Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do Olomouce přijede stovka studentů z celého světa. Budou se učit česky

 
neděle, 16. června 2019, 19:30

Čeština je jeden z nejtěžších jazyků na světě a o prázdninách se do školy nechodí – ani kombinace těchto tvrzení jen tak neodradí nadšené a zapálené studenty všech věkových kategorií a všech jazykových úrovní, kteří i letos zamíří do Olomouce, aby se tu v horkých letních měsících učili česky. Přípravy Letní školy slovanských studií FF UP, která bude probíhat od 20. července do 18. srpna, jsou v plném proudu a účastníci 33. ročníku se mají na co těšit.

„Dopolední intenzivní výuka češtiny i odpolední přednášky, semináře a workshopy budou nově probíhat ve zrekonstruovaných prostorech filozofické fakulty Univerzity Palackého. Studentům tak budou k dispozici moderně vybavené učebny, klidné studovny, odpočinková zóna propojená s parkánovými zahradami nebo nově provozované univerzitní bistro. Novinkou tohoto ročníku je i navázání spolupráce s univerzitními studentskými spolky. V kooperaci s nimi jsme pro naše letněškolské studenty připravili například cyklozávod po olomouckých památkách, divadelní a pohybový workshop či dílnu o české poezii,“ popisuje ředitelka letní školy Pavla Poláchová.

Kromě výuky a doprovodného vzdělávacího programu dále účastníky čeká také filmový klub, tradiční folklórní večer za doprovodu cimbálové muziky, bohatá nabídka volnočasových sportovních aktivit i víkendové výlety do jiných moravských měst. „Naši studenti tak na letní škole poznávají nejen jazyk, ale také českou kulturu a životní styl obecně. Desítky z nich se sem na letní školu pravidelně a s oblibou vracejí, protože i když se učí, je to pro ně příjemný způsob, jak strávit léto v České republice, v krásné Olomouci, a zároveň si zlepšit češtinu a získat nové přátele,“ doplňuje Poláchová.

Minulý rok se olomoucké letní školy zúčastnilo 97 studentů z 24 zemí a organizátoři s nadšením čekají, kolik zájemců o český jazyk se do hanácké metropole sjede toto léto. „Vypadá to, že jich tentokrát bude více než 100 a my doufáme, že nejeden z nich bude moci říct, že ‘letní škola v Olomouci byla nejlepší zážitek během pobytu v ČR’, jak napsala naše japonská studentka Júki,“ uzavírá Poláchová.

Tisková zpráva

Kam dál?

Za aplikaci, která mapuje Měsíc získal titul Podnikavá hlava student...

sobota, 1. června 2019, 18:00

Vítězem letošního ročníku soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park...

V Olomouci proběhne festival počítačových her. Propojí je s...

středa, 29. května 2019, 17:00

V pátek 14. června začíná v prostorách BEA campusu Olomouc dvoudenní premiérový ročník herního festivalu BEA GAME FEST. Záměrem...

Rostliny na talíři ukáže Botanická zahrada univerzity v Olomouci

úterý, 21. května 2019, 20:30

Na rostliny v podobě pokrmů se zaměří letošní akce přírodovědecké fakulty olomoucké Univerzity Palackého, která se příští týden...

Stopy po syfilisu našli archeologové v hrobě na nádvoří fakulty....

čtvrtek, 16. května 2019, 12:00

Na stopy pohlavní nemoci syfilis, která se pandemicky šířila Evropou od konce 15. století, narazili archeologové při analýze...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.