Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tři olomoucké školy se budou přes léto rekonstruovat. Vybudují se moderní učebny i výtah

 
středa, 17. července 2019, 09:00

Téměř 40 milionů korun budou stát rekonstrukce tří základních škol v Olomouci. Dělníci v nich o letních prázdninách vybudují moderní odborné učebny, upraví zázemí a zlepší vybavení tříd.

Rekonstrukce proběhne ve školách Gorkého, Heyrovského a na Návsi Svobody

Důkladná rekonstrukce byla zahájena v základních školách v Gorkého a Heyrovského ulici a na Návsi Svobody sdělil primátorův náměstek Karel Konečný (ANO). „Tři velké investiční akce zaměřené na podporu polytechnického vzdělávání proběhnou za přispění dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Díky tomu vzniknou moderní odborné učebny, cvičné kuchyňky, třídy
budou vybaveny učebními pomůckami, IT technologiemi a novým nábytkem," 
uvedl Konečný.

Finančně nejnáročnější bude rekonstrukce v základní škole v Gorkého ulici, jejíž náklady činí 22 milionů korun. Po stavebních úpravách ve škole vznikne šest nových tříd. Nové učebny polytechnického vzdělávání budou vyřešeny přestavbou tříd. Součástí rekonstrukce je také nová elektroinstalace, vzduchotechnika, omítky a podlahy. Dělníci vybudují i bezbariérový přístup, který zajistí výtah ve dvorním traktu budovy školy.

Základní škola Heyrovského bude mít i výtah

Dvě moderní učebny pro výuku informatiky a dílenských dovedností, včetně nového nábytku, učebních pomůcek a vybavení informační technikou získají v novém školním roce i školáci ze základní školy v Heyrovského ulici. Po stavebních úpravách bude ve škole také výtah, který bude v přístavbě k atriu školy.

Stavební úpravy už začaly i v základní škole na Návsi Svobody v Olomouci-Holici. Projekt počítá s rekonstrukcí dvou odborných učeben, vestavbou výtahu i rekonstrukcí zázemí pro personál vydávající stravu. Součástí investice je dodávka nábytku a vybavení učeben.

Kromě velkých investičních akcí jsou o letních prázdninách v plánu i běžné opravy a údržba ve všech školských objektech na území Olomouce. „Školy na ně vynaloží téměř 30 milionů korun. Půjde zejména o opravy sociálního zařízení, osvětlení, podlah, malování tříd, údržbu zeleně na pozemcích škol, ale i opravy ve školních jídelnách," dodal Konečný.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook ZŠ Heyrovského Olomouc

Kam dál?

Funkci důležitého genu u rostlin rozluštili olomoučtí vědci

pondělí, 15. července 2019, 17:00

Rostlinní genetici z olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR (ÚEB AV ČR) popsali jako první na světě...

Děti ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu dostaly vysvědčení o...

pátek, 28. června 2019, 22:00

O týden dříve si děti ze Základní školy Boženy Němcové přišly pro své vysvědčení. Ve škole se totiž vzápětí naplno rozběhly...

Ve vedení vědeckého centra Univerzity Palackého končí přední chemik...

pondělí, 24. června 2019, 19:00

Přední český chemik z Univerzity Palackého v Olomouci (UP) Radek Zbořil, jehož jméno je v posledních měsících spojováno s kauzou...

Pevnost poznání obohatil robot, slepecké planetárium a exponát kůže

sobota, 22. června 2019, 10:00

Robot pomáhající vědcům rozluštit genom pšenice, exponát kůže či slepecké planetárium jsou novinky, které lidé uvidí v prostorách...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.