomplikuje od neděle 11.5.2014 oprava důležité křižovatky ulic Tovární,...

Olomouc z kola nebo z raftu? Zajímavý zážitek!

sobota, 3. května 2014, 15:34

Máte chuť poznat Olomouc netradiční cestou? Pak neváhejte a využijte nabídky Centra Semafor, které ve spolupráci s...

Dvořákova Olomouc nabídne světového virtuoza Maiského

středa, 30. dubna 2014, 11:33

Ozdobou letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc se stane jeden z nejvýznamnějších světových violoncellistů...