Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školy ve Šternberku dostanou od města dotaci 43 milionů korun na modernizaci

 
neděle, 4. srpna 2019, 19:30

Více než 43 milionů korun bude letos radnice ve Šternberku na Olomoucku investovat s pomocí dotací do oprav a modernizace škol a školských zařízení. Zhruba polovina investic bude směřovat do učeben. Stavební ruch panuje i o prázdninách, a to ve všech základních školách, domě dětí a mládeže, školní jídelně i v mateřských školách, řekla mluvčí radnice Irena Černocká.

Ve šternberských základních školách nyní podle Černocké finišuje rekonstrukce odborných učeben a tříd pro výuku počítačové gramotnosti, cizích jazyků, přírodovědných předmětů a řemeslných oborů. Šternberk na tento projekt získal dotaci 24 milionů korun z programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj. „Projekt je zaměřen na rekonstrukci deseti odborných učeben a vybavení dalších tří učeben ICT ve všech třech šternberských základních školách," podotkla Černocká.

Modernizované prostory budou vybaveny novým nábytkem, výpočetní technikou, učebními a didaktickými pomůckami. Dělníci zároveň v učebnách provedou stavební úpravy, jejichž součástí bude bezbariérový přístup. „Celý projekt bude hotový do konce letních prázdnin," uvedla Černocká.

Šternberská radnice si od mnohamilionové investice do učeben slibuje zvýšení zájmu žáků o cizí jazyky, přírodovědné předměty, informační technologie a praktické vyučování, jako je například vaření. Moderní učebny také zlepší podmínky pro práci s talentovanými žáky.

V základních školách ve Šternberku byly letos již opraveny kotelny, do kterých město investovalo 3,2 milionu korun. Ve šternberském domě dětí pak byla zahájena modernizace učeben za téměř pět milionů korun a oprava slaboproudých zařízení za půl milionu korun. „Ve dvoře základní školy Dr. Hrubého vyrostla přírodovědná učebna za více než 2,3 milionu korun a na podzim proběhne ještě oprava povrchu běžecké dráhy na hřišti školy," dodala Černocká.

V základní škole ve Svatoplukově ulici je na seznamu letošních investic modernizace učeben a dílen i rekonstrukce venkovního schodiště. „Školní jídelna Šternberk získala letos nové technologie do školní kuchyně v ulici Komenského za 1,75 milionu korun. V mateřské škole Komenského je v plánu výměna jídelních výtahů a na Světlově probíhají opravy hracích prvků v zahradě školy," uvedla Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto sternberk.eu

Kam dál?

Studenti i pedagogové z Číny poznávají Olomouc. Dorazilo jich přes...

pátek, 19. července 2019, 17:00

Téměř 250 studentů a pedagogů z 12 čínských univerzit se začalo učit v letních školách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého....

Tři olomoucké školy se budou přes léto rekonstruovat. Vybudují se...

středa, 17. července 2019, 09:00

Téměř 40 milionů korun budou stát rekonstrukce tří základních škol v Olomouci. Dělníci v nich o letních prázdninách vybudují...

Funkci důležitého genu u rostlin rozluštili olomoučtí vědci

pondělí, 15. července 2019, 17:00

Rostlinní genetici z olomoucké laboratoře Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR (ÚEB AV ČR) popsali jako první na světě...

Děti ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu dostaly vysvědčení o...

pátek, 28. června 2019, 22:00

O týden dříve si děti ze Základní školy Boženy Němcové přišly pro své vysvědčení. Ve škole se totiž vzápětí naplno rozběhly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.