Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V prostorách Maltézské pomoci v Olomouci se bude konat kurz o fake news

 
pondělí, 21. ledna 2019, 22:00

V pátek 25. ledna od 14:00 se v prostorách učebny Maltézské učebny v Olomouci na adrese Wurmova 7 bude konat diskuze o falešných či nepravdivých zprávách. Akce je určena hlavně pro seniory.

INFORMACE K AKCI

•Jste senior/ka a přesto uživatelem internetu? Umíte si bez něj ještě představit život?
•Sledujete zprávy na internetu? Věříte jim? Nevěříte?
•Zajímají Vás témata jako fact-checking, hoaxy, falešné zprávy („fake news“)?

Redaktoři internetového časopisu Houpací Osel a studenti žurnalistiky na Univerzitě Palackého Vás zvou na přednášku, workshop a diskuzi. Akci organizuje časopis Houpací Osel spolu s centrem Centrum Olomouc, Maltézská pomoc.

PROGRAM AKCE

- Výzkum o chování lidí starších 35 let na internetu - přednesení závěrů a následná diskuze
- Prezentace fact-checkingových projektů
- Fact-checkingové techniky a workshop (respondenti si sami zkusí rozpoznat fake news, vytvořit fake news atd.)

Po těchto bodech proběhne diskuze na téma "Je fact-checking opravdu účinný? Jak byste chtěli, aby se o tématu informovalo?"

Účast na akci je nutno potvrdit na e-mailu karel.capka@gmail.com. Kapacita na kurzu je omezená.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Lidé volají hasiče k případům zamrzlých labutí na vodě. Většinou se...

pondělí, 21. ledna 2019, 19:00

Operační středisko hasičů v Olomouckém kraji v posledních dnech častěji eviduje volání na tísňovou linku s tím, že na vodní...

Tříkrálová sbírka v olomouckém děkanátu slaví nový rekord, vybralo se...

pondělí, 21. ledna 2019, 18:00

Tříkrálová sbírka je viditelným důkazem, že lidem není lhostejný osud bližních. Díky štědrosti dárců činí výtěžek sbírky v...

Opilý mladík v Olomouci ukradl dvě kila kabanosu. Strážníci ho...

pondělí, 21. ledna 2019, 17:00

Ke krádeži dvou kilogramů kabanosu mělo dojít v pátek 18. ledna v prodejně masa v ulici Jeremenkova v Olomouci. Do prodejny vešel...

VIDEO: Rekonstrukce olomouckého kina Central bude stát 65 milionů....

pondělí, 21. ledna 2019, 12:00

Rozsáhlá rekonstrukce bývalého kina Central v budově Muzea umění v Olomouci se prodraží o 15 milionů na 65 milionů korun. Důvodem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.