Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějovská radnice investuje během léta přes 30 milionů na opravu škol

 
středa, 19. června 2019, 22:00

Více než 30 milionů korun investuje v červenci a srpnu do rekonstrukce a modernizací mateřských a základních škol prostějovská radnice.

První opravy budou zahájeny hned na začátku letních prázdnin sdělil primátorův náměstek Jan Krchňavý (PéVéčko). „Školy potřebují údržbu a opravy. Pustíme se například do výměn oken, sanací zdiva, oprav dveří či podlah. Bude toho opět za mnoho milionů korun,“ uvedl Krchňavý.

Mezi největší letní investice bude patřit rekonstrukce bazénu, zázemí a střechy v základní škole v ulici Dr. Horáka, která bude stát 14,3 milionu korun. Zhruba šest milionů korun si vyžádá rekonstrukce dílen a učeben v základní a mateřské škole v Melantrichově ulici. V základní a mateřské škole v Palackého ulici dělníci v létě opraví podlahu tělocvičny, což přijde na dva miliony korun.

V plánu je také oprava sociálního zařízení za 3,1 milionu korun. V mateřské škole v Rumunské ulici budou vyměněna okna. Na seznamu letních oprav v budovách prostějovských škol je ještě několik menších investičních akcí.

Napsal(a) ČTK | Foto skoladrhoraka.cz

Kam dál?

Na vysokých školách se díky podpoře Olomouckého kraje otevřou nové...

středa, 19. června 2019, 21:00

Patnáct miliónů korun rozdělil Olomoucký kraj mezi vysoké školy v regionu na podporu profesně zaměřených studijních programů a...

Univerzita Palackého stále může přijmout studenty na přírodovědu i...

úterý, 18. června 2019, 22:00

Zájemci o studium na Univerzitě Palackého v Olomouci mají stále ještě šanci podat přihlášku pro nadcházející akademický rok....

Do Olomouce přijede stovka studentů z celého světa. Budou se učit...

neděle, 16. června 2019, 19:30

Čeština je jeden z nejtěžších jazyků na světě a o prázdninách se do školy nechodí – ani kombinace těchto tvrzení jen tak neodradí...

Za aplikaci, která mapuje Měsíc získal titul Podnikavá hlava student...

sobota, 1. června 2019, 18:00

Vítězem letošního ročníku soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.